Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3750 replies to this topic

#2755
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 13.03.2005
Sanse maxime. Dupa ce verifica fizic "stocul de bani si camera de supraveghere"

#2756
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Cu foarte multi ani in urma am patit ca ATM-ul sa nu imi elibereze banii, nu chiar putini, ci doar chitanta.
Am umblat mai mult de jumatate de an pe la usile Sucursalei BCR din Galati sa imi recuperez banii si i-a durut efectiv in fund, m-au tot plimbat de la Ana la Caiafa.
Am renuntat cind timpul si cheltuiala mea ajungeau sa devina egale cu banii ramasi in tonomatul lor.
La vremea aia, nu am avut cum sa ii dau in judecata, dar azi as face-o imediat daca mi s-ar mai intimpla. Plus cu tot tambalaul de rigoare in social-media.
E clar ca de atunci BCR-ul e pe lista mea neagra, da?

#2757
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
A intrat si BCR in clubul bancilor cu AliasPay(BT, ING, CEC si BCR)

#2758
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am primit instantaneu de la BT și BRD transferuri.
BIC: BRDEROBUXXX, BIC: BTRLRO22XXX

Însă nu știu dacă au folosit AliasPay cu numărul meu de telefon

#2759
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,997
  • Înscris: 24.04.2013
OT:
AliasPay nu are nimic de-a face cu durata transferului. Si, in particular, nu e legat cu nimic de transferurile instant. Este pur si simplu un alt mod de a afla codul IBAN al beneficiarului, pentru cei prea lenesi sa noteze/ tasteze un asemenea cod si/sau pentru beneficiarii prea paranoici, care au impresia caPosted Imagecodul lor IBAN e cine stie ce secret cu care le-ar putea fi furati banii.

View Postdorin_2k, on 20 aprilie 2023 - 05:59, said:

… Însă nu știu dacă au folosit AliasPay cu numărul meu de telefon
In mod normal trebuie sa optezi pentru a fi inscris in AliasPay. Sper ca, si probabil si BCR a implementat la fel, inrolarea contului meu nu este automata. Eu unul nu ma inscriu fiindca exista destule neajunsuri de principiu cu acest serviciu (dar despre aceasta pe topicul dedicat, nu aici).

#2760
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postsags, on 20 aprilie 2023 - 07:28, said:


In mod normal trebuie sa optezi pentru a fi inscris in AliasPay. Sper ca, si probabil si BCR a implementat la fel, inrolarea contului meu nu este automata. Eu unul nu ma inscriu fiindca exista destule neajunsuri de principiu cu acest serviciu (dar despre aceasta pe topicul dedicat, nu aici).
Da, se face doar daca optezi.

#2761
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,997
  • Înscris: 24.04.2013
@Havoc: Unde este acest AliasPay la BCR? Ca eu nu il gasesc. Cautare pe site imi gaseste doar o pagina cu ‘Termeni si conditii’ specifice - ok, dar serviciul unde e descris, nu se lauda nicaieri cu el? Cf acelor termeni, ar trebui ca functionalitatea sa existe in app (nu pomeneste si de versiunea web), dar nici acolo nu o gasesc… Sau nu cumva esti beta-tester si functionalitatea de fapt nu e inca disponibila comercial? (Mai ales ca Transfond inca nu a adaugat BCR in lista.)

Edited by sags, 23 April 2023 - 11:41.


#2762
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Posibil sa o am disponibila pentru ca sunt sunt betatester, ai dreptate.Dar cred ca va deveni oficiala in curand.

#2763
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
AliasPay încă nu exista la BCR
Dovada.
Mesaj primit la întrebarea mea in George.
Attached File  IMG_20230425_191020.jpg   103.76K   58 downloads

Știe cineva in care zile vine un card nou daca fac azi o solicitare? (sa trec și pe nevasta-mea la George Gold de la simplu)

Că văd că de la 1 mai se poate folosi in mai multe aeroporturi George Gold

Attached File  Screenshot_2023-04-25-19-07-37-913_ro.bcr.georgego.jpg   121.36K   56 downloads

#2764
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,678
  • Înscris: 29.08.2013
Vad ca s-a limitat la 2 numarul de accesari (/aeroport), dar macar nu au impus ceva rulaj minim cum e la visa gold Posted Image.

Edited by sftpdt, 25 April 2023 - 18:38.


#2765
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,890
  • Înscris: 25.01.2007

View PostJdjdiiejdnnd, on 04 aprilie 2023 - 21:34, said:

Salut!Am întâmpinat astăzi o problema la un autonomat BCR!Am alimentat contul și mi a dat eroare și nu s a înregistrat suma in cont …
Am discutat cu ei si mi au spus sa aștept maxim 30 zile,vi s a mai întâmplat?Care sunt șansele returnării banilor?
Ii vezi, dar insista. Sesizare online, în agenție... Teoretic agenția nu se implica, cică automatele din holul lor nu sunt ale lor. Mi-a papat 10.000 lei, i-am văzut după vreo 3 săptămâni. Pentru un pic de adrenalina, primul răspuns de la BCR a fost ca nu-i găsesc. am luat la cautat mailuri BNR și am trimis și acolo, la toate găsite, o reclamație.
Dupa asta au găsit banii, cică prima data i-au cautat în automatul greșit.
Din corespondenta cu BNR, inteleg ca s-a implicat Directia monitorizare a infrastructurilor pieței financiare și a plăților.

#2766
Palatinatul

Palatinatul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 09.12.2022

View PostJdjdiiejdnnd, on 04 aprilie 2023 - 21:34, said:

Salut!Am întâmpinat astăzi o problema la un autonomat BCR!Am alimentat contul și mi a dat eroare și nu s a înregistrat suma in cont …
Am discutat cu ei si mi au spus sa aștept maxim 30 zile,vi s a mai întâmplat?Care sunt șansele returnării banilor?

Am întâmpinat si eu chiar astăzi aceeași problema. Am alimentat contul la un automat BCR, a ramas blocat pe numarare bani, mi-a aparut o eroare hardware si nu s-a inregistrat suma in cont.

Am intrat in sucursala, ei mi-au spus sa sun la call center, am sunat, am facut o sesizare, si acum astept sa vad ce se intampla. Nu mi-au spus cei de la call center cat au durat, sper in mod clar sa nu dureze 30 de zile, mai ales ca au si inchis aparatul cu mesaj de eroare si ma gandesc ca il vor verifica tehnic curand.

#2767
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,997
  • Înscris: 24.04.2013
A sucombat Georgica (web)? Este ceva anuntat?

Ca m-a dat afara in mijlocul unei sesiuni de internet banking si in locul paginii de login afiseaza un mesaj de mentenanta, dar pe site-ul BCR nu e anuntat nimic. Si deobicei BCR face actualizarile planificate pe la miez de noapte si dureaza putin (1 ora).

#2768
ascee_ro

ascee_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 15.02.2005
BCR a majorat limita minima la 600 lei, pentru a putea transforma in rate o plata folosind cardul de credit.  Pana acum era 200 de lei.

#2769
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014
Alta tiganie si asta.

#2770
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
Un nou update la George in google play, dar nu pare functional, nu se instalează.

#2771
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 11.08.2003
La mine a mers, acum vreo 2 zile :)

#2772
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,071
  • Înscris: 09.09.2010
Am incercat sa fac o tranzactie de pe george, si imi spune
your account has been blocked, to unblock iy, reactivate eToken from application settings.
acuma ce trebuie sa fac sa dezctivez etokenul si sa il reactivez din nou cumva? Sau trebuie sa ma duc la banca sa il reactiveze?
Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate