Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce pot face? (o fata)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Poti sa o intrebi direct ce ar vrea sa ii pregatesti la micul dejun, ca poate o sa ii fie foame. O sa inteleaga aluzia.

#38
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Sunt la idee:  "As vorbi cu tine incontinuu, da' nu vreau sa te stresez" , chiar daca i-as scrie la un moment dat, va fi RIP, deoarece nu ma descurc la socializare mai ales cu fetele pe care nu le cunosc. Cu prietenii sau colegele mele n-am treaba, gasesc repede un subiect comun ce sa discutam. Sunt genul cu zambetul pe buze, un baiat glumet, nu stiu cum ar trebui sa ma comport in prezenta ei.

#39
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

Quote

"As vorbi cu tine incontinuu, da' nu vreau sa te stresez"

Asta suna a milogeala. Un fel de : Te rog, baga-ma in seama! Ca eu sunt mort dupa tine.

#40
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View Postbarbosa, on 10 iunie 2018 - 16:41, said:

Asta suna a milogeala. Un fel de : Te rog, baga-ma in seama! Ca eu sunt mort dupa tine.

Nu e nici o milogeala, este doar un mod in care vrei sa vorbesti cu acea feta, dar vrei sa-i lasi un "spatiu personal" intrucat sa nu o stresezi.

#41
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Spatiul personal si-l ia ea singura daca asta vrea. Nu trebuie sa il lasi tu. Stie ea sa te impinga daca nu are chef de tine.

#42
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Ce e asta? O vezi in fecare zi si tu te apuci sa o abordezi pe facebook?

View PostMunst, on 10 iunie 2018 - 16:13, said:

Sunt la idee:  "As vorbi cu tine incontinuu, da' nu vreau sa te stresez"
Si tot la idee ai sa ramai.
In momentul in care ai scos asta pe gura sansele tale (daca ai avea) s-au dus pe p... apa sambetei.

Edited by baliosss, 10 June 2018 - 17:41.


#43
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Au ajuns deja in Dunare sansele lui.

#44
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Posted Image Posted Image Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_mg8_w3HXfA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View Postbaliosss, on 10 iunie 2018 - 17:41, said:

Ce e asta? O vezi in fecare zi si tu te apuci sa o abordezi pe facebook?

Nici nu am incercat sa o abordez in vreun fel.

#46
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004
De ce ar fi interesata fata de tine? Ce ai de oferit?
Ai zis ca nu esti in stare nici macar sa vorbesti cu ea pe messenger deci esti timid/mototol. Daca personalitatea nu te ajuta, ramane aspectul fizic..Te ajuta sau nu? Daca nu, atunci ori compensezi cu curaj ori iti vezi de viata ta si gasesti alta pe care consideri ca o poti aborda.

#47
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Fa si tu ca asta din clip. Dar fetele sint ciudate. Una spun si alta simt.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xl0F44D0yhg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostHobo, on 11 iunie 2018 - 10:28, said:

De ce ar fi interesata fata de tine? Ce ai de oferit?
Ai zis ca nu esti in stare nici macar sa vorbesti cu ea pe messenger deci esti timid/mototol. Daca personalitatea nu te ajuta, ramane aspectul fizic..Te ajuta sau nu? Daca nu, atunci ori compensezi cu curaj ori iti vezi de viata ta si gasesti alta pe care consideri ca o poti aborda.

Sincer ai dreptate aici, sunt un baiat "sensibil" , deoarece mai mult am locuit cu mama decat cu tatal el fiind plecat, nu ca ar conta asta. Ce vrei sa fac in privinta asta, sa ma duc la ea, sa vorbeasca cu un strain si sa ma fac de rusine in timp ce ii si colegele ei. Aspectul fizic nu stiu ce sa zic nu sunt modest, dar din cand in cand ma uit in oglinda si de fiecare data zic una apoi altceva. ( ba sunt urat ba sunt destul de frumos ).  Sunt la modul in care nici eu nu ma cunosc destul de bine la momentul de fata.

Edited by Munst, 11 June 2018 - 13:32.


#49
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004
Indiferent ce iti vom sugera noi, va fi inutil pentru ca nu vei urma sfaturile deoarece ai testat toate scenariile posibile la tine in cap si au avut un rezultat negativ, altfel deja ai fi actionat. In general, fetele de liceu sunt destul de superficiale in alegerea unui partener, deci daca te bazezi ca ea va vedea in sufletul tau ca esti un "good guy", vei astepta mult si bine. Daca abordarea directa este prea dificila, ai noroc ca suntem in 2018 si ai facebook, tinder, twitter, snapchat si toate cele. Ce iti pot spune eu este sa nu o pui pe fata asta pe un piedestal, e si ea un om, doar un om. Daca o percepi ca pe o fiinta superioara, iti va fi frica sa o abordezi, sau o vei aborda cu atitudinea gresita care va duce inevitabil la esec. Ca sa iti faci curaj, poti testa pe alte fete o abordare mai cu curaj, vezi ce merge, ce nu merge, ce e de evitat, care sunt limitele (cel mai probabil online ca se pare ca live nu e punctul tau forte).

#50
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostHobo, on 12 iunie 2018 - 04:04, said:

Ca sa iti faci curaj, poti testa pe alte fete o abordare mai cu curaj, vezi ce merge, ce nu merge, ce e de evitat, care sunt limitele (cel mai probabil online ca se pare ca live nu e punctul tau forte).

Tu zici sa abordez alte fete, dar eu abia o abordez pe asta. Dau un exemplu ma duc sa abordez o fata si ea este prietena cu fata de care imi place in momentul de fata, o sa par dupaia in fata ei ca un ... chiar daca nu ma cunoaste o sa-si faca o parere gresita , mai mult ca sigur stii tu cum sunt fetele, cum barfesc.

Edited by Munst, 12 June 2018 - 13:36.


#51
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

View PostMunst, on 12 iunie 2018 - 13:30, said:

Tu zici sa abordez alte fete, dar eu abia o abordez pe asta. Dau un exemplu ma duc sa abordez o fata si ea este prietena cu fata de care imi place in momentul de fata, o sa par dupaia in fata ei ca un ... chiar daca nu ma cunoaste o sa-si faca o parere gresita , mai mult ca sigur stii tu cum sunt fetele, cum barfesc.
da exista fete doar la tine in liceu, la tine in cartier? intra pe X retele de socializare si exerseaza acolo cu necunoscute. evident ca nu te apuci de abordat tot grupul ei de prietene. un lucru e clar, daca nu faci nimic nu castigi nimic. daca abordezi fete care nu prezinta asta de mult interes pentru tine, vei fi mai relaxat stiind ca daca dai gres pierzi mare lucru.
Spor la treaba!

#52
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Dupa 2 ani in care am inceput sa o plac pe fata asta, astazi mi-am propus sa imi incerc norocul. Cand am vazut-o prima data am inceput sa ma uit in ochii ei,a facut si ea la fel. Dupa ce am facut am zis sa merg la ea, dar am vazut ca se tinea cu careva de mana si a fost cel mai mare regret al meu ca in acesti ani nu am avut curaj sa o fac mai repede.

#53
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

View PostMunst, on 14 iunie 2018 - 11:38, said:

Dupa 2 ani in care am inceput sa o plac pe fata asta, astazi mi-am propus sa imi incerc norocul. Cand am vazut-o prima data am inceput sa ma uit in ochii ei,a facut si ea la fel. Dupa ce am facut am zis sa merg la ea, dar am vazut ca se tinea cu careva de mana si a fost cel mai mare regret al meu ca in acesti ani nu am avut curaj sa o fac mai repede.

Asta sa fie cel mai mare regret din viata ta. :lol:

Treci la urmatoarea, si nu mai astepta 2 ani ca ti-o fura altu'. Si nu-ti pune tot efortul doar pe una, ca nu merita cat timp nu-i nimic serios.

#54
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 22.02.2007
Daca e atrasa de tine merge orice ai zice.
Poti incerca, poate ai noroc nu ai nimic de pierdut doar te faci putin de kkt.

Ca o femeie sa fie atrasa de tine trebuie sa dai dovada de unele calitati, nu o sa dezbat asta acum, o rezumare barbara ar fi banul sau bulanul.
De asemenea ele nu o sa te ierte daca ai lipsa de experienta sau esti virgin, chiar o sa te desfinteze.

Parerea mea ar fi sa ii dau pur si simplu un mesaj pe fb cu "auzi" sau altceva de genul, daca iti raspunde pozitiv exista speranta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate