Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ce pot face? (o fata)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.03.2016
Buna, sunt un baiat de 18 ani, si de aproximativ 2 ani , imi place de o fata. Nu stiu cum sa incerc sa fac primul pas, ea nici nu stie ca exist, o vad de fiecare data la scoala cand trece pe langa mine si niciodata nu am avut puterea sa incep o conversatie cu ea, deoarece am o frica de "respingere". Uneori imi cam dau prea multe "filme", si imi imaginez oare cum ar fii daca am fii macar prieteni. De uitat nu o pot,  de fiecare data cand incerc, apare ca din senin chiar si cand ies cu prietenii la un mall, suc. Ce sugerati?

Edited by Munst, 10 June 2018 - 12:26.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View PostMunst, on 10 iunie 2018 - 12:25, said:

am o frica de "respingere"
Parte de asa ceva oricum o sa ai in general. Asa ca treci la atac, n-ai ce pierde, doar inveti.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sa iti gasesti ceva mai bun de facut vara asta.

#4
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Trebuie sa ataci.
In aparare, desi e mai sigur, nu punctezi nimic.
Nici in atac n-o sa punctezi din prima, dar macar inveti.
Altfel trece vremea si o pierzi si pe urmatoarea, si pe urmatoarea, si pe urmatoarea, si pe urmatoarea, si pe urmatoarea, si pe urmatoarea....

Edited by maccip, 10 June 2018 - 12:35.


#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Cind va intilniti: salut, eu sint Vasile, de la a XII-a B, vrei sa mergem la un suc/bere/film/parc/discoteca/zoo/....... ?!
[ https://lifeisbutalabyrinth.files.wordpress.com/2014/10/male-neanderthal-pulling-female-nea.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Scrie un roman cu suferintele pe care le induri. Dupa care il recitesti si inveti din el ce  trebuia sa fac si n-ai facut. In rest, asteapta linistit sa ajungi la 70 de ani.

#7
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,904
  • Înscris: 16.03.2004
Citește pe Goethe - Suferințele tânărului Werther.

#8
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Daca te vede ca scrii cu 2 de i si atunci cand nu trebuie, sigur ramai ignorat in continuare ...

#9
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Posttrollerul_de_serviciu, on 10 iunie 2018 - 12:36, said:

Cind va intilniti: salut, eu sint Vasile, de la a XII-a B, vrei sa mergem la un suc/bere/film/parc/discoteca/zoo/....... ?!
[ https://lifeisbutalabyrinth.files.wordpress.com/2014/10/male-neanderthal-pulling-female-nea.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
=))))) alt nume mai de doamne ajuta nu gaseai decat Vasile?=))) vrei sa il refuze din prima:))

#10
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.03.2016
Este si mai mica decat mine, si poate ma fac de rusine,  chiar nu stiu de unde sa incep

#11
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,382
  • Înscris: 07.05.2018

View PostMunst, on 10 iunie 2018 - 12:48, said:

Este si mai mica decat mine, si poate ma fac de rusine,  chiar nu stiu de unde sa incep
Daca incerci ai sanse sa esuezi, daca nu incerci ai esuat deja

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Pe vremuri cand internetul nu exista, un baiat avea nevoie de OO ca sa se duca la o fata sa o abordeze si sa o invite la un suc, mai ales cand riscai un refuz si dupaia radeau toti prietenii de tine. In ziua de astazi cu retelele de socializare aveti un avantaj imens, cand doresti sa abordezi o fata ii dai un mesaj pe Facebook sau Instagram si daca raspunde jackpot, daca nu stii ca nu e interesata si te doare la baston.

Caut-o si tu pe FB/Instagram si baga-te in seama, spune ca ai vazut-o si ti se pare simpatica si daca vrea sa iasa la un suc/bere/vodka/shaorma, ce doresti.

Edited by business11, 10 June 2018 - 12:57.


#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Pe vremuri, cind internetul nu exista, o fata nu primea 100 de invitatii pe zi si nu o accepta pe aia care avea cel mai bun portofoliu, adica un profil in care sa te scalambai cel mai tare, deci nu stiu daca e un avantaj in feisbuci :lol:

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,387
  • Înscris: 14.10.2008
Dimpotriva, e mai dezavantajos cu Feisbuci pentru ca orice alta metoda de abordare esueaza lamentabil, pe strada sau in parc esti luat imediat de nebun/violator.

Eu am iubit doar 2 vecine la 10 ani distanta una de alta, pot spune ca vecina de langa casa e prima care te lasa, e exact invers decat proverbul.

Eu ador si admir pe cele cu sani mari, dar am impresia ca acelea detesta pe ei ce au obsesia asta. Posted Image

#15
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.03.2016

View Postbusiness11, on 10 iunie 2018 - 12:57, said:

Pe vremuri cand internetul nu exista, un baiat avea nevoie de OO ca sa se duca la o fata sa o abordeze si sa o invite la un suc, mai ales cand riscai un refuz si dupaia radeau toti prietenii de tine. In ziua de astazi cu retelele de socializare aveti un avantaj imens, cand doresti sa abordezi o fata ii dai un mesaj pe Facebook sau Instagram si daca raspunde jackpot, daca nu stii ca nu e interesata si te doare la baston.

Caut-o si tu pe FB/Instagram si baga-te in seama, spune ca ai vazut-o si ti se pare simpatica si daca vrea sa iasa la un suc/bere/vodka/shaorma, ce doresti.

Am incercat sa-i scriu pe Snapchat, prin surprinderea mea chiar mi-a raspuns. Am inceput cu  "buna", "ce faci" , mai departe chiar nu am mai stiu cum sa continui o conversatie, si am zis stop sa o las balta,decat sa vada ca sunt un disperat care sa-i scrie, am lasat-o balta.

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Io zic sa-ti canalizezi energia spre niste chestii mai utile, e clar ca fomeile nu-s punctul tau forte...

#17
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.03.2016

View PostMosotti, on 10 iunie 2018 - 13:39, said:

Io zic sa-ti canalizezi energia spre niste chestii mai utile, e clar ca fomeile nu-s punctul tau forte...

Am mai fost in situatia asta si m-am descurcat, dar parca acum este diferit, ma simt ciudat, nu stiuu..

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,387
  • Înscris: 14.10.2008
Daca ai mai fost in situatie si te-ai descurcat, inseamna ca tipa de acum e mult mai sexy si te intimideaza. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate