Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Accident in Ungaria.

* * * * - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
685 replies to this topic

#667
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostDaco_Get, on 01 iunie 2018 - 07:29, said:

Posibilii criminali de maine...

#668
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Petrecere mare in autocar :lol:

https://m.digi24.ro/...e-manele-943068

#669
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Aici
http://adevarul.ro/l...965a/index.html

#670
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 15.01.2017
Le-aș anula permisul de conducere fara drept de a re examinare pe viața. Maneliști imbecili.

#671
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aoleu.... ce se mai rupeau doamnele... 😕

#672
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017

View PostEpdm, on 07 iunie 2018 - 21:11, said:

Le-aș anula permisul de conducere fara drept de a re examinare pe viața. Maneliști imbecili.
Ce vorbesti?! Dimpotriva, le-as da voie -si recomanda calduros- sa mearga cu 160km/h, sa consume alcool la volan, sa renunte la frane, sa conduca soferul cu ochii inchisi. Desigur, daca sunt doar manelisti in autocar...

#673
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 15.01.2017
Asa, asa, dar victimele colaterale ce apar ce vina au? Aia care vin din sens opus si altii? Ha?

#674
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BOThFKRCogs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Presupun ca ati vazut filmul, eu azi dimineata am aflat ca nu ma uit la teveu.
In cealalta masina era un coleg de-al meu de munca.
Avea cam 50 de ani, un om care n-a suparat niciodata pe nimeni, serios si muncitor. Se ocupa cu retelele si cu calculatoarele si o facea bine pentru un om la varsta lui.
Nu l-am vazut niciodata sa se enerveze, era respectabil si respectat.
Vestea ca a murit in accident a picat foarte prost, e o atmosfera de inmormantare aici. Se spun unele lucruri despre el de care nici nu stiam. De bine, evident. Chiar era un om de toata isprava.

Bine ca e totul filmat sa vada si copiii, si nevasta-sa multi ani de-aici incolo. Si maica-sa, si noi si toata lumea.
Urasc maneaua din tot sufletul, cred ca dreptul de a conduce masina trebuie limitat drastic. In jurul meu au murit o gramada de cunostinte in accidente de masina, de la prieteni mai indepartati, la colegi si pana la prieteni foarte apropiati. Si intamplarea face ca n-a fost vina niciunuia dintre ei. Au murit din vina unor dobitoci ca asta si ca celalalt cu microbuzul din Ungaria.
Prea multa manea circula pe soselele.

#675
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 15.01.2017
RIP. Ce pot sa spun? Niște jeguri cu aspect umanoid ce ar trebui sa putrezească in pușcărie pe viața, cu maneau lor cu tot. Din păcate nu vor păți nimic.



#676
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,172
  • Înscris: 19.09.2005
totusi e ciudat ca soferul din bmw a murit iar cel din logan a scapat si din logan a murit doar pasagera din spate.
de altfel e vorba de un sofer cu 0.58 mg/l în aerul expirat care avea doi autostopisti in masina.

#677
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 15.01.2017
Cioroii dracului. Cu permise luate pe șpaga in mod sigur.

#678
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009

View Postarg, on 02 iulie 2018 - 17:29, said:

totusi e ciudat ca soferul din bmw a murit iar cel din logan a scapat si din logan a murit doar pasagera din spate.
de altfel e vorba de un sofer cu 0.58 mg/l în aerul expirat care avea doi autostopisti in masina.
Inverseaza masinile si o sa afli cine a murit si cine era baut de fapt...

#679
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Ce prostănaci :))

Păcat de cei din cealaltă mașină. Dar oricum e ușor amuzant să intri așa ca boul pe contrasens și să lovesti in plin mașina din sens opus.

Ca fapt divers, pare mai mult populară decât manea.

#680
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 15.01.2017

View PostDamascus77, on 02 iulie 2018 - 17:39, said:

Ce prostănaci :))

Păcat de cei din cealaltă mașină. Dar oricum e ușor amuzant să intri așa ca boul pe contrasens și să lovesti in plin mașina din sens opus.

Ca fapt divers, pare mai mult populară decât manea.

Nu vad ce este amuzant in asta. Dar, ma rog, asa sunt eu defect. Fiecare cu ale lui.



#681
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,172
  • Înscris: 19.09.2005

View PostDarkman48, on 02 iulie 2018 - 17:38, said:

Inverseaza masinile si o sa afli cine a murit si cine era baut de fapt...
oooo, domnul cu bemveu facea curse....
pisici sa vrut sa se dea mare cu bemveul lui, ca doar filma sarantocul ala.

#682
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 15.01.2017
Cioara, manea, Bmw cu volan pe dreapta, alcool, facebuci. Combinația perfecta.

#683
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,172
  • Înscris: 19.09.2005

View PostEpdm, on 02 iulie 2018 - 17:47, said:

Cioara, manea, Bmw cu volan pe dreapta, alcool, facebuci. Combinația perfecta.
Si cum e normal la astea cu volanu pe dreapta, s-a dus pe contrasens.
A tot incercat pana a reusit.

Edited by arg, 02 July 2018 - 17:54.


#684
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,342
  • Înscris: 06.01.2007
Initial credeam ca si-a omorat boul nevasta, dar se pare ca a omorat nevasta altuia. Cica avea 2 pasageri luati la ocazie, ala care filma si nevasta aluia care filma, asa zicea pe saitul Digi.
Ma miram cum de-a scapat ca am vazut bemveul era botit in stanga, dar daca ati vazut voi ca avea volanul pe dreapta, atunci se explica.

E al doilea coleg de serviciu care o mierleste in accident de masina. Primul a fost calcat de tir pe centura, el era pe biclicleta, nu-mi explic cum mama naibii.
Dar cand vezi asa ceva si filmat, parca efectul e mult mai puternic. Fata de vinovatii din alte accidente nu am avut niciun sentiment. Dar pentru boul asta... e altceva cand vezi cum s-a intamplat.


Bai.. Eu nu am carnet. Am realizat ca nu pot fi atent la volan, nu mi-a placut sa conduc pe timpul scolii de soferi si desi am luat examenul de 20 de ani, nu mi-am mai facut carnetul, am renuntat si cu asta->basta. Nu-i nicio tragedie, din contra, ma bucur ca am aceasta inabilitate. Volanul e o responsabilitate, eu ma stiu mai zapacit, ce rost are? lasa nene sa conduca cei care stiu sa faca.
Decat sa fac vreo prostie, mai biune stau linistit si merg cu masina galbena, cu trenul, cu orice altceva.

A avea carnet nu e un drept, e un privilegiu. Si prea multi au acest privilegiu. Cunosc o multime de soferi (din cercul meu de cunostinte si prieteni, dar pot extinde cu siguranta esantionul la nivelul Bucurestiului sau chiar al tarii) care nici macar n-au de gand sa respecte regulile de circulatie. Ma rog, nu fac prostii ca si dobitocul asta, dar toti conduc cu viteza. Eu nu inteleg de ce nu renunti la soferit daca n-ai rabdarea sa respecti niste reguli clare, neinterpretabile.
Timp nu se castiga circuland mai repede, eu m-am convins, pe masuratori reale. Ca si topograf, am 2 soferi cu care merg. Si am perioade in care fac 4000km pe saptamana, deci merg mult cu masina. Am vazut ca desi niciodata nu se grabesc, de multe ori ajung la destinatie inaintea altora grabiti. Sau .. sa zicem ca pierd 30 de minute de la Bucuresti la Cluj. Fix cat fumezi 2 tigari si te pisi. Atat! Dar castigul la capitolul siguranta e enorm. Bine.. daca vine un dobitoc din asta, n-ai ce face, risc oricum exista. Si am avut pretentia ca sa merg intotdeauna cu cei 2, cu altii nu merg decat prin Bucuresti sau foarte apropape, nu ma duc mai departe. Pentru ca stau stresat in masina, nu-mi place cum conduc. Si am refuzat sa merg cu ei, bag piciorul, prea multe accidente. Eu nu ma grabesc nicaieri.

Edited by maccip, 02 July 2018 - 19:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate