Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Parintii lui

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 14:08, said:

De ce spui ca isi foloseste parintii sa “scape” de mine? Poate ai dreptate,nu zic ca nu ai,dar spune-mi te rog de ce te gandesti la acest lucru. Nu mi-a dat asta prin cap pana acum.

Seps only

Poate esti enervanta, mai stii?

#74
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 08:20, said:

Au salarii uriase si tin banii la saltea ca vor sa-si cumpere nu stiu ce masina care oricum nu le trebuie si pe care oricum nu vor putea s-o intretina dupa.


Eu-s curioasa ce masina vor sa-si cumpere de nu vor fi in stare sa o intretina desi au salarii uriase Posted Image

#75
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostExoticDream, on 26 iunie 2018 - 13:24, said:

Nu as vrea sa ma despart de el,

pai normal cred si eu, daca parinti lui au 3000 euro salariu nu cred ca stau in berceni etaj 8

Sunt bogati parinti? au vila?

pune o poza cu voi sau cu tine cu fata blurata sa vedem daca ai sanse la avere

#76
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,349
  • Înscris: 21.04.2014

View PostTsunnnami, on 26 iunie 2018 - 14:45, said:



Seps only

Poate esti enervanta, mai stii?

Cind ii spune prietenul ca pleaca la munte in weekend sa se relaxeze, nu mai exista nici un dubiu ca il calca pe nervi cu pretentiile ei de diva si injuraturile la adresa mamei lui. ;)


#77
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Pe viitor, incearca sa nu mai injuri de mama oamenii; sau, macar pe cei cu care vrei sa mai vorbesti dupa; si, eventual, sa stai la o distanta mai mare de lungimea bratului si pregatita de cross; nu stii cum reactioneaza lumea. Aveam un coleg odata, care povestea a doua zi: bah, ce mana lunga avea ala, nu ma asteptam sa ajunga pana la nasucul meu, de pe cealalata parte a mesei.

La subiect: tu ce variante crezi ca ai ?
Una ar fi sa va despartiti (pe care nu o adopti momentan, pentru ca inca tii la el).
Alternativa ar fi sa ramaneti impreuna; in cazul asta, daca tot nu te intelegi cu parintii lui, poate ar fi o idee buna sa eviti sa mai ai contacte cu ei. Daca iese prietenul cu parintii, ii lasi pe el singur; si va vedeti voi dupaia. Si daca mai patesti faze de genul ala: sa te paraseasca in mijlocul intalnirii, ii spui ca te deranjeaza. Poate nu s-a prins din prima ca nu ti-a priit tie comportamentul lui; si daca insista sa te ignore eh... atunci iti accepti statutul sau iei contra-masuri(il ignori si tu restul vietii, sau doar cateodata cand are nevoie de tine etc).

#78
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Ii dedici melodia aia cu "hai ramai cu ma-ta" si iti cauti altul :naughty:

#79
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 22.02.2007
Deci pana la urma este troll topicul? :(

#80
MinetoMatoi

MinetoMatoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 27.10.2017
Lasa-l sa stea cu parintii, cauta-ti altul.
Cum intrebi daca e gresit cum procedezi ?! Dar e f normal sa-l ai langa tine mai ales acum in situatia asta cu examenele.
Deci e un nesimtit, daca parintii lui se poarta urat si el e tot cu ei, e si prost pe de alta parte !
Vrei sa stai cu un prost ?
Ca un om destept nu face ce face el, chiar si cand parintii sunt okey, nu stai mereu in curul lor, orice om sanatos la cap se mai detaseaza de parinti cand are o prietena sau nevasta ! Mai toti fac asa desi parintii lor erau okey.
Ori e prost ori are probleme psihologice, dar in ambele cazuri nu ai nevoie de asa ceva.
Nu e ultimul baiat, sunt sute sanatosi la cap care ar vrea o relatie cu tine.
Nu iti mai pierde timpul, nu ai nici o sansa sa-l schimbi.

Foarte bine ca ai zis rau de ei, da-i in pana mea, ce s-a suparat ala atata, meritau sa zici dupa cum se comporta.
Eu ii bagam undeva chiar in fatza.
Eu nu am consideratie fatza de niste oameni care se poarta urat, fie parinti, fie ce o fi chiar daca-s ai mei, iar daca cineva zice ceva urat de ei, il aprob, ca are dreptate, chiar ma bucur ca ma sustine contra unor nenorociti.
Nu-s eu in situatie, zic daca as fi.
Sa stea cu parintii, sa se f cu parintii, sa se insoare cu parintii, lasa-l dracu in nebunia lui.

Edited by MinetoMatoi, 08 July 2018 - 02:42.


#81
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,479
  • Înscris: 09.05.2008

View PostNoua_pe_site, on 26 iunie 2018 - 15:19, said:

Eu-s curioasa ce masina vor sa-si cumpere de nu vor fi in stare sa o intretina desi au salarii uriase Posted Image
Masina timpului? :habarnam:

#82
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007

View Postfuturist, on 11 iulie 2018 - 07:15, said:

Masina timpului? Posted Image

Mai avem un indiciu de la initiatoare: "care oricum nu le trebuie". Asta inseamna ca parintii sunt tineri, de vreme ce nu le trebuie masina timpului. Probabil au descoperit deja elixirul tineretii vesnice.

#83
MinetoMatoi

MinetoMatoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 27.10.2017
O intretin ei pe masina, vor sa-si ia asa de fitze, cum dracu sa nu o intretina daca au asa salarii mari ?!
Problema nu e asta, problema e cum se comporta ci fi-su.
Deci ma repet Exotic, ori cu ei ori cu tine, scurt ! Nu vrea, zboara-l, punct.
Fi desteapta, fi dura, ai sange in instalatie si fa asa !!! Asta pentru tine sa-ti fie tie bine.

Edited by MinetoMatoi, 12 July 2018 - 16:59.


#84
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Nu-l mai pune sa aleaga intre tine si parintii lui, nu ai dreptul asta. Daca alege sa se distanteze de ei pentru ca sunt niste parinti de cacat, o sa fie decizia lui. Daca e decizia ta, risti sa ramana intotdeauna un punct dureros in relatia voastra. Poti sa-i atragi atentia discret asupra unor chestii, dar gandeste-te ca nici tie nu ti-ar placea ca el sa iti injure parintii, oricat de rai ar fi. Iar daca e in continuare atasat la sold de ei, poate ar trebui sa-ti pui problema daca nu cumva esti a treia roata la bicicleta, caz in care sper ca stii ce ai de facut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate