Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Lucruri pe care le vad gresite aici

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#19
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostMizu, on 01 iunie 2018 - 13:35, said:

Eu nu sunt crestin, deci nu ma supun regulilor pe care vi le-ati autoimpus.

Insa e interesant cum te-ai simtit, atacand rapid, crestineste.
deci nici nu ai habar de regulile crestinilor, deci nu poti sa-i judeci. Posted Image

nu m-am simtit atacat; aveai nevoie de o mica corectie, ca prea te credeai cunoscator al tainelor crestine. Posted Image

View Postlegit10, on 01 iunie 2018 - 13:06, said:

eu era sa mor pentru ce am vorbit...sper sa reusesc sa mor pentru Isus
nu-ti dori moartea, ca vine ea si nechemata.
a-ti dori moartea, arata cat de paralel esti cu Crestinismul.
"Alege viata, ca sa traiesti, tu si samanta ta, (Deut.30:19)"

Edited by Dude_2nd, 01 June 2018 - 18:52.


#20
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Cine isi iubeste viata o va pierde; si cine isi uraste viata in lumea aceasta o va pastra pentru viata vesnica. (Ioan.12:25)


"Daca vine cineva la Mine, si nu uraste pe tatal sau, pe mama sa, pe nevasta sa, pe copiii sai, pe fratii sai, pe surorile sale, ba chiar insasi viata sa, nu poate fi ucenicul Meu. (Luc.14:26)

cere-te afara..ti-am demonstrat de zeci de ori ca nu stii

#21
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Isus nu indeamna la sinucidere, asa cum ti se pare tie. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 01 June 2018 - 19:43.


#22
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu am zis asta...trebuie sa rezisti pana la final

#23
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 01 iunie 2018 - 19:43, said:

nu am zis asta...trebuie sa rezisti pana la final
nimeni nu rezista pana la final, decat legalistii carora li se pare ca sunt atat de perfecti. In proprii lor ochi. :)

#24
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Veti fi urati de toti pentru Numele Meu; dar cine va rabda pana la sfarsit va fi mantuit. (Marc.13:13)

in afara de crestin, prefer termenul, pocait

#25
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postlegit10, on 01 iunie 2018 - 08:40, said:

nu ai voie sa faci pe nimeni prost daca vrei sa iti fie bine
nu poți să faci pe nimeni prost în afară de propiile progenituri.

#26
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dude imi cer scuze daca am fost rautacios vreodata, nu vreau sa ne certam...am nervi dar nu urasc

#27
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ok, si eu la fel.
de astazi suntem prieteni. Posted Image
[dar tot o sa ne contram pe diverse subiecte, dupa cum scrie: "Ranile facute de un prieten dovedesc credinciosia lui, dar sarutarile unui vrajmas sunt mincinoase. - (Prov.27:6) ]

Edited by Dude_2nd, 02 June 2018 - 07:16.


#28
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013

View Postlegit10, on 01 iunie 2018 - 08:40, said:

...
nu cauta sa fii primul
si oricare va vrea sa fie cel dintai intre voi sa fie robul tuturor. (Marc.10:44)
...

Multumim pentru exemplul pe care ni-l dai, de cand se burica robii?

View Postlegit10, on 01 iunie 2018 - 19:07, said:

...
cere-te afara..ti-am demonstrat de zeci de ori ca nu stii

O stii pe aia cu "nu cauta sa placi oamenilor"?
Sunt lucruri gresite pe care le-am vazut aici, una spui si alta faci.

ps. Tu ai inceput, eu eram cuminte. Posted Image

Edited by Ayami, 02 June 2018 - 09:58.


#29
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013

View Postun-simplu-om, on 01 iunie 2018 - 15:34, said:


Felicitări pentru post ! Regulamentul de aici e minciună pe lângă ce ne-ai spus tu nouă.
Si eu as vrea sa-i multumesc pentru ce ne-a spus noua. Probabil nu a ajuns inca la celebrul  indemn din Biblie:

Şi El le-a zis: Cu adevărat Îmi veţi spune această pildă: Doctore, vindecă-te pe tine însuţi!

Sunt sigur ca o sa-si ceara scuze pentru cele trei pacate capitale pe care le-a reusit dintr-un foc:

1. Aerul de superioritate, mandria, parca ar fi zis: "tu esti prost, nu stii, eu stiu mai bine decat tine."
2.Mania, "Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă."
3.Neintelepciunea, "Cine este, între voi, înţelept şi priceput? Să arate, din buna-i purtare, faptele lui, în blândeţea înţelepciunii."

Nu-i nimic, eu l-am iertat si Dumnezeu sa-l ierte, multumim inca o data pentru topic, mult mai bun decat regulamentul forumului.

#30
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
15. "Stiu faptele tale: ca nu esti nici rece, nici in clocot. O, daca ai fi rece sau in clocot!
16. Dar, fiindca esti caldicel, nici rece, nici in clocot, am sa te vars din gura Mea.


eu sunt in clocot

#31
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006
Important e și ce te fierbe :)

#32
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu ma gandesc la nimic, totul e natural, respect legea si Dumnezeu ma face sa descopar ca legea e fix pe inima mea...te schimbi respectand legea fara sa gandesti

Edited by legit10, 02 June 2018 - 17:00.


#33
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006
Pai și atunci...rațiunea nu are niciun rost?

#34
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
incerca sa te lasi in voia sortii doar respectand legea...Dumnezeu furnizeaza totul...o sa te gandesti, chiar daca ai lucra la nasa Dumnezeu iti deschide ochii sa vezi ce trebuie

Vantul sufla incotro vrea si-i auzi vuietul; dar nu stii de unde vine, nici incotro merge. Tot asa este cu oricine este nascut din Duhul." (Ioan.3:8)

#35
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013

View Postrichelieu, on 02 iunie 2018 - 17:16, said:

Pai și atunci...rațiunea nu are niciun rost?
Ai incercat vreodata sa gandesti cand esti in clocot? Unora li s-a atrofiat ratiunea pentru ca si-au fiert neuronii, e vina lor?
Ai uitat ce scrie in Scriptura: "Ori clocotim, ori gandim. Cale de mijloc nu avem."
Fain topic. Posted Image

#36
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
sa te salveze ala care a scris asta..tu asculti vechiul testament pentru ca Dumnezeu pare sadic, si sunt multi ca tine...asculta-l pe Isus


25. De aceea va spun: nu va ingrijorati de viata voastra, gandindu-va ce veti manca sau ce veti bea; nici de trupul vostru, gandindu-va cu ce va veti imbraca. Oare nu este viata mai mult decat hrana, si trupul mai mult decat imbracamintea?
26. Uitati-va la pasarile cerului: ele nici nu seamana, nici nu secera si nici nu strang nimic in granare; si totusi Tatal vostru cel ceresc le hraneste. Oare nu sunteti voi cu mult mai de pret decat ele?
27. Si apoi, cine dintre voi, chiar ingrijorandu-se, poate sa adauge macar un cot la inaltimea lui?
28. Si de ce va ingrijorati de imbracaminte? Uitati-va cu bagare de seama cum cresc crinii de pe camp: ei nici nu torc, nici nu tes;
29. totusi va spun ca nici chiar Solomon, in toata slava lui, nu s-a imbracat ca unul din ei.
30. Asa ca, daca astfel imbraca Dumnezeu iarba de pe camp, care astazi este, dar maine va fi aruncata in cuptor, nu va va imbraca El cu mult mai mult pe voi, putin credinciosilor?
31. Nu va ingrijorati, dar, zicand: "Ce vom manca?" sau: "Ce vom bea?" sau: "Cu ce ne vom imbraca?"
32. Fiindca toate aceste lucruri Neamurile le cauta. Tatal vostru cel ceresc stie ca aveti trebuinta de ele.
33. Cautati mai intai Imparatia lui Dumnezeu si neprihanirea Lui, si toate aceste lucruri vi se vor da pe deasupra.
34. Nu va ingrijorati, dar, de ziua de maine; caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate