Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Alegeri FRF, 18 Aprilie

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
110 replies to this topic

#73
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMembruAnonim, on 18 aprilie 2018 - 17:00, said:

Investitori bogati, dar care sa faca centre si baze de antrenamente pentru copii si juniori, pe exemplul Hagi la Ovidiu.

Da, e bine ce face Hagi dar...Viitorul a fost eliminată în primul tur al cupelor europene, anul trecut.

Când spun investitori bogaţi, mă gândesc la de-ăia capabili să dea 200 de milioane pe un jucător, pentru a-l aduce să joace în România.




View PostMembruAnonim, on 18 aprilie 2018 - 17:01, said:

Daca am avea cel putin 10 astfel de baze de pregatire in diferite parti ale tarii, tot ar fi ceva.

Ar fi, dar nu am face nimic. Echipele româneşti tot nimic n-ar face în Europa. Pentru a avea performanţe, e nevoie să se cumpere jucătorii cei mai scumpi, care au talent înnăscut. Astfel de jucători aduc şi performanţe şi bani, prin vânzările datorate numelui lui.

Dacă Burleanu va reuşi să aducă în România măcar un singur şeic arab multimiliardar, care să aducă jucători de zeci de milioane de euro, va fi foarte apreciat indiferent de cine va fi susţinut.

Edited by lupini, 18 April 2018 - 17:18.


#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlupini, on 18 aprilie 2018 - 17:06, said:

Da, e bine ce face Hagi dar...Viitorul a fost eliminată în primul tur al cupelor europene, anul trecut.

Când spun investitori bogaţi, mă gândesc la de-ăia capabili să de 200 de milioane pe un jucător, pentru a-l aduce să joace în România.
Performantele sunt pe masura investitiei, de acord, dar faptul ca aduci cateun jucator scump nu e o solutie pe termen lung. De aspectul asta trebuie sa se ocupe Federatia si lumea fotbalului.

De ce sa aduci jucatori de 200 de milioane, cand cu banii aia poti construi 4, 5 baze unde sa cresti talente in pepiniera proprie, sa ii formezi, si mai apoi sa ii vinzi pe mai departe in tara si in afara? Viitorul a fost eliminata in primul tur pentru ca a inceput sa vanda din jucatori, cam repede, inca de dinaintea accederii in Europene. Stiu ca au avut probleme cu banii intr-un timp.

View Postlupini, on 18 aprilie 2018 - 17:12, said:

Dacă Burleanu va reuşi să aducă în România măcar un singur şeic arab multimiliardar, care să aducă jucători de zeci de milioane de euro, va fi foarte apreciat indiferent de cine va fi susţinut.
Seicii au mers la sigur si nu vor veni aici.  Raman in fotbalul mare.

Edited by MembruAnonim, 18 April 2018 - 17:21.


#75
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMembruAnonim, on 18 aprilie 2018 - 17:20, said:

De ce sa aduci jucatori de 200 de milioane, cand cu banii aia poti construi 4, 5 baze unde sa cresti talente in pepiniera proprie, sa ii formezi, si mai apoi sa ii vinzi pe mai departe in tara si in afara?

Eu nu sunt simpatizantul echipelor ce trăiesc din creştere şi vânzare de jucători. Să ne uităm la Olanda. Investesc în creştere şi vânzare, însă câteodată, cum e acum, nu merge bine treaba.

În schimb sunt adeptul investitorilor foarte bogaţi în fotbal, care să asigure bugete de sute de milioane cluburilor, şi implicit, aducerea jucătorilor cei mai buni din lume. În acest fel, gloria fotbalului dăinuie peste decenii. Cluburile mari, sunt mari, pentru că fac asta de zeci de ani. Numele mari fac fotbalul să fie mare.

Cu politica de creştere a "puilor de Avicola", nu se face mare lucru.

Edited by lupini, 18 April 2018 - 17:34.


#76
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
La naiba am pierdut pariul.
Dupa toata campania de presa am fost sigur ca va castiga Lupescu.

Cum au zis si colegii nu conteaza cine iese tot un fotbal mediocru avem. Din pacate.

Ma surprinde diferenta foarte mare de voturi. Acum ca roman ma gandesc imediat la niste parandaraturi. :)

#77
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Ce diferență între digisport și digi24. Ăștia de la digisport numa la scursurile fotbalului românesc iau interviu. Cum dracu să-l mai bagi în seamă pe Mitică Dragomir?

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am ramas surprins de numarul mic de voturi obtinut de Marcel Puscas.

Ce parere aveti de ASTA?

#79
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Post_R_A_D_U, on 18 aprilie 2018 - 17:39, said:

Am ramas surprins de numarul mic de voturi obtinut de Marcel Puscas.

Ce parere aveti de ASTA?

Ce părere să avem? Îl pupau în cur toți psd-iștii și tot PSD-ul, orice om normal ar trebui să se bucure că Lupescu a pierdut.

#80
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View Post_R_A_D_U, on 18 aprilie 2018 - 17:39, said:

Ce parere aveti de ASTA?

Mă uitam aseară la Realitatea TV, (care deja e deraiată de pe calea bunului-simţ), ce din jigodie şi alte cuvinte de-astea, nu-l mai scoteau pe Burleanu. Zicea aseară Rareş Bogdan, că dacă rămâne tot Burleanu la FRF, şi dacă ies un milion de oameni pentru "Familie", atunci el, Rareş Bogdan...va face...nu ştiu ce a spus că va face, că am uitat. Posted Image

Edited by lupini, 18 April 2018 - 17:46.


#81
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,279
  • Înscris: 06.07.2007
Cam asta ar fi ponderea voturilor.
[ https://images.gsp.ro/usr/imagini/2018/04/17/896139-podncere.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dan1980_25, 18 April 2018 - 18:26.


#82
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
Vorba lui Lucescu:au votat pentru președinte futsalul și fotbalul feminin.trist,foarte trist.

#83
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postpolatalemdar, on 18 aprilie 2018 - 18:33, said:

Vorba lui Lucescu:au votat pentru președinte futsalul și fotbalul feminin.trist,foarte trist.

Ăsta n-o știut în viața lui să fie fair-play. La atâtea meciuri ciordite prin Ucraina, e și greu să accepți să pierzi

#84
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
Mircea lucescu este cel mai mare antrenor din tara asta.are voie sa-si dea cu parerea.

#85
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postpolatalemdar, on 18 aprilie 2018 - 18:37, said:

Mircea lucescu este cel mai mare antrenor din tara asta.are voie sa-si dea cu parerea.

Păi am zis că nua re voie? Doar că nu e fair-play, asta pe lângă că futsalul și fotbalul feminin au avut doar 20% din voturi.

#86
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
Încă o dată generația de aur a fost refuzată. Păcat.

#87
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
PSD si-a luat mumu. Rahatu' asta de FRF e oricum inutil, precum nationala de fotbal a Romaniei, da' e f. frumos de remarcat cum Firea si Dragnea si-au luat mumu. Mult mumu.

Ma bucura asta.

#88
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,579
  • Înscris: 25.04.2007

View Postrazvan_u, on 18 aprilie 2018 - 17:33, said:

La naiba am pierdut pariul.
Dupa toata campania de presa am fost sigur ca va castiga Lupescu.

Cum au zis si colegii nu conteaza cine iese tot un fotbal mediocru avem. Din pacate.

Ma surprinde diferenta foarte mare de voturi. Acum ca roman ma gandesc imediat la niste parandaraturi. Posted Image
Daca a fost "garantat firea" si "garantat dragnea", ce te asteptai? Ionut Lupescu nu trebuia sa accepte asa sustinere, trebuia sa se gandeasca ca lumea e scarbita de aceste personaje.

View Postlupini, on 18 aprilie 2018 - 17:45, said:

Mă uitam aseară la Realitatea TV, (care deja e deraiată de pe calea bunului-simţ), ce din jigodie şi alte cuvinte de-astea, nu-l mai scoteau pe Burleanu. Zicea aseară Rareş Bogdan, că dacă rămâne tot Burleanu la FRF, şi dacă ies un milion de oameni pentru "Familie", atunci el, Rareş Bogdan...va face...nu ştiu ce a spus că va face, că am uitat. Posted Image
A zis ca ia in calcul emigrarea. Frumos din partea lui ar fi sa se tina de cuvant. E drept ca n-a fost atat de categoric precum Craciunescu.

#89
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 16.02.2017
Ce draq cauta prostovanul asta cu ochelari in fotbal ?
Pe ce criterii si cu ce pregatire conduce pampalaul asta fotbalul romanesc ?
Cum e posibil ca fotbalul feminin sa aiba drept de vot "mai mult" decat fotbalul masculin, liga 1 si liga 2?
Ce alegeri si ce spagi si promisiuni  a oferit jegosul de burleanu ?
Cum e posibil ca prostii si parvenitii si influentabilii din fotbal sa aiba putere de decizie mai mare decat oamenii care au trait fotbal si viata lor a fost sinonima cu fenomenul fotbal?

#90
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Cei care nu va reveniti din soc... nu uitati, presa tabloida din Romania il dadea acu vreo 2 luni mort pe Dragnea, inainte de Congres in timp ce acesta nu mai putea de gras si avea o sustinere masiva din teritoriu.

S-a intamplat fix acelasi lucru cu alegerile de la FRF...

Cititi Biblia - gasiti acolo toate raspunsurile:

Eclesiastul 1 - "Ceea ce a mai fost, aceea va mai fi, si ceea ce s-a intamplat se va mai petrece, caci nu este nimic nou sub soare"

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate