Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Ninja Warrior - PRO TV

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
PRO TV incearca o noua emisiune sa vedem daca dupa esecul Fort Boyard vor avea succes.

Pro TV anunță OFICIAL noul format Ninja Warrior

#2
sound_expert

sound_expert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.05.2018
Se mai uita cineva la Pro TV?Posted Image

#3
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,826
  • Înscris: 07.07.2009

View Postsound_expert, on 31 mai 2018 - 18:45, said:

Se mai uita cineva la Pro TV?Posted Image
Nu, nimeni, doar câteva milioane de persoane. :)

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postsound_expert, on 31 mai 2018 - 18:45, said:

Se mai uita cineva la Pro TV?Posted Image

Dimineata la stiri cand imi beau cafeaua ... nu de alta, dar sa stiu unde ma aventurez cand ies pe usa si sa ma asigur in ambele sensuri cand trec strada chiar si pe cele cu sens unic :)

Edited by Andreysc7, 31 May 2018 - 18:57.


#5
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Fort Boyard  trebuia facuta cu concurenti oameni normali nu vedete si emisiunea trebuia sa fie varianta full
Si ar fi avut succes

#6
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postsound_expert, on 31 mai 2018 - 18:45, said:

Se mai uita cineva la Pro TV?Posted Image
Eu.

#7
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

View Postzzhunt, on 31 mai 2018 - 19:14, said:

Fort Boyard  trebuia facuta cu concurenti oameni normali nu vedete si emisiunea trebuia sa fie varianta full
Si ar fi avut succes
in versiunea franceza originala se face cu vedete.

#8
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
La PRO TV se va face cu oameni obisnuiti si cred eu e mai bine, cel putin pentru Romania.

Nici o emisiune de genul asta organizata cu vedete nu a avut succes pentru ca pur si simplu noi nu avem vedete. Masterchef, Fort Boyard, Supravietuitorul. Cel putin in cazul PRO TV asa a fost.

#9
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Dansez pentru tine in varianta cu raduleasca a fost singura emisiune buna cu vedete de la pro.
O sa urmaresc prima emisiune pentru ca am vazut pe youtube o emisiune.

Edited by Cola_13, 31 May 2018 - 22:54.


#10
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Abia astept Ninja Warrior la Pro TV.Urmăresc cu mare interes varianta Deutchland.Ptr.mine acest concurs este pe locul 2 dupa Fort Boyard.

#11
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Peste 1000 de persoane s-au înscris la show-ul Pro TV Ninja Warrior România
La nicio săptămână de la anunțarea achiziționării licenței de producție a formatului Ninja Warrior, peste 1000 de români s-au înscris deja pentru a participa la competiția pe care Pro TV o pregătește. Printre ei se numără studenți, doctori, pompieri, alpiniști, antrenori de fitness, polițiști, dansatori sau chiar viitori piloți, anunță Pro TV.
Ninja Warrior este un format de televiziune unde sute de concurenți traversează un traseu cu foarte multe obstacole pentru a ajunge la cea mai dură provocare: cucerirea Muntelui Midoriyama.

Midoriyama este o structură gigantică de oțel pe care doar adevărații războinici o pot cuceri după ce reușesc să treacă de toate celelalte trasee, explică reprezentanții Pro TV.
Pentru a-și adjudeca titlul suprem, ei vor fi nevoiți să escaladeze muntele cu ajutorul unei frânghii, iar orice greșeală sau ezitare poate duce la eșec. Doar cel care va ajunge în vârf și va apăsa buzzer-ul amplasat pe baza superioară a muntelui va cuceri titlul suprem.
Sursa: https://www.paginade...warrior-romania

#12
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Mai mult de jumatate de sezon nu ii dau emisiunii.

#13
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
6 episoade date normal si 2 de Craciun si Anul Nou. Prietenii stiu de ce :P

Or sa ajunga emisiunile astea "speciale" la fel ca Singur acasa. De sarbatori vor fi repere clare in program :naughty:

#14
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Ninja Warrior România va pune în joc un premiu de 100.000 de euro
Emisiunea concurs ce va fi difuzată în toamnă de ProTV pune la bătaie un premiu de 100.000 de euro. Ninja Warrior intră astfel în rândul emisiunilor  cu premii consistente, după ce în sezoanele trecute emisiunea Românii au talent a oferit 120.000 de euro, iar Vocea României, 100.000 de euro.
Pentru marele premiu de 100.000 de euro s-au înscris deja peste 1.000 de persoane.
Ninja Warrior este un format de televiziune unde sute de concurenți traversează un traseu cu foarte multe obstacole pentru a ajunge la cea mai dură provocare: cucerirea Muntelui Midoriyama.
Înscrierile pentru Ninja Warrior România se pot face la numărul de telefon 0743.890.823 sau pe site-ul ninjawarrior.protv.ro.
Sursa: https://www.paginade...-100000-de-euro

#15
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Intre Exatlon si Ultimul Trib as alege Ninja Warrior... La celelalte m-as uita doar pentru locatiile exotice...

Platoul de filmare pare infricosator de imens

https://www.paginade...primele-imagini

#16
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Ninja Warrior va fi difuzat in fiecare duminică!!!

"Duminică: Ninja Warrior România și Filmul PRO".

Sursa:paginademedia.ro

P.S.Sper din tot sufletul sa aiba MARE SUCCES, exact ca in Germania.
Abia astept!!!!

#17
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Lume, lume!Cel mai tare concurs dupa Fort Boyard va incepe in curând.

Ninja Warrior”, din 9 septembrie 2018, la PRO TV!!!

“Ninja Warrior” este as-ul din mâneca PRO TV şi, spre deosebire de rivali, staţia TV din Pache Protopopescu nu a filmat în ţări exotice, ci a construit de la zero un platou imens, care se întinde pe 15.000 de metri pătraţi, în zona comunei 1 Decembrie. În competiţie vor intra 250 de oameni obişnuiţi, cu meserii obişnuite, care vor să îşi depăşească limitele şi să treacă toate obstacolele în cursa pentru 100.000 de euro.

Sursa:click.ro




#18
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
https://www.paginade...s-ninja-warrior


Discuția Paginademedia.ro - Aleksandras Cesnavicius integral, în continuare:
[ https://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/Cesnavicius.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Paginademedia.ro: Pe zona de programe ați lansat Ninja Warrior. Câte episoade vor fi?
Aleksandras Cesnavicius: Opt episoade.
Paginademedia.ro: Ați construit un platou uriaș la Ninja Warrior. Îl veți folosi ca hub pentru alte țări?
Aleksandras Cesnavicius: Nu chiar. Am avut o echipă din afară care ne-a construit acest platou. Este o activitate foarte scumpă pentru că trebuie să ai oameni care să știe cum funcționează totul.
Sunt bucuros că am ales această variantă, de a construi platoul. Am avut mai multe opțiuni, să filmăm emisiunea în afara țării, în studio, să construim platoul aici sau chiar să facem emisiune tot aici, într-un studio.
Dar dacă vrei să fie impresionant, trebuie ca emisiunea să fie făcută afară.
Despre echipa de producție Ninja Warrior?
Aleksandras Cesnavicius: Este o echipă din Pro TV, care are și oameni din grup (CME n.r.), de la nivel internațional.
Paginademedia.ro: Ar fi fost mai scump să o produceți într-un hub internațional?
Aleksandras Cesnavicius: Nu aș putea să spun. Motivele pentru care am decis să facem emisiunea aici nu au fost de ordin financiar.
Paginademedia.ro: Este un show scump?
Aleksandras Cesnavicius: Da.
Paginademedia.ro: Credeți că va fi un show profitabil?
Aleksandras Cesnavicius: Fiecare show pe care îl facem este gândit să fie profitabil. Nu facem show-uri care să piardă bani.
Paginademedia.ro: Sunt și niște riscuri, pentru că există deja pe piață alte două show-uri bazate tot pe probe fizice: Exatlon și Ultmul trib (Nomade).
Aleksandras Cesnavicius: Există o mare diferență, după părerea mea. Celelalte show-uri încearcă să exploateze elemente de reality show. Competiția aceasta este frumoasă, este serioasă și merge pe altceva: esența jocului este să participi pentru a-ți testa limitele fizice.
Am fost atras de simplitatea aceastui show, când am urmărit varianta internațională, de competiția dintre echipa americană și cea japoneză. Oamenii vin, au o singură șansă, fie reușesc, fie pierd.
Principala provocare era să avem suficienți concurenți care să se înscrie. Am fost foarte fericiți când am văzut că oamenii cunoșteau formatul și voiau să participe.
Avem peste 300 de concurenți care au intrat în show pentru a încerca probele. Dăm fiecărui entuziast șansa să își testeze forțele.
La celelalte show-uri, este o combinație între competițiile fizice și reality show. Am mai încercat și noi asta în trecut, nu e ceva nou pentru noi. Întotdeauna este un pariu, uneori câștigi, alteori ești mai puțin norocos.
Paginademedia.ro: Formatul acesta nu are vedete. Nu credeți că este un punct slab?
Aleksandras Cesnavicius: Acest format nu este despre vedete, este un mecanism cu totul diferit. Un număr mare de concurenți este cheia.
Paginademedia.ro: Nu vă e teamă că telespectatorii vor compara Ninja Warrior cu Exatlon, show-ul care a început acest trend?
Aleksandras Cesnavicius: Cred că e dreptul lor să compare show-ul cu ce își doresc. Telespectatorul ia decizia finală.
Tot ce spun e că dacă te uiți obiectiv la cele două programe sunt total diferite. Pentru mine, Exatlon este mai apropiat de programe pe care le-am făcut deja, decât ce aducem noi toamna aceasta.
Paginademedia.ro: De ce a decis Pro TV să facă un show urmând un trend lansat de o altă televiziune în loc să lanseze un program nou?
Aleksandras Cesnavicius: E o întrebare tricky. Când am discutat programarea pentru acest sezon am avut ideile și conceptele pe care am pariat și o listă de idei pe care le aveam „pe țeavă”.
Am mai experimentat în trecut cu show-uri bazate pe competiții fizice. Survivor sau Sunt celebru au fost în categorii similare. Ninja a fost mereu pe lista noastră.
Primăvara aceasta am văzut că audiența rezonează mai bine cu acest tip de show-uri și că există această nișă în programarea noastră, așa că am decis să-l producem.
Paginademedia.ro: Ninja Warrior era de mai mult timp în planul vostru?
Aleksandras Cesnavicius: Da, avem mereu o serie de proiecte „pe țeavă”.
Paginademedia.ro: Dar fără Exatlon ați fi făcut acest format?
Aleksandras Cesnavicius: Nu știu dacă l-am fi lansat anul acesta. Mă poți întreba și de alte show-uri, cum ar fi late night show-ul, pe care îl avem în vedere, dar asta nu înseamnă că ne grăbim să-l facem acum.
Tot ce spun este că ideile sunt limitate, dacă un post intră într-o zonă și vede că audiența rezonează cu acel tip de program, orice post poate intra în aceeași zonă cu propriul format.
Paginademedia.ro: De obicei, Pro TV era cel care dădea trendul, nu copia unul lansat de o altă televiziune.
Aleksandras Cesnavicius: Nu este un trend al unei alte televiziuni. Putem spune că urmărim propriile trenduri pe care le-am exploatat în trecut, însă cu o nouă abordare.
Din raportul CME se spune că veniturile din publicitate au scăzut din cauza audiențelor mai mici. Audiențe mai mici cauzate de Exatlon?
Aleksandras Cesnavicius: Au fost cauzate de evoluția generală a grilei de primăvară.
Paginademedia.ro: Grila nu a fost la fel de bună ca a altor posturi?
Aleksandras Cesnavicius: Nu a fost la fel de puternică cum ne-am fi așteptat în al doilea trimestru. Al doilea trimestreu pentru noi a fost mereu mai dificil pentru că ne-am stabilit o ștachetă înaltă după 2016, când am avut Euro. Atunci am avut cifre foarte bune, în termeni de audiență și venituri.
Apoi, anul trecut, deși nu am avut competiții de fotbal, am reușit să creștem în continuare.
Anul acesta ar fi trebuit să fim ușor peste cifrele obținute. Dar după părerea mea scăderea audiențe are mai mult legătură cu show-urile pe care le-am produs și pariurile pe care le-am făcut, decât cu competiția.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate