Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Membru nr.

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

#19
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Da aveai număr cum aveam și noi restul.

#20
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,086
  • Înscris: 07.11.2006

View PostYourFan, on 14 iunie 2018 - 23:23, said:

A disparut si locatia vad ca.... maine-poimaine dispare si nickname-ul Posted Image

View Postcrisstonne, on 14 iunie 2018 - 23:46, said:

Sa revina locatia, ca oricum era la oha Posted Image

View Postandreic, on 14 iunie 2018 - 23:57, said:

Aia a disparut demult... ti-o poti pune insa daca tii neaparat.

View PostGeorge78910, on 15 iunie 2018 - 00:20, said:

Eu am pus locatia in semnatura.

View PostNeaceasca85, on 15 iunie 2018 - 02:13, said:

Eu am tratat locatia mereu cu maxima seriozitate, am pus si OT pentru a nu se confunda cu Slatina de SV sau bulgareasca. In raportarile meteorologice este foarte important.


Cum? Nu gasesc.

Ia uitati ce "smecher" sunt,cum mi-am afista localitatea Posted Image Posted Image Posted Image

#21
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Eu nu pot edita titlul utilizatorului.

#22
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,192
  • Înscris: 15.05.2008

View PostGUP, on 14 iunie 2018 - 23:20, said:

Chiar daca a fost scos acest numar de sub avatar, el exista in adresa fiecarui profil de utilizator.

Pentru cine doreste sa stie al catelea membru inregistrat pe forum este, sa citeasca numarul din adresa profilului.  Posted Image

Posted Image
esti sigur?
mi-a trebuit acu 3 zile si nu am gasit nimic

#23
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View PostGUP, on 14 iunie 2018 - 23:20, said:

Chiar daca a fost scos acest numar de sub avatar, el exista in adresa fiecarui profil de utilizator.

Pentru cine doreste sa stie al catelea membru inregistrat pe forum este, sa citeasca numarul din adresa profilului.  Posted Image

Posted Image
ne spui si noua unde este mai exact? cu print screen daca se poate.
Nici eu nu am gasit...

Apropo, exista vreo modalitate de a putea cere sa iti fie sters contul/profilul si toate postarile/interventiile facute vreodata pe acest forum?
Nu am citit exact acest GDPR si nu stiu daca se poate ceea ce intreb, dar asa mi-ar parea normal sa fie.
In sensul ca poate eu nu sunt de acord sa ramana undeva pe serverele soft.pedia informatii despre useri(IP,nr de logari,locatii, etc).
As ruga un Admin daca citeste sa raspunda(sau oricine stie o informatie concreta).

Multumesc.

#24
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Uite aici:
Attached File  2018-06-15_101652.jpg   552.32K   34 downloads

Pentru raspunsuri la celelalte intrebari citeste: https://forum.softpe...tele-personale/

#25
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View PostGUP, on 15 iunie 2018 - 09:18, said:

Uite aici:
Attachment 2018-06-15_101652.jpg

Pentru raspunsuri la celelalte intrebari citeste: https://forum.softpe...tele-personale/
mersi de info.
Am sa ma uit pe topicul indicat.
Referitor la numar, nu, nu ala era numarul despre care vorbesc. Poate ma insel dar era un numar mai scurt.
Dar repet, poate ma insel..

LE: m-am uitat dar nu vad nicaieri sectiune in regulamentul din acel topic unde sa scrie clar cum se poate sterge contul si orice informatie legata de activitatea ta.

Edited by flp014, 15 June 2018 - 09:27.


#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,725
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcrisstonne, on 15 iunie 2018 - 00:46, said:

Am ciunga in par Posted Image
Am căutat si nu am gasit de unde.
M-am uitat cu atentie, nu mai e despre locatie, doar date de profil.

Attached File  profil.png   27.09K   13 downloads

Poti sa pui in semnatura daca vrei sau la titlu cum are adisz.

View Postadisz, on 15 iunie 2018 - 07:53, said:

ia uitati ce "smecher" sunt,cum mi-am afista localitatea Posted Image Posted Image Posted Image
Buna ideea.

Edited by andreic, 15 June 2018 - 09:33.


#27
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Bina ca a disparut numarul ca se putea face confuzii intre noi si puscariasi...

#28
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View PostGeorgeTrisina, on 15 iunie 2018 - 12:25, said:

Bina ca a disparut numarul ca se putea face confuzii intre noi si puscariasi...
toti aven numar matricol si inca de la nastere.
Slaba sanse sa scapi de confuzie... Posted Image

#29
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostGeorge78910, on 15 iunie 2018 - 08:04, said:

Eu nu pot edita titlul utilizatorului.
O să poți după ce faci 2000 de mesaje.
2.t:

Quote

utilizatorii care au permisiunea de a isi modifica campul member title (utilizatorii cu peste 2000 de posturi), nu trebuie sa foloseasca acest camp pentru a induce pe ceilalti utilizatori in eroare (ex: Admin, Administrator, Mod, Moderator, Super Moderator etc) sau pentru a face reclama.



#30
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postalthea, on 15 iunie 2018 - 13:29, said:

O să poți după ce faci 2000 de mesaje.
2.t:
@althea, poti sa aduci putina lumina asupra celor intrebate de mine mai sus te rog?
"Apropo, exista vreo modalitate de a putea cere sa iti fie sters contul/profilul si toate postarile/interventiile facute vreodata pe acest forum?
Nu am citit exact acest GDPR si nu stiu daca se poate ceea ce intreb, dar asa mi-ar parea normal sa fie.
In sensul ca poate eu nu sunt de acord sa ramana undeva pe serverele soft.pedia informatii despre useri(IP,nr de logari,locatii, etc).
As ruga un Admin daca citeste sa raspunda(sau oricine stie o informatie concreta)."

Edited by flp014, 15 June 2018 - 13:32.


#31
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postflp014, on 15 iunie 2018 - 13:31, said:

@althea, poti sa aduci putina lumina asupra celor intrebate de mine mai sus te rog?
Pot să te luminez complet :)

pstdgt:

Quote

GDPR-ul nu se refera la "optiunea de a-mi sterge contul + toate datele aferente lui" si nici nu prevede ca acest lucru sa poata fi facut de fiecare user in parte.

Dreptul la stergere se refera la datele personale (oriunde s-ar afla acestea, inclusiv in username), ca si GDPR-ul in totalitatea lui, nu la orice fel de date.

Mai multe informatii despre drepturile introduse prin GDPR, precum si despre modul in care le poti exercita, poti gasi in politica de confidentialitate. Un link catre aceasta pagina apare in notificarea de privacy & cookies (acel banner foarte vizibil care nu dispare decat dupa ce il inchizi manual), dar si in partea de jos a tuturor paginilor forumului. O varianta prescurtata, care include si trimiteri catre privacy policy, cookie policy si regulament se gaseste aici. Un link catre aceasta pagina apare vizibil in partea de sus a tuturor paginilor forumului.


#32
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postalthea, on 15 iunie 2018 - 13:38, said:

Pot să te luminez complet Posted Image

pstdgt:
multumesc.
Lasand la o parte gdpr-ul , pot face o cerere undeva pentru a-mi fi sters contul definitiv si irevocabil( :) )?

#33
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Mură-n gură Posted Image
De ce nu citești ce scrie în link?

Quote

PS: Orice intrebari sau solicitari despre datele personale pot fi trimise in scris, prin e-mail, la adresa: [email protected]

https://forum.softpe...tele-personale/

Edited by althea, 15 June 2018 - 13:48.


#34
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View Postflp014, on 15 iunie 2018 - 09:22, said:

mersi de info.
Am sa ma uit pe topicul indicat.
Referitor la numar, nu, nu ala era numarul despre care vorbesc. Poate ma insel dar era un numar mai scurt.
Dar repet, poate ma insel..

LE: m-am uitat dar nu vad nicaieri sectiune in regulamentul din acel topic unde sa scrie clar cum se poate sterge contul si orice informatie legata de activitatea ta.
Te-ai uitat rau .Contul ti-l poti dezactiva singur prin validating.Postarile raman,  fiind proprietatea softnews .Lucru cu  care ai fost de acord la inscriere
Validating iti faci singur  intrand in setari profil, schimbare email .Schimbi emailul cu unul inexistent, confirmi, si gata contul .
Punand un email fals dupa 10 minute pierzi contul definitiv .Intrucat nu te vei mai putea loga pe un email care nu exista .

Edited by GingisHan2015, 15 June 2018 - 14:00.


#35
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View PostGingisHan2015, on 15 iunie 2018 - 13:46, said:

Te-ai uitat rau .Contul ti-l poti dezactiva singur prin validating.Postarile raman,  fiind proprietatea softnews .Lucru cu  care ai fost de acord la inscriere
Validating iti faci singur  intrand in setari profil, schimbare email .Schimbi emailul cu unul inexistent, confirmi, si gata contul .
Punand un email fals dupa 10 minute pierzi contul definitiv .Intrucat nu te vei mai putea loga pe un email care nu exista .
tocmai asta si intrebam, cum pot fi sterse toate postarile unui user.
Trebuie sa existe o bifa pe undeva la indemana adminilor sa poata sterge tot ce apartine acelui user.

#36
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postflp014, on 15 iunie 2018 - 14:09, said:

Trebuie sa existe o bifa pe undeva la indemana adminilor sa poata sterge tot ce apartine acelui user.
O fi, dar de ce ar face asta dacă acel user nu are date personale în mesajele postate?
Știi ce înseamnă GDPR?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate