Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ninja Warrior - PRO TV

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Acest show trebuie apreciat in primul rând ptr. participarea oamenilor simpli si  nu a V.I.P._urilor, asa cum se intampla de exemplu la Exatlon.
Concluzii: show_ul a fost la superlativ, mai putin comentatorii acestuia. Voi urmări in continuare!


#38
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018
Juratoni e mai cunoscut decât 3 sferturi dintre participanții de la Exatlon.

#39
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Prezentatorii trebuie schimbati, restul e acceptabil.

#40
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
AUDIENȚE. Exatlon sau Ninja Warrior? Cine a câștigat în competiția show-urilor de aventură


AUDIENȚE. Duminică seara s-a jucat prima confruntare dintre Exatlon, show-ul de aventură de pe Kanal D, și Ninja Warrior, cel de pe Pro TV. Câștigător a ieșit Pro TV. Pe toate targeturile.

Show-ul Pro TV a „alergat” aseară alături de Exatlonul Kanal D și de Insula iubirii de pe Antena 1. Reamintim că Antena 1 a înlocuit X Factor cu Insula Iubirii, săptămâna trecută.
Paginademedia.ro vă prezintă audiențele de debut ale Ninja Warrior:

NAȚIONAL. Ninja Warrior a fost urmărit de peste 1,3 milioane de persoane din întreaga țară, în fiecare minut de difuzare. Locul secund i-a revenit postului Kanal D, cu peste 1,1 milioane de persoane, cu Exatlon pe interval.
Antena 1, care difuza Insula iubirii, a obținut o medie de aproape 700.000 de persoane.
Locul cinci a fost al Prima TV, cu Schimb de mame (de la 20.30), ediție redifuzată.

URBAN. Pro TV a condus detașat și pe publicul de la orașe, unde a avut o medie de 710.000 de telespectatori, media. Locul secund a fost al Kanal D, cu Exatlon pe interval, urmărit în medie de aproape jumătate de milion de persoane.
Antena 1, cu Insula iubirii pe interval, avea o medie de aproape 360.000 de persoane.

COMERCIAL. Show-ul de aventură a pus Pro TV pe prima poziție și pe publicul comercial, al celor cu vârste între 18 și 49 de ani. Pro TV a avut o medie de 377.000 de privitori și o cotă de piață de 23,6%. Antena 1 a avut poziția secundă, la distanță în urma Pro-ului, cu o medie de 220.000 de privitori.
Kanal D a avut poziția a treia cu aproape 180.000, media telespectatorilor tineri.

Audienţa posturilor TV duminică, 9 septembrie, pe intervalul Ninja Warrior (20.00-22.30), la nivel NAŢIONAL

  NATIONAL   Nr persoane   Rtg (%)   Shr (%)

1 Pro TV   1.314.000    7.3 16.6
2 Kanal D 1.134.000    6.3 14.3
3 Antena 1    692.000   3.9    8.8
4 Romania TV   492.000   2.7    6.2
5 Prima TV    476.000   2.7    6.0
Sursa: Kantar Media Copyright: ARMA

*Rating: numărul/procentul de telespectatori care s-au uitat la un post TV din totalul deținătorilor de televizoare din România.
**Share/Cotă de piață: procentul de telespectatori care au ales un post TV din totalul celor care se uitau la televizor la momentul respectiv.

Audienţa posturilor TV duminică, 9 septembrie, pe intervalul Ninja Warrior (20.00-22.30), în mediul URBAN:

  URBAN   Nr persoane   Rtg (%)   Shr (%)
1 Pro TV 711.000   7.4   16.8
2 Kanal D   498.000   5.2   11.8
3 Antena 1 358.000    3.7    8.5
4 Antena 3 296.000    3.1    7.0
5 Romania TV 251.000 2.6 5.9
Sursa: Kantar Media Copyright: ARMA

*Rating: numărul/procentul de telespectatori care s-au uitat la un post TV din totalul deținătorilor de televizoare de la orașe.
**Share/Cotă de piață: procentul de telespectatori care au ales un post TV din totalul celor care se uitau la televizor la momentul respectiv.

Audienţa posturilor TV duminică, 9 septembrie, pe intervalul Ninja Warrior (20.00-22.30),pe publicul COMERCIAL:
  COMERCIAL   Nr persoane   Rtg (%)   Shr (%)
1 Pro TV 377.000   8.6   23.6
2 Antena 1 217.000   4.9   13.6
3 Kanal D    177.000   4.0   11.1
4 Prima TV    68.000   1.5    4.3
5 Antena 3    48.000    1.1    3.0

Sursa: Kantar Media Copyright: ARMA

Sursa: paginademedia

P.S. BRAVO PRO TV, BRAVO NINJA WARRIOR!!!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Attached Files


Edited by mediasettv, 10 September 2018 - 12:16.


#41
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Brand-ul, csf...
Daca ar fi exatlonul pe PRO•TV ar face cel putin audienta pe care o are Ninja Warrior.

#42
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Marea greșeală pe care o fac unele show_uri de acest profil( ex.Exatlon), este aducerea VIP-urilor.Cel facut cu oameni simpli este mult mai atractiv (ex.Ninja Warrior).

Edited by mediasettv, 10 September 2018 - 13:05.


#43
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Nu stiu, dar mie mi s-a parut plictisitor. Sa tot vad acelasi traseu de 30 de ori, doar ca cu alt concurent. Macar daca era mai lung, mai amuzant, mai interesant. Dar cum concurentii merg 10 m si pica, e plictisitor la un moment dat.
70% din emisiune sunt filmuletele de prezentare, 30% competitie. Cel putin in etapa asta, poate in viitor n-or mai fi atatea chestii dramatice.

#44
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
La cat au muncit sa construisca platoul, ar fi pacat sa nu aiba ceva succes, implicit ceva sezoane.
Daca nu, sper sa mai recupere din bani vanzand totul la fier vechi.

#45
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018
Remember Fort Boyard? Erau oameni interesați și entuziasmați pe aici, comentarii multe, scandal când a ieșit din grilă. Eh, comparați topicul ăsta cu ăla și vă veți da seama ce viață lungă va avea.

Trebuie să menționez, totuși, și un plus în comparație cu Exatlonul: concurenții nu ajung să se țigănească pentru chiloți.

#46
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Urmăriți edițiile din alte țări și apoi faceți o comparație. Pun pariu că veți renunța la Ninja de pe PRO. :)

#47
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostAidenIrish, on 10 septembrie 2018 - 13:37, said:

Remember Fort Boyard? Erau oameni interesați și entuziasmați pe aici, comentarii multe, scandal când a ieșit din grilă. Eh, comparați topicul ăsta cu ăla și vă veți da seama ce viață lungă va avea.

Trebuie să menționez, totuși, și un plus în comparație cu Exatlonul: concurenții nu ajung să se țigănească pentru chiloți.
+ ca postul nu cred ca ar difuza asemenea imagini.
E penibil...

*cum de nu ti-a tranformat tiga.nesc/tiga.neasca in rromesc/rromeasca? :lol:

Edited by heinz, 10 September 2018 - 14:20.


#48
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018
Remember Supraviețuitorul? Ar da și PRO TV la greu țigănii între concurenți, numai că nu e formatul de așa fel.

PS: Probabil datorită faptului că am scris cu diacritice. Până la urmă cuvântul țigăneală nu prea are legătură cu etnicii, lumea se ceartă peste tot.

#49
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdanyel61, on 10 septembrie 2018 - 13:07, said:

La cat au muncit sa construisca platoul, ar fi pacat sa nu aiba ceva succes, implicit ceva sezoane.
Daca nu, sper sa mai recupere din bani vanzand totul la fier vechi.
Abia acum a început deci traseul este mai scurt în calificări. Se vede că nu cunoști acest concurs. :)
Eu am urmărit 10 minute varianta RO și am renunțat. Prezentatorii lasă mult de dorit. Voi urmări în continuare variantele din alte țări.

#50
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Am urmarit si eu vreo jumatate de ora (o parte din curiozitate, iar apoi am fost in vizita la un prietn care avet TV-ul pe acest post). Ce pot sa spun:
  • Prezentatorii asa cum ma asteptam: mirobolanti, fantastici, mai buni decat Topescu (scuze, m-am luat si eu dupa Necolae Posted Image ) Defapt erau cam pe dinafara si ai fi zis ca sunt la o terasa cu un pahar de bere in mana, asa expresii foloseau Posted Image
  • Traseul mi s-a parut destul de dificil pentru prima proba, mai ales proba cu ferestrele. E clar ca trebuia sa ai o conditie fizica excelenta ca sa poti face fata. Si se pare ca aia plini de muschi n-au fost neaparat cei mai avantajati, adica nu e suficient sa ai o tona de muschi, trebuie si alte calitati: echilibru, anduranta etc.
  • Apropo de concurenti, nu inteleg ce cauta nenea ala cu un singur picior. Cu tot respectul pentru handicapul lui, si eu am un tata nevazator, dar isi cunoaste limitele si stie daca risca sa se faca de ras intr-o anumita situatie. Cred ca ala a fost primit numai pe considerentul ca aduce rating si lacrimi demoazelelori super-sensibile. Daca la RAT mai inteleg abordarea asta, la un concurs prin excelenta atletic pur si simplu imi scapa. In rest am vazut si concurenti foartw buni, si altii care n-aveau ce cauta. Nu stiu cum au facut oamenii astia selectia, probabil a contat mult si criteriul de care am scris adineauri (modelul Filantropica: o mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste nimic Posted Image )
  • Nu sunt mare fan al acestui gen de concursuri si, in afara de cateva episoade din Frt Boyard versiunea franceva, nn-am mai vazut asa ceva de acum mai bine de 10 ani, cand dadea Eurosportul astfel de emisiuni din Japonia (cred ca erau alea cu Banzuke, nu mai tin minte exact cum se numeau). Per ansamblu mi s-a paeruit decent, mai ales ca nici n-aveam cine stie ce asteptari. Probabil o sa ma mai uit, daca nu e altceva interesant de vazut, dar nu cred ca voi da in mod special pe Pro ca sa vad acest concurs. Ii dau un 7/10, in special pentru curajul de a face ditamai traseul si de a veni cu ceva nou pentru televiziunile din Romania.

Edited by pufonel, 11 September 2018 - 21:56.


#51
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Din pacate, se pierde prea mult timp cu prezentarea concurenților.Pana acum Dmna Învățătoare a fost cea mai sexy concurenta, cu "un suflet foarte mare".Lejer ar fi putut juca in serialul Baywatch.

#52
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
George Stancescu a reusit sa meargă pana la capăt.

Edited by mediasettv, 16 September 2018 - 19:40.


#53
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Foarte frumos

#54
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Iustinian  este al doilea concurent care se califică ptr.a merge mai departe.

Edited by mediasettv, 16 September 2018 - 20:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate