Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Membru nr.

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

#37
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View Postflp014, on 15 iunie 2018 - 14:09, said:

tocmai asta si intrebam, cum pot fi sterse toate postarile unui user.
Trebuie sa existe o bifa pe undeva la indemana adminilor sa poata sterge tot ce apartine acelui user.
Nu exista . Doar date personale .Postarile nu mai sunt ale tale . Punctul 6 Responsabilitati .
https://forum.softpe...ni-si-conditii/

Edited by GingisHan2015, 15 June 2018 - 14:20.


#38
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,657
  • Înscris: 30.10.2009

View PostGingisHan2015, on 15 iunie 2018 - 14:18, said:

Postarile nu mai sunt ale tale .
Nu mai sunt doar ale lui Posted Image  Dacă vrea, poate să le reposteze oriunde.

#39
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postalthea, on 15 iunie 2018 - 14:14, said:

O fi, dar de ce ar face asta dacă acel user nu are date personale în mesajele postate?
Știi ce înseamnă GDPR?
intrebarea mea nu se refera la gdpr.
fara legatura cu GDPR, ma gandeam ca ar fi fost frumos sa poata exista aceasta posibilitate.
Daca se schimba numele utilizatorului, din momentul schimbarii , toate postarile vechi vor aparea sub numele nou sau schimbarea numelui survine doar la postarile viitoare?

#40
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Chiar daca din momentul postarii proprietatea asupra tuturor mesajelor revine SoftNews ....etc etc etc .

#41
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,657
  • Înscris: 30.10.2009
Nu scrie proprietatea exclusivă a Softpedia SoftNews.
Cu alte cuvinte, el a publicat gratuit pe platforma Softpedia mesaje care nu conțin date personale, deci nu intră sub incidența GDPR.
Să zicem că a scris un editorial (nu cred, dar să zicem). De la publicare, acel editorial aparține Softpedia, care are dreptul să-l mențină public atâta timp cât consideră de cuviință. Asta însă nu-l împiedică pe flp014 să-l posteze și în altă parte fără să menționeze Softpedia ca sursă - condiție obligatorie când folosești proprietatea intelectuală a altcuiva.

Acum înțelegi?

Edited by althea, 15 June 2018 - 14:44.


#42
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postalthea, on 15 iunie 2018 - 14:37, said:

Nu scrie proprietatea exclusivă a Softpedia SoftNews.
Cu alte cuvinte, el a publicat gratuit pe platforma Softpedia mesaje care nu conțin date personale, deci nu intră sub incidența GDPR.
Să zicem că a scris un editorial (nu cred, dar să zicem). De la publicare, acel editorial aparține Softpedia, care are dreptul să-l mențină public atâta timp cât consideră de cuviință. Asta însă nu-l împiedică pe flp014 să-l posteze și în altă parte fără să menționeze Softpedia ca sursă - condiție obligatorie când folosești proprietatea intelectuală a altcuiva.

Acum înțelegi?
fa abstractie de cine a pus intrebarea, in cazul asta eu.
Am inteles ca softpedia nu ofera posibilitatea stergerii complete. Este trecuta in conditii , acceptate de useri deci ...asta e.

La intrebarile de mai jos cum puteti raspunde va rog?:

"intrebarea mea nu se refera la gdpr.
fara legatura cu GDPR, ma gandeam ca ar fi fost frumos sa poata exista aceasta posibilitate.
Daca se schimba numele utilizatorului, din momentul schimbarii , toate postarile vechi vor aparea sub numele nou sau schimbarea numelui survine doar la postarile viitoare?"


#43
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Si cele vechi apar cu numele nou .Eu mi-am schimbat userul in decursul istoriei si asa apar .
dar la userul tau schimbarea nu e posibila .Nu e nici o data personala acolo in el .

Edited by GingisHan2015, 15 June 2018 - 15:03.


#44
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Omul e nelamurit, probabil ca inca nu s-a insurat. Desi in cazul prezentat, s-a insurat cu forumul!
La mine, dupa insuratoare s-a schimbat cate ceva in viata mea, dau un mic exemplu: ceea ce inainte era al meu, a devenit "al nostru".
Asa si aici...

#45
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Mai, vad a mia oara, omul intreba ceva, raspunsul este pe alta directie, nu la toti, dar o parte dau alte raspunsuri, care nu ajuta :)

,,,,Daca se schimba numele utilizatorului, din momentul schimbarii , toate postarile vechi vor aparea sub numele nou sau schimbarea numelui survine doar la postarile viitoare?" ""

Nu o sa vezi schimbari de nume (nik), decit in conditii supermega speciale.
Daca chiar se schimba, pentru ca Gigel din forum are Gigel si pe C.I./B.I. atunci, pe noul ,,nume ", o sa aiba tot istoricul de postari, de cind are contul.
Doar ca nu mai este Gigel ci este Dorel :D

#46
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,899
  • Înscris: 16.03.2004
Bine că nu a dispărut vechimea userului. Adică noi ăștia veteranii, să nu fim luați drept niște borăcei.

#47
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Yeah, matusalemii .Dark Matusalemicul . Old Shaterhand si Winetou in Valea Mortii ! Posted Image
Nu zi hop ca maine poimaine mai dau astia inca o lege si dispare si vechimea .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate