Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Inchiriere garsoniera Unirii vs Dorobanti

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
73 răspunsuri în acest subiect

#55
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 03.06.2018
EXACT ALEA 2 VILE fata in fata. Daca locuiesti in casulele alea inseamna ca este exact ce am zis.

Editat de marin-ion, 20 iunie 2018 - 11:42.


#56
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.02.2017

 alex1vasile, on 20 iunie 2018 - 11:35, said:

citeste atent: diferenta de plata la credit (suma necesara pt a-l inchide).
eu ma refer ca la preturile astea le vazusem la vanzare, pe cele din blocurile de langa statuia Golestilor. Nu ma referam punctual la apartamentul din discutie (daca zici ca nu e intr-unul din blocurile listate)

 marin-ion, on 20 iunie 2018 - 11:37, said:

EXACT ALEA 2 VILE.

Chiar ma gandeam, cum naiba au aparut alea doua vile...exact acolo in mijloc. De fapt oamenii au "prins" cumva niste garaje si le-au reconvertit...d'ale Bucurestiului. Oricum, una din cele doua vile arata chiar bine, dupa orice standarde. cealalta e mai...lipsita de personalitate.

#57
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 03.06.2018
Aia au CUMPARAT garajele de la proprietari si au facut vilele. Daca mergi pe aleea aia nu ai loc cu masina decat greu si garajele alea erau nefolosite de mult.

Daca ai luat in alea cu 2 etaje care se izoleaza acum spre Rucar pe Tuculescu nu ai legatura cu casutele de care zic.

Editat de marin-ion, 20 iunie 2018 - 11:51.


#58
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.02.2017

 marin-ion, on 20 iunie 2018 - 11:45, said:

Aia au CUMPARAT garajele de la proprietari si au facut vilele. Daca mergi pe aleea aia nu ai loc cu masina decat greu si garajele alea erau nefolosite de mult.

Culmea e ca cei cu vilele, isi trag masinile chiar in fata. Au facut o combinatie destul de buna, pentru ei. Uite ca am aflat ceva nou azi :D
In blocurile astea de doua etaje ati ajuns vreodata, sa vedeti apartamentele?

#59
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 03.06.2018
Cred ca ai luat garsoniera nedecomandata cu baia la intrare si bucataria la geam, da am fost sunt semidecomandate si cam mici.

Am plecat ca am treaba, oricum esti FOARTE BINE in zona aia si cred ca imi dai dreptate ca este excelenta zona. Eu ma duc des la taxe pe Campia Libertatii si mai trec pe acolo.

De casutele alea cauta un document pe internet in care scrie mai multe. Eu l-am vazut acum vreo 10 ani, daca o sa-l mai gasesc o sa-l pun aici.

Editat de marin-ion, 20 iunie 2018 - 12:18.


#60
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.02.2017

 marin-ion, on 20 iunie 2018 - 11:54, said:

Cred ca ai luat garsoniera nedecomandata cu baia la intrare si bucataria la geam, da am fost sunt semidecomandate si cam mici.
apartament de doua camere, decomandat.

#61
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 03.06.2018
Stai sa nu fac confuzie cu cele cu 3 etaje- de care cu 2 etaje zici ? Plec ca am treaba.

Editat de marin-ion, 20 iunie 2018 - 12:23.


#62
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.02.2017
Astea sunt blocurile. Cred ca au doar apartamente cu doua camere.

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  print.png   204,85K   77 download-uri


#63
marinn-ion

marinn-ion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 20.06.2018
Front - Am intrat in concediu din cauza lui juristul. Am terminat cu forumul asta DEFINITIV. O sa pun o pza cu un contract de construire in original (blurat) pe care il am de la un vanzator cand am cumparat un apartament in zona buna si cu asta am terminat cu forumul.

Editat de marinn-ion, 20 iunie 2018 - 14:02.


#64
marinn-ion

marinn-ion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 20.06.2018
FronT - Uite CONTRACTUL. Zona este in centru (nu chiar ultracentral), sunt cam sifonate foile dar se intelege. Este un ap. de 2 camere.

Editat de marinn-ion, 20 iunie 2018 - 14:43.


#65
misumi82

misumi82

    New Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 15.06.2018
Rezolvat la unirii in aceeasi zi cu vizionarea, ba chiar si cu contract anaf. Ati avut voi dreptate, agentii umbla cu smecherii - anunturi  multe false(cred), doar sa te frece ulterior sa-ti ofere "altceva". Si de anaf se feresc majoritatea proprietarilor, mi-au zis chiar agentii. Aproape ca pare ca am fost norocos ca am gasit in buricul targului fara prea mari batai de cap si complicatii.

Sfat: incercati sa vizati anunturile cu proprietari mai intai - in plus, feriti-va si de astia daca par sa aiba fumuri in cap. La agenti, daca e sa apelati, cel mai probabil va trebui sa le spuneti de ce aveti nevoie si sa va caute ei - posibil sa dureze vreo doua zile pana va suna sau posibil sa nu va mai sune deloc(la anunturile online cel mai adesea veti fi intampinati de "s-a dat" - la mine, culmea, primele cateva anunturi au fost reale[se pare], iar dupa, o avalansa de "s-a dat", "nu mai e", "nu vreti altceva?")

#66
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.02.2017

 misumi82, on 23 iunie 2018 - 08:09, said:

Rezolvat la unirii in aceeasi zi cu vizionarea, ba chiar si cu contract anaf.

Pana la urma, care era garsoniera asta si la ce pret?

#67
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 03.06.2018
Front - Am ramas cu o explicatie inainte sa intru in concediu 3 zile - ce ai pus tu sunt casele IAL si nu m-am ocupat de ele deoarece a intervenit statul ca la cele din centru si eu m-am referit la casutele din spatele lor ca urmau sa fie demolate (cele cu parter si 1 etaj) care au cosuri si scara pe afara. Celelalte nu se demolau. Daca stai acolo sau vrei sa cumperi acolo, sa intrebi vanzatorul daca are istoric legea 112.

Editat de marin-ion, 25 iunie 2018 - 08:54.


#68
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.02.2017
Din cate stiu, legea 112 se refera la casele/ apartamentele nationalizate de stat, nu? Dar blocurile astea cu 2 etaje au fost construite in perioada comunista ('50-'60). E posibil sa fi facut obiectul nationalizarii?

Editat de FronT, 25 iunie 2018 - 10:25.


#69
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 03.06.2018
Fron t - E mult de scis si scriu greu dar o sa explic:

1- O casa construita de stat si vanduta - proprietar care cumpara de la stat, pleaca pe vremea lui Ceausescu si cedeaza casa statului ca sa primeasca pasaport. Statul preia casa si o da cu chirie la chiriasi care devin proprietari prin cumparare. Chiriasul devenit proprietar vinde casa lui x. PROBLEMA este urmatoarea - apare mostenitorul proprietarului care a PLECAT din Romania si revendica in baza ca deposedarea s-a facut abuziv, adica daca bunica-su nu ceda casa nu putea sa plece din Romania. Baga proces, castiga si se ANULEAZA vanzarea facuta de stat catre chirias, anuleaza vanzarea facuta de proprietarul (cel care a fost chirias) catre x si baga proces de evacuare pentru x (cel care a cumparat de la proprietarul care a fost chirias). Dupa ce termina cu toate problemele astea, inclusiv evacuarea, vinde in baza hotararii judecatoresti casa.

LEGEA 112 este mult mai COMPLEXA in tribunal decat ce scrie in ea si urmasa ei este LEGEA 10 care este si mai complexa.

2- O casa construita de proprietar inainte de razboi -

Editat de marin-ion, 25 iunie 2018 - 10:58.


#70
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 01.02.2017

 marin-ion, on 25 iunie 2018 - 10:35, said:

Fron t - E mult de scis si scriu greu dar o sa explic:

1- O casa construita de stat si vanduta - proprietar care cumpara de la stat, pleaca pe vremea lui Ceausescu si cedeaza casa statului ca sa primeasca pasaport. Statul preia casa si o da cu chirie la chiriasi care devin proprietari prin cumparare. Chiriasul devenit proprietar vinde casa lui x.

am inteles. o sa ma uit peste istoricul apartamentului.

#71
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 03.06.2018
PE SCURT - Verifica TOT sirul de proprietari din actele pe care le ai de la PRIMA vanzare facuta de stat.

Editat de marin-ion, 25 iunie 2018 - 11:11.


#72
misumi82

misumi82

    New Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 15.06.2018

 FronT, on 25 iunie 2018 - 08:38, said:

Pana la urma, care era garsoniera asta si la ce pret?
O alta, dar tot la unirii... zona hotel horoscop, aproape de metrou... 280 eur..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate