Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Xiaomi MiBand 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
575 replies to this topic

#199
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
si fostul ceas care stia sa inoate , nu l-am bagat in apa, intotdeauna la dus  am dat ceasul jos.
Ma uitam si dupa cele de silicon care nu sunt originale xiaomi, dar am tot auzit ca nu sunt comode, au marginea aia unde intra bandul de platic sau prea rigid..ideea e ca vreau ceva cu incuietoare normala

Attached Files

  • Attached File  MIB3.jpg   91.89K   61 downloads


#200
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Eu am comandat 7 din astea si astept sa-mi ajunga coletul. Nu au acea banda rigida. Sunt destul de ok, am primit una cadou la pachet cu bratara comandata de pe aliexpres.

Edited by crazyalex86, 10 October 2018 - 14:29.


#201
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Bună seara! Puteți să-mi spuneți și mie de ce aplicație am nevoie pentru ca atunci când sunt sunat de cineva, să-mi apară numele persoanei care mă apelează ne brățară. Vă mulțumesc!

#202
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View Postcristinel07, on 12 octombrie 2018 - 18:37, said:

Bună seara! Puteți să-mi spuneți și mie de ce aplicație am nevoie pentru ca atunci când sunt sunat de cineva, să-mi apară numele persoanei care mă apelează ne brățară. Vă mulțumesc!
Aplicatia Mi Fit. Intri in aplicatie (Incoming call - setezi ON -> si aici bifezi incoming call alerts si show contact information).

#203
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Multuemsc, am rezolvat pana la urma, dar nu asa usor. E prima data cand am luat o bratara. Sigur ca n-a fost pentru mine, pentru mama mea dar eu m-am documentat sa vad despre ce e vorba.. Puteti sa-mi spuneti si mie de unde pot lua o folie si o curea buna de pe Alliexpress? Ceva de siguranta in afara de ce se poate gasi in magazinele din Romania. Multumesc!

#204
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008

View Postcosmin_17, on 12 octombrie 2018 - 23:32, said:


Aplicatia Mi Fit. Intri in aplicatie (Incoming call - setezi ON -> si aici bifezi incoming call alerts si show contact information).
Eu nu am show contacts information, LA permisiuni in tel am bifat și persoane de contact dar nu îmi arata cine ma suna

Attached Files


Edited by azazica, 14 October 2018 - 07:23.


#205
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Trebuie sa setezi limba telefonului in engleza sau sa descarci de pe net o versiune modificata a aplicatiei care sa suporte asta.

#206
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Ce chestie sa nu aibe opțiunea dacă e setat în romana. L-am pus în engleza și acum îmi arata. Mulțam de info

#207
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 21.10.2009
Buna seara,
Imi poate explica cineva cum functioneaza monitorizarea pulsului, respectiv monitorizarea somnului?
Masoara pulsul incontinuu sau numai cand ii dai aceasta comanda? Se poate verifica pulsul continuu in timpul antrenamentului?
Functia de monitorizare a somnului masoara pulsul pe intreaga durata a somnului?
Multumesc!

#208
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018

View Postazazica, on 14 octombrie 2018 - 11:37, said:

Ce chestie sa nu aibe opțiunea dacă e setat în romana. L-am pus în engleza și acum îmi arata. Mulțam de info

Pune aplicatia mi band master asa poti seta ca telefonul sa fie in limba romana si din setarile aplicatiei "language band" english. Daca tot instalezi aplicatia la firmware - setari poti sa instalezi firmware pe Romania pt diacritice

View Postlex2010, on 17 octombrie 2018 - 18:05, said:

Buna seara,
Imi poate explica cineva cum functioneaza monitorizarea pulsului, respectiv monitorizarea somnului?
Masoara pulsul incontinuu sau numai cand ii dai aceasta comanda? Se poate verifica pulsul continuu in timpul antrenamentului?
Functia de monitorizare a somnului masoara pulsul pe intreaga durata a somnului?
Multumesc!

In functie de aplicatie, daca vrei sa-ti monitorizeze incontinuu trebuie sa setezi din aplicatia "mi band master" cred ca merge si din aplicatia originala " heart rate" monitorizare continua sau la intervalele de timp (pe care le vrei tu); iar la somn detecteaza automat (somb profund, somn usor, cat ai stat treaz, cat ai fost somnambul etc)

#209
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Curelele de silicon, in culori deschise prind o tenta de negru pe ele (jeg) si nu se mai curata chiar daca le speli.
Asa ca, cautati sa alegeti bratari in culori cat mai inchise.

#210
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018
Ms de pont, ce culori ai probat?

#211
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Rosu deschis si verde turquoise. In cateva zile incep sa prinda acel aspect de murdar, negricios. Si nu se ia, oricat le-ai spala. Similar cu husele ieftine in culori deschise, acelasi fenomen. E de la plastic.
Cautati culori cat mai inchise, neluminoase. Albastru inchis, negru, verde militar etc. Cred ca si pe cea gri e vizibil "jegul", dar nu ma pot pronunta pentru ca nu o am.

Edited by antinVidia, 24 October 2018 - 06:19.


#212
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018
Is de silicon ca cea originala? Eu nu gasesc cu bratara din metal pe negru, am zis ca iau pe gri (standard) si o vopsesc.

#213
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Da, ma refer la cele de silicon, identice cu cea originala.

#214
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018
Firmware nou 1.8.0.0 ... inca nu are support pe limba romana.

#215
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Asa e. Bratara mea e varianta chinezeasca, dar a sotiei este varianta internationala. O sa ii fac diseara update de fw sa vad la ea cum apare. Denumirea de FW difera.

#216
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
La firmwareul nou avem acum vremea curentă.
Legat de culoarea brățări am verde si nu s-a murdarit deloc. Cumpărată din Shanghai personal.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate