Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Indiana Line

- - - - -
  • Please log in to reply
545 replies to this topic

#55
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,916
  • Înscris: 05.07.2007
ai folosit aceeasi sursa??? amplificarea da, am inteles a fost a ta.......

#56
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Da, am un stick cu flacuri

#57
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Aș fi curios ce anume dispare. Uneori și camera mai mănâncă. Ar trebui niște măsurători.

#58
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Acum, nu știu cum anume sa zic, au fost niște chestii subtile, nu multe, nu a fost o diferență exagerată, dar am sesizat imediat că la anumite pasaje se aude puțin altcumva.

#59
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
salut. este si normal sa fie peste acele monitor. sunt si peste monitor audio gama de mai sus. mr sunt mult umflate de brand. sunetul... lasa de dorit. sunt reci, agresive, fara suflet. greu sa compari o boxa facuta total in franta, difuzoare create de ei, muncite in laboratoarele proprii, cu niste difuzoare chinezesti puse in acele MR... cand mi-am achizitionat indiana line, am ascultat si eu acele minunatii. sunt superbe. foarte muzicale, sunet precis, cald. asta este target-ul meu dupa ce strang niste bani, sa urc de la tesi-urile mele, catre balthus 50/70!
Spor la auditii!

Edited by MCristian2k, 31 August 2019 - 10:09.


#60
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Pai nu inteleg de ce spui ca nu mai sunt pe stoc cata vreme tu ai facut auditie pe ele la avmall.
De ce nu ai plecat cu ele acasa?

Edited by geo123, 01 September 2019 - 11:41.


#61
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Nu aveau negre, numai walnut și nu vreau culoarea asta, nu se asortează cu ce mai am eu prin cameră.

#62
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Cred ca e foarte simplu sa le colantezi, dureaza cateva minute.

S-ar pueta sa constati, cand le aduci acasa, ca sunt diferente destul de mari fata de ceea ce ai auzit in showroom.

#63
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Sa dau atâția bani pe ele și apoi să mă apuc sa pun autocolant ? Mulțumesc pentru sugestie, dar nu ! Prefer sa mai aștept.
Sunt conștient că în showroom sunt alte condiții decât acasă, mai bune, dar acum ce sa fac, să nu îmi mai cumpăr ? Bine, ar mai fi varianta să cumpăr online, să le returnez dacă nu sunt mulțumit, apoi să iau altele și tot așa până găsesc ce îmi convine, dar nu sunt genul! Sper doar că se vor auzi mai bine decât Bronze 2 care le folosesc acum.

#64
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Cand te prinde microbul incepi sa bagi bani in amenajare acustica,dedici o camera numai pentru auditii....

#65
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 amstel, on 01 septembrie 2019 - 18:49, said:

Sunt conștient că în showroom sunt alte condiții decât acasă, mai bune, dar acum ce sa fac, să nu îmi mai cumpăr ?

Sa urmezi sfatul dat de colegul geo.

Inainte sa cumperi alte boxe si sa vinzi pe nimic acele Monitor Audio, ar fi fost indicat sa rezolvi problemele acustice ale incaperii si sa vezi daca nu cumva problema e generata de incapere.

#66
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Ehe, daca as avea vreo vila cu suficiente camere, mai mult ca sigur ca asa as face, dar intr-o camera mica de 3/4 dintr-un apartament sunt prea inghesuit. Ma multumesc sa ascult muzica in cel mai bun mod, in conditiile date !

#67
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Si ce te impiedica sa rezolvi problemele acustice ale incaperii respective?

#68
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
De obicei nevasta sau prietena, este factorul puternic perturbator care ii impiedica pe multi, sa faca ce vor in casa..Posted Image

#69
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Inseamna ca nu te iubeste, altfel ar renunta la vanitate in detrimentul fericirii barbatului.

Femeia trebuie sa aprecieze faptul ca iti aduci fericirea acasa, in loc s-o cauti pe la amante. Ce poate sa-si doreasca mai mult o femeie?

Edited by razor01, 02 September 2019 - 10:12.


#70
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Inseamna ca nici tu nu o iubesti daca aduci alta fericire in casa :D :D

#71
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Pai posete scumpe,bijuterii de tot felul,haine si incaltari care dau pe-afara din rafturi si tot nu sunt deajuns,telefoane scumpe sparte la 2 luni,iar la polul opus barbatul cu garderoba invechita,cocosat de munca sa tina intraga familie si care nu-i mai vine randul niciodata.
Traiti viata oameni buni ca e frumoasa si scurta!

#72
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
@amstel, astazi am fost si eu la Avmall, si am ascultat Indiana Line, toata gama, dar si Davis Acoustic, chiar impresioneaza acele Balthus 30, sunt mai pretentioase pe amplificare, dar merita. Si Indiana Line Diva suna foarte bine, total diferit fata de gama inferioara, si apropiat de Balthus cu amplificare mai simpla.
Oricum, acea camera nu are tratament, nu cred ca va suna mai prost la tine, au toata camera rigips, doar mocheta pe jos si niste capcane de bas, in rest goala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate