Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ce pot face? (o fata)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostAbaddon, on 30 iunie 2018 - 02:07, said:

Daca e atrasa de tine merge orice ai zice.
Poti incerca, poate ai noroc nu ai nimic de pierdut doar te faci putin de kkt.
Ca o femeie sa fie atrasa de tine trebuie sa dai dovada de unele calitati, nu o sa dezbat asta acum, o rezumare barbara ar fi banul sau bulanul.
De asemenea ele nu o sa te ierte daca ai lipsa de experienta sau esti virgin, chiar o sa te desfinteze.
Parerea mea ar fi sa ii dau pur si simplu un mesaj pe fb cu "auzi" sau altceva de genul, daca iti raspunde pozitiv exista speranta.

M-am lasat de asa ceva, am realizat ca ma indragostesc prea repede de o persoana, si n-are rost sa ma chinui atat. Recent am fost la o mini cabana am vazut o fata destul de draguta si hopa au iesit la iveala acele sentimente care am incercat sa le ascund. Cand v-a venii vremea sa fie, daca nu asta este mai trebuie sa existe si oameni care mor singuri.

Edited by Munst, 01 July 2018 - 01:12.


#56
YK20

YK20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 22.06.2018

View PostMunst, on 10 iunie 2018 - 12:25, said:

Buna, sunt un baiat de 18 ani, si de aproximativ 2 ani , imi place de o fata. Nu stiu cum sa incerc sa fac primul pas, ea nici nu stie ca exist, o vad de fiecare data la scoala cand trece pe langa mine si niciodata nu am avut puterea sa incep o conversatie cu ea, deoarece am o frica de "respingere". Uneori imi cam dau prea multe "filme", si imi imaginez oare cum ar fii daca am fii macar prieteni. De uitat nu o pot,  de fiecare data cand incerc, apare ca din senin chiar si cand ies cu prietenii la un mall, suc. Ce sugerati?
Daca pentru ea tu nu existi, atunci nici pentru tine nu ar trebui sa existe.
Simplu.


Nu te lua dupa altii si sfaturile lor despre abordare ca fac misto de tine si plus ca nu au efect.


De ce ai iesi cu cineva care nici nu te baga in seama si e total indiferent fata de sentimentele tale ?
Poate nu sunteti compatibili!  
Poate ca ar trebui sa fii multumit ca te respinge.
N-ai vrea sa ajungi dupa cativa ani sa regreti ca ai avut o relatie cu femeia nepotrivita.

Sunt multi barbati care au ajuns la puscarie fiindca faceau trafic de droguri ca sa-si rasfete iubitele pitipoance cu cadouri, silicoane si excursii, sunt altii care s-au sinucis dupa ce au realizat ca au iubit o fiinta care ii inselau pe la spate cu altii, ba chiar ii vorbeau de rau.


Naiba...2 ani? Altora le ia cateva minute sa-si dea seama ca fetele respective nu-s  de nasul lor.  

Fii selectiv pana la capat asa cum si femeile sunt selective cu tine.

Edited by YK20, 01 July 2018 - 02:35.


#57
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostYK20, on 01 iulie 2018 - 02:32, said:

Daca pentru ea tu nu existi, atunci nici pentru tine nu ar trebui sa existe.
Simplu.


Nu te lua dupa altii si sfaturile lor despre abordare ca fac misto de tine si plus ca nu au efect.


De ce ai iesi cu cineva care nici nu te baga in seama si e total indiferent fata de sentimentele tale ?
Poate nu sunteti compatibili!  
Poate ca ar trebui sa fii multumit ca te respinge.
N-ai vrea sa ajungi dupa cativa ani sa regreti ca ai avut o relatie cu femeia nepotrivita.

Sunt multi barbati care au ajuns la puscarie fiindca faceau trafic de droguri ca sa-si rasfete iubitele pitipoance cu cadouri, silicoane si excursii, sunt altii care s-au sinucis dupa ce au realizat ca au iubit o fiinta care ii inselau pe la spate cu altii, ba chiar ii vorbeau de rau.


Naiba...2 ani? Altora le ia cateva minute sa-si dea seama ca fetele respective nu-s  de nasul lor.  

Fii selectiv pana la capat asa cum si femeile sunt selective cu tine.


Aici a fost o alta poveste, am fost invitat de un coleg sa mergem sa petrecem asa ca dupa examene, si a chemat si ceva fete si n-a cum eu is mai sensibil si pun suflet, am simtit o atractie fata de ea. Mereu cand imi place de o fata nu fac nimic, nu zic nimic, imi place sa privesc sa-i vad gesturile, mimica, cum vorbeste, zambetul etc. Nu mi-a placut niciodata sa fac primul pas sa ma duc la ea : "tu te plac".

Edited by Munst, 01 July 2018 - 11:14.


#58
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View PostMunst, on 01 iulie 2018 - 01:11, said:

Cand v-a venii vremea sa fie, daca nu asta este

Aaa, adică tu rămâi cu privitul și poate-poate în trei sute de ani va veni să te tragă una de mână, să ți-o pună pe ea, să se auto-sărute cu gura ta rămasă mască, pentru că ești un interesant misterios care "nu face nimic", nu de frică, ci de "cât de special ești".


Între timp, multiplică cu cât vrei:

View PostMunst, on 14 iunie 2018 - 11:38, said:

a fost cel mai mare regret al meu ca in acesti ani nu am avut curaj sa o fac mai repede.


#59
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostJayanti, on 01 iulie 2018 - 15:23, said:


Aaa, adică tu rămâi cu privitul și poate-poate în trei sute de ani va veni să te tragă una de mână, să ți-o pună pe ea, să se auto-sărute cu gura ta rămasă mască, pentru că ești un interesant misterios care "nu face nimic", nu de frică, ci de "cât de special ești".


Între timp, multiplică cu cât vrei:


Si ce sfatuiesti sa faca un baiat care nu are incredere in propriile lui calitati, un baiat timid, care nu are curaj?

#60
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Să înțeleagă că fetele sunt și ele oameni, se poate vorbi cu ele și dacă ele nu sunt atrase de el sau au alte figuri există opțiunea asta numită reorientare. Că nu trebuie să alerge după femei, nici să se amăgească și sa-și facă scenarii, cum nu trebuie nici să se ascundă și izoleze. Să facă ce îi place, să-și facă viața frumoasă (distracție, relash, chestiile alea scârboase: învățat, bani, viitor, job), să fie deschis dacă îi e felul, să bage în seamă fetele care poate îl privesc pe el de la distanță.

#61
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostJayanti, on 01 iulie 2018 - 15:59, said:

Să înțeleagă că fetele sunt și ele oameni, se poate vorbi cu ele și dacă ele nu sunt atrase de el sau au alte figuri există opțiunea asta numită reorientare. Că nu trebuie să alerge după femei, nici să se amăgească și sa-și facă scenarii, cum nu trebuie nici să se ascundă și izoleze. Să facă ce îi place, să-și facă viața frumoasă (distracție, relash, chestiile alea scârboase: învățat, bani, viitor, job), să fie deschis dacă îi e felul, să bage în seamă fetele care poate îl privesc pe el de la distanță.

Baiatul ala a avut mereu o viata frumoasa, dar nu cand vine vorba de femei, poate soarta il vrea singur pentru tot restul vietii.

#62
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Din viața frumoasă face parte și relația(-iile) cu sexul opus (în cazu nostru). Iar la 18 ani viața abia începe.
Soarta are alte treburi, nu se încăpățânează să-l țină pe unu sau pe altu singur și plângând în pumni a disperare și nenorocire.

Prieteni ai? Prietene? În grup sau ale prietenilor. Fii mai curios/băgăcios.

#63
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007

View PostMunst, on 01 iulie 2018 - 11:11, said:

Mereu cand imi place de o fata nu fac nimic, nu zic nimic, imi place sa privesc sa-i vad gesturile, mimica, cum vorbeste, zambetul etc. Nu mi-a placut niciodata sa fac primul pas sa ma duc la ea : "tu te plac".
Poti sa te duci la o fata sa ii zici ca o placi doar cand ai un anume statut social foarte inalt, un barbat normal daca face asta va fi respins daca ea nu e atrasa de tine.
Ea pune in balanta fertilitatea, tu ce pui in balanta pentru a o echilibra?
Ai 18 ani, o masina mai de doamne ajuta ai? Fara masina iti va fi foarte foarte greu fara noroc pentru ca piata este supra-saturata de barbati.

Timid la femei se traduce slabiciune, iar un barbat care da dovada de slabiciune va fi aproape intotdeuna respins.

Daca vrei sa inveti youtube-ul e plin de tutoriale: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L9qZUYTXSTc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9jU-yNhKVP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NbvZf8OwBxU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Abaddon, 03 July 2018 - 00:51.


#64
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Joaca Super Seducer. :)

https://store.steamp..._Talk_to_Girls/

#65
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.09.2006

View PostMunst, on 01 iulie 2018 - 01:11, said:

M-am lasat de asa ceva, am realizat ca ma indragostesc prea repede de o persoana, si n-are rost sa ma chinui atat. Recent am fost la o mini cabana am vazut o fata destul de draguta si hopa au iesit la iveala acele sentimente care am incercat sa le ascund. Cand v-a venii vremea sa fie, daca nu asta este mai trebuie sa existe si oameni care mor singuri.

Mai las-o dracu...

N-am citit tot sa vad daca esti adolescent sau nu.

Pana iti faci mana eu te sfatuiesc sa nu te arunci la cele mai bune din colectivitate.

Incerca intai la fetele mai sterse, vezi daca se uita la tine/dupa tine, orice semn ca te-ar agreea, apoi spune ceva de vreme, de ora, de pozitia toaletei si daca se da la vorba esti pe calea cea buna.

Si cel mai important nu te uita la ele ca la niste icoane, ca nu sunt. Nici pe departe.

Sunt mai perverse si mai egoiste ca barbatii.

Si daca ai prins pe vreuna nu te crampona de ea. Incearca in continuare si cu altele. Ca si ele o fac.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate