Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lucruri pe care le vad gresite aici

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#37
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Tu nu citesti toata Biblia, numai pe sarite? Uite ce scrie:

28. Şi pe unii i-a pus Dumnezeu, în Biserică: întâi apostoli, al doilea prooroci, al treilea învăţători; apoi pe cei ce au darul de a face minuni; apoi darurile vindecărilor, ajutorările, cârmuirile, felurile limbilor.
29. Oare toţi sunt apostoli? Oare toţi sunt prooroci? Oare toţi învăţători? Oare toţi au putere să săvârşească minuni?
30. Oare toţi au darurile vindecărilor? Oare toţi vorbesc în limbi? Oare toţi pot să tălmăcească?


#38
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
asa si ?

mancau o paine cinstita

#39
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Cum adica asa si?

5. Şi acum te rog, nu ca şi cum ţi-aş scrie poruncă nouă, ci pe aceea pe care noi o avem de la început, ca să ne iubim unii pe alţii.
6. Şi aceasta este iubirea, ca să umblăm după poruncile Lui; aceasta este porunca, precum aţi auzit dintru început, ca să umblaţi întru iubire.
7. Pentru că mulţi amăgitori au ieşit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; acesta este amăgitorul şi antihristul.
8. Păziţi-vă pe voi înşivă, ca să nu pierdeţi ceea ce aţi lucrat, ci să primiţi plată deplină.
9. Oricine se abate şi nu rămâne în învăţătura lui Hristos nu are pe Dumnezeu; cel ce rămâne în învăţătura Lui, acela are şi pe Tatăl şi pe Fiul.
10. Dacă cineva vine la voi şi nu aduce învăţătura aceasta, să nu-l primiţi în casă şi să nu-i ziceţi: Bun venit!
11. Căci cel ce-i zice: Bun venit! se face părtaş la faptele lui cele rele.


Daca se abate cineva de la invatatura, ii mai putem zice: bun venit? Numai cel ce ramane in invatatura Lui, doar acela are si pe Tatal si pe Fiul.
Nu prea citesti Biblia, asa-i?

#40
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
asa si ? vrei sa zici ca Dumnezeu e sadic ? nu ?

orice predicator stie asta, ori esti nervos , ori esti rece...nu se poate intre...trebuie sa ii trezesti pe oameni cand vorbesti

Edited by legit10, 02 June 2018 - 18:23.


#41
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
16. Atunci s-a apropiat de Isus un om si I-a zis: "Invatatorule, ce bine sa fac, ca sa am viata vesnica?"
17. El i-a raspuns: "De ce ma intrebi: "Ce bine?" Binele este Unul singur. Dar daca vrei sa intri in viata, pazeste poruncile."
18. "Care?", I-a zis el. Si Isus i-a raspuns: "Sa nu ucizi; sa nu preacurvesti; sa nu furi; sa nu faci o marturisire mincinoasa;
19. sa cinstesti pe tatal tau si pe mama ta"; si: "Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insuti."


baga-ti asta in creier alesule

#42
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013

Quote

nu cauta sa fii primul

si oricare va vrea sa fie cel dintai intre voi sa fie robul tuturor. (Marc.10:44)
Asa, si? Orice predicator nervos nu asculta de regula.
Cand esti nervos cauti sa fii primul. Baga-ti asta in creier, alesule.

#43
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
in fiecare secunda imi plang de mila, stai linistit ca nu o sa fiu primul in veci

Edited by legit10, 02 June 2018 - 20:54.


#44
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

View PostAyami, on 02 iunie 2018 - 17:41, said:

Ai incercat vreodata sa gandesti cand esti in clocot? Unora li s-a atrofiat ratiunea pentru ca si-au fiert neuronii, e vina lor?
Ai uitat ce scrie in Scriptura: "Ori clocotim, ori gandim. Cale de mijloc nu avem."
Fain topic. Posted Image


asta  schimba datele problemei...acest citat nu exista in biblie, ce te face sa minti nu stiu dar nu vad un raspuns care se te cinsteasca

#45
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postlegit10, on 02 iunie 2018 - 17:34, said:

incerca sa te lasi in voia sortii doar respectand legea...Dumnezeu furnizeaza totul...o sa te gandesti, chiar daca ai lucra la nasa Dumnezeu iti deschide ochii sa vezi ce trebuie

Vantul sufla incotro vrea si-i auzi vuietul; dar nu stii de unde vine, nici incotro merge. Tot asa este cu oricine este nascut din Duhul." (Ioan.3:8)
Și cum știi ca respecți legea?!

#46
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
tu nu esti un sarac, cred...nu stiu ce as face in locul tau, e greu sa fii in pielea ta...la mine e simplu, sunt sarac, am tot ce vreau, nu gandesc

nu fura nimic, nu minti,...lasa problema cu femeile ultima si incearca sa o rezolvi, fara femei, doar o nevasta

#47
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Nu mi-ai răspuns la întrebare. Cum știi ca respecți legea?

#48
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu vei avea lumea la picioare, nu se schimba nimic, inima ta se schimba

#49
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Aha. Deci nu știi sa imi răspunzi la întrebare. Vezi? Eu nu întreb lucrurile astea întâmplator, ci pentru a trage un semnal de alarma in mintea ta.

#50
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
33. Cautati mai intai Imparatia lui Dumnezeu si neprihanirea Lui, si toate aceste lucruri vi se vor da pe deasupra

Dumnezeu iti ofera tot ce ai nevoie...singurul lucru cerut este sa te pocaiesti...iti confirm ca eu am tot ce am nevoie desi nu aveam nicio sansa

ca rrom in Romania ai de ales intre puscarie, sa fii lautar sau gunoier...

Edited by legit10, 03 June 2018 - 09:12.


#51
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Ei, acum te alinți. De parca a fi lăutar, sau gunoier ar fi ceva rău.

Și in plus, sunt mulți rromi care au reușit sa își facă alte meserii onorabile.
Ideea este sa nu ignori rațiunea, pentru ca Dumnezeu ne-a dat-o cu un scop precis: acela de a avea o scula de filtrare, fără de care e tare ușor sa clocotesti din motive greșite și sa te crezi pe calea cea buna.

#52
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu ai de ce sa gandesti...atat ai de facut , sa nu cazi in ispita, restul vine la pachet, cu tot cu ganduri bune

#53
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013

View Postlegit10, on 03 iunie 2018 - 06:48, said:

asta  schimba datele problemei...acest citat nu exista in biblie, ce te face sa minti nu stiu dar nu vad un raspuns care se te cinsteasca
Nu schimba nimic, am glumit iar tu te misti in reluare. Nu te mai lauda ca citesti Biblia, nu esti nici primul si nici ultimul care o citeste.
Si nu am nevoie sa ma cinsteasca nimeni.
Doamne ajuta! Posted Image

#54
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
increderea in tine este zero , nimeni nu poate sa puna baza pe tine, daca minti...nu e sfarsitul pamantului dar esti un mincinos

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate