Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Xiaomi MiBand 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
575 replies to this topic

#163
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 29.09.2010
Ai totul actualizat la ea(MiFit in telefon si firmware-ul ei)?
Nu stiu sa fie o setare anume legata de senzorul de proximitate eu vorbind aici ca utilizator de Mi 1s, pur si simplu treaba asta merge default out of the box.

#164
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

 florindron, on 12 septembrie 2018 - 22:06, said:

Am cumpărat si eu aceasta brățară, ma ajuta si pe mine cineva cum sa o fac sa se deschida cand rotesc brațul! Mulțumesc

Intri in aplicatia MiFit, apoi Profile, da-i click unde scrie Mi Band 3 apoi dai scroll in jos unde scrie "Lift wrist to view info" si setezi pe ON.

#165
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012
Mulțumesc

#166
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 crazyalex86, on 12 septembrie 2018 - 08:36, said:

Azi am primit update la Mifit la versiunea 3.4.7 ce a adus bratarii update de firmware la V1.6.0.16. Nu are limba romana.
Destul de slabe sansele sa intre din update original. In schimb, aceasta versiune a venit si cu ceva nou. In meniul bratarii, avem optiunea: Exercise.
Ca sa vedeti despre ce e vorba: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/X7cIF6X18a8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#167
spirux

spirux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.03.2015
Salutare,

Acum cateva zile, am cumparat si eu aceasta bratara, Xiaomi mi band 3. Din Romania, emag.
O folosesc impreuna cu un telefon tot Xiaomi (redmi note3), se comporta foarte bine cu aplicatia luata direct din magazin play.

Am o intrebare la voi, va rog, referitoare la masurarea somnului.
In prima noapte, mi-a masurat somnul, din punctul meu de vedere destul de precis. Insa in a doua noapte, fiind la serviciu nu am dormit. Am dormit toata ziua urmatoare si surpriza, somnul nu mi-a fost monitorizat. Whyy? Cineva stie sa imi spuna mai multe despre aceasta functie?
E posibil ca somnul sa fie monitorizat in timpul zilei?

Multumesc tare mult!

#168
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005

 spirux, on 18 septembrie 2018 - 23:28, said:

Salutare,

Acum cateva zile, am cumparat si eu aceasta bratara, Xiaomi mi band 3. Din Romania, emag.
O folosesc impreuna cu un telefon tot Xiaomi (redmi note3), se comporta foarte bine cu aplicatia luata direct din magazin play.

Am o intrebare la voi, va rog, referitoare la masurarea somnului.
In prima noapte, mi-a masurat somnul, din punctul meu de vedere destul de precis. Insa in a doua noapte, fiind la serviciu nu am dormit. Am dormit toata ziua urmatoare si surpriza, somnul nu mi-a fost monitorizat. Whyy? Cineva stie sa imi spuna mai multe despre aceasta functie?
E posibil ca somnul sa fie monitorizat in timpul zilei?

Multumesc tare mult!
Somnul nu e monitorizat in timpul zilei  de nici un xiaomi

#169
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 29.09.2010
Erau diferente notabile intre versiunea in limba chineza fata de cea globala?
Vad ca e o mica diferenta la pret intre ele, gandindu-ma sa o comand dupa Ali.

#170
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 Morphinus, on 19 septembrie 2018 - 21:45, said:

Erau diferente notabile intre versiunea in limba chineza fata de cea globala?
Firmware-ul e acelasi, deci nu vad nicio diferenta intre ele. Versiunea globala are niste certificate trecute pe spate.

#171
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Salut, la o brățară vândută de eMAG, telefonul dacă este în romana, brățară va fi în engleza? Am luat una soției dar încă nu am activat-o,aștept ziua ei si am văzut ca scrie în engleza prin ecranele ei. Și încă o intrebare: dacă ea va afișa engleza cu tel în romana, firmware-ul ei nu se poate pune pe o brățară luata de pe gearbest?
Am luat și una de acolo pt mine.
Sper sa ma fi exprimat bine sa se înțeleagă ce am vrut sa zic :)

Edited by azazica, 21 September 2018 - 21:19.


#172
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Mi-a ajuns și mie ieri un mi band 3, l-am luat de pe Amazon Italia. Preț 29,90 euro. Desfăcut cutia, instalat pe telefon aplicația mi fit in limba italiană, împerecheat și instalat software in limba italiană.
Întrebare pentru cine are de mai mult timp, deșteptătorul se poate face sa vibreze mai mult? Eventual pina se oprește din buton. Azi de dimineață a vibrat de 3 ori și gata.

#173
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 azazica, on 21 septembrie 2018 - 21:14, said:

Salut, la o brățară vândută de eMAG, telefonul dacă este în romana, brățară va fi în engleza?
Și încă o intrebare: dacă ea va afișa engleza cu tel în romana, firmware-ul ei nu se poate pune pe o brățară luata de pe gearbest?
Daca telefonul este setat pe limba Romana, atunci bratara va fi in Chineza, pentru ca in firmware-ul oficial nu este si limba Romana.
Limbile oficiale incluse in firmware sunt: Chineza, Engleza, Spaniola, Rusa, Coreeana, Franceza, Indoneziana, Poloneza, Italiana, Japoneza. Daca telefonul este setat pe una din aceste limbi straine, atunci si bratara va fi la fel.
Chiar daca bratara este luata de pe eMag sau din China, firmware-ul este acelasi.

 amami, on 22 septembrie 2018 - 11:29, said:

Întrebare pentru cine are de mai mult timp, deșteptătorul se poate face sa vibreze mai mult? Eventual pina se oprește din buton. Azi de dimineață a vibrat de 3 ori și gata.
Asa nu prea se poate, in schimb, daca nu e oprita alarma din buton, bratara va continua sa vibreze la fiecare 10 minute (bifezi optiunea snooze mode).

#174
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Mulțam de răspuns, am crezut a fiind luata din România, oficial, și pe cutie scrie în engleza fata de cea de pe gearbest care scrie numa în chineza, îmi va afișa engleza.


#175
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 azazica, on 22 septembrie 2018 - 12:45, said:

Mulțam de răspuns, am crezut a fiind luata din România, oficial, și pe cutie scrie în engleza fata de cea de pe gearbest care scrie numa în chineza, îmi va afișa engleza.
E chestiune de marketing. Singura diferenta intre versiunea standard si cea globala, europeana sau internationala (sau cum mai sunt notate pentru promovare), e cerificatul CE trecut pe spatele bratarii. Cum am mai spus, firmware-ul e acelasi pentru toate versiunile.

#176
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 27.04.2008
Recomand https://play.google....=com.mc.miband1 , merita cei 13,9 lei. Se poate face update /downgrade de firmware si are mai multe optiuni si setari fata de mi fit.

Edited by crazyalex86, 22 September 2018 - 18:19.


#177
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Chiar vroiam sa intreb de aplicația asta:
Este ok dacă la prima împerechere cu telefonul folosesc notify&fitness? Din câte am citit și văzut la cineva poate sa tina și telefonul în romana cu bratara în engleza. Doar ca lui nu prea ii place ca are prea multe chestii, prea aglomerat.

#178
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 27.04.2008
Nu stiu daca functioneaza, Nu am incercat din prima. Dar dupa ce am dat rr la telefon fara mi fit instalat, s-a imperecheat cu bratara. Eu am telefonul in romana si bratara imi afiseaza textele ei in en si ro. Nu mesajele.

#179
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Pentru IOS ce aplicatie recomandati?

#180
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 29.09.2010
Ai testat deja Mi Fit?

A aparut deja oficial si varianta cu NFC?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate