Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Parintii lui

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#37
ExoticDream

ExoticDream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2011

View PostJurasikMan, on 26 iunie 2018 - 08:40, said:


In general oamenii care au astfel de probleme evita sa le expuna unor necunoscuti , chiar si sub protectia anonimatului oferit de "virtual " . De cele mai multe ori postarile sunt facute de adolescenti care nu au ce face acasa , Nu-i baga nimeni in seama si inventeaza situatii ciudate ca sa beneficieze de atentie ( in cazul nostru , atentia colegilor de forum ) . De obicei , astfel de topice sunt luate in seama doar daca userul care le initiaza are vechime mare pe forum , multe postari si este considerat de ceilalti useri ca fiind o persoana relativ serioasa.

Am ales sa le expun aici deoarece pur si simplu nu am cui. Prietenii si parintii ma judeca daca le povestesc si de aceea prefer sa cer sfaturile unor necunoscuti. Iar acest cont il am de prin 2015,de cand aveam niste probleme cu masina. Nu am postat mult,decat cand am avut nevoie.

#38
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postadisz, on 26 iunie 2018 - 08:44, said:


Sa vezi ce viata senzationala vei avea daca va veti casatori.
Asta in cazul ca cele relatate sunt veridice.
Singura modalitate sa-i deschizi ochii este sa puneti vreo cateva mii de kiilometri intre voi si parintii lui.
de ce ar face asta el? Pentru ca una de 20 de ani(in cazul in care povestea este reala) vrea sa fie miezul din doidoasca?
HAi sa fim seriosi... Viata e mai complexa de atat. Dar asta se invata cu timpul, asta asa este. Ea nu are de unde sa stie momentan dar totusi imi pare bine ca se loveste cu capul de prag de mica si poate invata ceva din povestea asta si poate nu o sa il chinuie pe urmatorul(urmatorii).

#39
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:37, said:

Am incercat de n ori sa ii fac “instructajul”. Cand deschid subiectul tot incearca sa-l schimbe,imi zice ca-l enervez si ca incerc sa-l indepartez de ai lui.
FELICITARI, te-ai ales cu un prost si fatalau pe deasupra Posted Image
Da-i papucii Posted Image... iti pierzi tineretea cu el si ai sa-ti strici viata mai departe. Un barbat care-i ghidat de masa, tu ca femeie nu-ti vei face niciodata un rost in viata cu el si s-ar putea sa ai "norcul" sa o ai pe hoasca de masa lui de post de sef in casa si familia ta Posted Image
Eu maicamii i-am dat papucii de vreo 2 ani de zile ca nu o suporta pe femeia de langa mine, cu care sunt de 9 ani. Daca CHIAR ma iubea si nu-si urmarea propriile interese se bucura sa-mi fie bine. Asa, stii vorba aia "ura si la gara ca bine n-ai vrut sa fie", mai ales ca fata asta cu care sunt n-a jignit-o cu nimic, nebagand-o in seama. Stii ce ale dracu sunt harcile astea, din mame... odata cu varsta se prostesc si o dau in alte cele... lol muoama
Ai sa vezi cu timpu' ca tu o sa ai o relatie stabila iar el, in cel mai fercit caz gaseste o proasta ca el si se lasa ghidati amandoi de masa lui Posted Image... sa le faci cu mana pe strada spunandu-ti in mintea ta " ce faceti cei 3 prosti de la rasarit?" Posted Image)))

Edited by tico18, 26 June 2018 - 09:16.


#40
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Posttico18, on 26 iunie 2018 - 08:49, said:

Da-i papucii Posted Image... iti pierzi tineretea cu el si ai sa-ti strici viata mai departe. Un barbat care-i ghidat de masa, tu ca femeie nu-ti vei face niciodata un rost in viata cu el si s-ar putea sa ai norcul sa o ai pe masa lui de post de sef in casa si familia ta Posted Image
un sfat pertinent!

#41
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View Postflp014, on 26 iunie 2018 - 08:50, said:

un sfat pertinent!
Cu prostul sa nu te pui ca din prostie n-o sa iasa niciodata. Viata este prea complexa si variabila ca sa ai principii. Una este sa-ti respecti parintii si altceva este sa-i pupi in cur ranindu-ti femeia de langa tine... Stii vorba aia "nu-ti face mata copii, ci femeia de langa tine"

Edited by tico18, 26 June 2018 - 08:56.


#42
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Posttico18, on 26 iunie 2018 - 08:54, said:

Cu prostul sa nu te pui ca din prostie n-o sa iasa niciodata. Viata este prea complexa si variabila ca sa ai principii
corect :) (stiu ca ai sa gandesti ca nu am inteles subtilitatea ta dar te las asa :) )

#43
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Un sfat. Eu am 27. Si in foecare weekend imi iau nepotelul si parinti si ii duc la calarie la zoo etc. Iubita mea nu mi-a reprosat niciodata nimic. Chiar daca ea nu vine mereu. E chiar greu sa ii lasi un pic de spatiu. E problema lui ce face cu parintii lui. Sa nu uitam ca esti un peste dintr-un ocean pana la urma. Sangele apa nu se face. Ai 9 luni cu el si deja ai pretentii sa nu isi mai vada familia.

#44
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:32, said:

De ce? Observ ca au mai spus cativa acest lucru si as dori sa stiu de ce. Nu s-au mai intalnit situatii in care sa existe astfel de probleme?
Cred ca le cam infloresti. O fi prietenul tau dependent de banii parintilor si deaia sta cu ei . Tu in schimb ii oferi clipe de amor iar ca sa va fie bine sunt necesari si banii. Rabda si tu pana va casatoriti, dupa cativa ani de la casatorie poti pune piciorul in prag.

#45
ExoticDream

ExoticDream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2011
Ideea este urmatoarea:ca maica-sa nici nu doreste sa fie prin preajma lui,atat doar cat s-o slugareasca pe ea. Chiar ii zice sa se mute mai repede din casa ei. Ea isi doreste doar ca el sa fie oricand are ea nevoie. Poate sa fie plecat cu mine oricand si oricat vrea. Dar cand il cheama ea,el sa vina. Atat si nimic mai mult. I-am cerut sfatul mamei mele cu cateva luni in urma si aceasta mi-a zis ca mama lui l-a crescut pentru ea,sa stea in fundul ei,si ca daca tin la el sa fiu indiferenta,sau daca nu imi convine situatia sa plec. Ca nu am ce face mai mult.
Este trist cand ma gandesc ca ma despart de o persoana asa buna ca el pentru nenorocitii aia de parinti.

View Postalex14dlk, on 26 iunie 2018 - 09:21, said:

Sangele apa nu se face. Ai 9 luni cu el si deja ai pretentii sa nu isi mai vada familia.

Nu am zis asa ceva. Am spus doar ca imi doresc sa isi deschida ochii. Ca acei parinti se bucura pentru raul lui si el ii iubeste mai mult decat orice. Sincer,prefer sa se desparta de mine(daca sunt chiar asa o influenta negativa in viata lui) dar sa isi deschida ochii si sa nu mai fie un fraier.

#46
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Tot cred ca infloresti. Nu are cum.

#47
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:45, said:

Iar acest cont il am de prin 2015,de cand aveam niste probleme cu masina. Nu am postat mult,decat cand am avut nevoie.

Acum 3 ani, adica la 17 ani, aveai probleme cu masina??

Plus ca acest cont il ai din 2011..

Edited by don_dannielo, 26 June 2018 - 09:38.


#48
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
ma tata, tu chiar nu vezi ca in 3 pagini nu ai nici macar un  mesaj "de sustinere"? toata lumea zice sa-l dai dracului
si sa-ti vezi odata de cartea aia!!! ai zis ca ai examene in weekend. bun, in cazul asta am niste noutati pentru tine...
azi e marti. probabil o sa dormi o buna parte din zi, pentru ca azi-noapte te-ai gandit la f*t-frumos, ai bagat scenarii
si planuri si probabil ti-ai ros unghiile ca nimeni de-aici nu-ti tine isonul. bravo, foarte inteligent din partea ta. nu esti
deloc pragmatica, asa ca mai lasa-ne cu facultatea, ca e clar ca nu reprezinta o problema pentru tine sa repeti anul.

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:20, said:

la prieteni nu pot cere sfaturi deoarece imi zic ca sunt proasta ca m-am incurcat cu asa o familie,iar parintilor la fel nu le pot spune deoarece imi vor vedea prietenul cu alti ochi.
noi nu putem fi la fel de "directi" ca prietenii tai, pentru ca ne luam avertismente si puncte aiurea. pentru cine? nu merita.
dar ca idee, prietenii aia e foarte posibil sa aiba dreptate. iar cu parintii nu ti-e frica de faptul c-o sa-l vada cu alti ochi...ti-e
c-o sa te ia la palme instant ca-ti f*ti un an din viata si probabil si niscaiva banet ca sa-l recuperezi, pentru prostul clasei.

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:20, said:

Observ ca s-a suparat foarte rau pe mine fiindca i-am jignit ieri mama,pana acum nu a dat niciun semn de viata. Dar nu e normal pur si simplu sa ai 23 de ani,sa ai si tu o prietena
si de ce nu ti se rupe ca s-a suparat marele print? ca asa ar trebui. cu invatatatul ala cum ziceai ca mai stai?

aaa, da...vezi ca e chiar foarte normal sa ai "23 de ani", "sa ai si tu o prietena" si sa pui familia pe primul loc.
prietena nu-ti e familie inca, deci despre ce discutam? daca era invers si el iti jignea mama, cum reactionai?
nu-mi raspunde, pune mana si invata.

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:20, said:

nu e normal
cam multe lucruri zici tu ca nu sunt normale. cine decide asta? tu? n-ai nici un drept. pune mana si invata.
asculta sfatul unuia mai batran si mai trecut prin cacaturi de genul. TU si atat, el e cantitate neglijabila.

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:20, said:

Sunt niste parinti jalnici. Au salarii uriase si tin banii la saltea ca vor sa-si cumpere nu stiu ce masina care oricum nu le trebuie si pe care oricum nu vor putea s-o intretina dupa.
cine te-a numit judecator? ca sigur nu esti, din moment de inca inveti si esti la un milimetru de a repeta anul.
daca nu esti, abtine-te. si foarte bine ca vor sa-si ia masina, poate asa nu ti-l mai freaca la melodie pe prost.
si de unde stii tu ca nu o vor putea intretine (masina)? ai vreun glob de cristal? ai vrea sa va intretina pe voi?

again, nu-mi raspunde, pune mana si invata!!! ai sa-mi multumesti candva ca mi-am tocit tastatura cu asta.
chiar si in gand si tot ai sa zici un "mersi".

o sa-ti repet chestia asta pana lasi revolatatul asta aiurea si te apuci de treaba care trebuie. chiar daca mi-o iau
de la vreun moderator ca spamez topicul cu trimisul asta la invatat. ti-l postez dupa fiecare mesaj, ai cuvantul meu.

@restu': nu mai lungiti ciorba si trimiteti fratilor fata la invatat. fara romance-uri, fara gagii, fara sexut, fara, fara,
fara. si iar fara! ca nu e in postura in care sa-si permita. multam de ajutor.


View Postdon_dannielo, on 26 iunie 2018 - 09:38, said:

Acum 3 ani, adica la 17 ani, aveai probleme cu masina??
Plus ca acest cont il ai din 2011..
wooooooord!!!


hai fata tatii, lasa-ne si du-te la invatat. te pupam, pa.

Edited by dygey, 26 June 2018 - 09:43.


#49
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
N-aveți stil băbăeț.

În loc să ajutați fata să se răzbune...
Voi o trimiteți la-nvățat.

Rușinică.  Posted Image Posted Image

On topic:

Grow up. Move on. Lasă copchilu unde îi e locul. Sub fusta lu' maică-sa.

Edited by exceswater, 26 June 2018 - 09:45.


#50
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
pune o poza cu voi sa vedem daca va potriviti

#51
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,966
  • Înscris: 24.01.2012
Daca-ti place sa intre mama soacra peste voi in dormitor, sa va inveleasca, ramai cu el.

#52
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:20, said:

La facultate nu mai am sesiune in toamna,aceasta din vara este ultima. Daca nu iau restantele in acest weekend,nu voi acumula punctele de credit necesare si voi repeta anul.
Toata seara nu am inchis in ochi,m-am gandit doar la aceasta situatie,

bine faci

99% esti troll

#53
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007
hai, jet !! cont din 2011(adica aveai 13 ani cand l-ai deschis), cu 38 de postari, inclusiv astea mai recente...

#54
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postexceswater, on 26 iunie 2018 - 09:45, said:

În loc să ajutați fata să se răzbune...
nu e vorba de razbunat, ca n-are cum. o zboara aia in suturi in secunda doi.
ea vrea atentie, vrea mangaiat pe crestet, vrea sa-i spunem ca ala e prost
si ca "nu e normal", vrea sa-i zicem sa-l ia la bataie ca sa-i iasa ai lui din cap,
etc. d-astea. dar de fapt trolleaza.


@viseexotice: nu mai visa exotic si pune mana si invata!


do not feed the troll people!!!

Edited by dygey, 26 June 2018 - 09:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate