Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Ninja Warrior - PRO TV

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Mare porcarie emisiunea asta :)). M-am uitat si eu la finala vreo o ora, in rest m-am uitat 15 minute la premiera. Tare sec s-a terminat emisiunea, fara niciun castigator, doar o mentiune de cel mai prost din curtea scolii, cam asa mi s-a parut premierea aia.
Da, si pe genericul de final, masinile mergeau cu spatele :)). Au dat o filmare per ansamblu cu locatia, din aer, si au dat-o invers decat a fost filmata.

#74
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018
Mi-am adus aminte că făcusem o promisiune.

Nu am urmărit fiecare emisiune, ci câte o jumătate sau sfert de ediție duminica în reluare. Ce am observat a fost că traseul din preliminarii a fost mai greu decât cel din semifinale. Eu știu sigur că nu aș fi trecut de el, în schimb de cel din semifinale aș fi trecut (poate cu ceva emoții la bețe că nu am foarte multă forță în brațe) destul de rapid. Ori văzând "declinul" nivelului de dificultate, mă așteptam ca-n finală să fie ceva diferit la traseu, dar nivelul să fie asemănător sau doar o idee mai greuț. Nu am urmărit nici măcar 10 secunde din finală, dar dacă niciunul nu a fost în stare să ajungă până la buton, îmi îmaginez că a fost al naibii de greu traseul.

Cam așa am văzut eu nivelul de dificultate: preliminarii: 8/10; semifinale: 6/10; ceea ce înseamnă că Finala a fost cam de 10 ca dificultate, nu?

De ce ai face așa ceva? Ce e mai spectaculos, o finală în care nimeni nu ajunge la sfârșit sau o finală în care fiecare concurent care intră trebuie să bată un timp? Mie prima variantă mi se pare ca și cum s-ar juca finala Cupei Mondiale, nu se marchează, iar la finalul meciului FIFA decide să nu mai acorde trofeul. Ori în fiecare ediție jalnicii ăia de comentatori au spus cred că la fiecare concurent că a pierdut șansa la 100.000 €. E pe naiba, oare au avut oamenii ăia vreo șansă la bani dacă la final nu a câștigat nimeni nimic?

Oamenii ăia au venit la filmări din toate colțurile țării atunci când li s-a zis, unii poate și din afară, au pus stop studiilor, job-ului sau proiectelor ca să participe la Ninja Warrior și la final cine ce a câștigat? O bătaie de joc la adresa lor? Măcar ăla de a fost cel mai aproape să fi primit un 10% din premiu, drept consolare. Așa cine s-ar mai înscrie la NW sezonul viitor dintre ăia care au ajuns în finală și au simțit bătaia aia de joc? Câti dintre cei care nu s-au înscris sezonul ăsta, s-ar înscrie sezonul viitor având în vedere că sunt șanse extrem de mari să plece cu mâna goală?

Nu mă interesează că așa e formatul și-n China, Rusia sau SUA, că nu cred să le fi impus cineva traseele, mai ales că și le-au făcut singuri. Și nici nu cred că le-a impus cineva să nu recompenseze măcar cel mai aproape participant de punctul final.

Oricum emisiunea a fost plictisitoare pentru că același traseu a fost folosit cred că vreo 4 ediții, apoi alt traseu 2 ediții. Să vezi sute de concurenți făcând același traseu te cam adoarme. Și-n plus nu apuci să te implici "emoțional" pentru că vezi fiecare concurent vreo 5 minute, îl auzi vorbind vreo 30 de secunde și cam asta e...

De comentatori are rost să comentez? Cred că toată lumea știe cât de țăran e Mocanu și când comentează meciuri de fotbal. Ălalalt nu știu de unde a apărut, dar l- copiat perfect pe Mocanu.

#75
energyuser

energyuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 28.05.2018
Nițoiu tot în redacția sport a debutat, doi ani a fost la Sport.ro la știri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate