Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Indiana Line

- - - - -
  • Please log in to reply
545 replies to this topic

#91
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Poate vroia ca Avmall sa asfalteze strada pentru el, sa te duci la Sono, strada ok, dar iti e frica sa intri in casa aia, zici ca e parasita, dar nici interioru nu e mai ok

#92
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,691
  • Înscris: 23.10.2006
Asigur servicii de insotire cu paza armata, pentru persoanele carora le este teama sa intre in showroomurile de echipamente audio-video.. Detalii in privat..Posted Image

#93
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
intrebarea mea e alta... eu fiind posesor de indiana line, dupa ce am ascultat cam tot ce este de ascultat in zona lor de pret, chiar si mai sus, cand ma intreaba o cunostinta ce sa cumpere, recomand si ii chem la mine sa le arat ce am. am recomandat la 2,3 prieteni care au ajuns sa fie si ei posesori la randul lor, insa pana sa ajunga sa cumpere, au dat peste un site (jackfi sau ceva de genul) care le au si ei pe site, culmea, cu pret mai bun decat importatorul lor, de unde le-am si achizitionat. ideea e alta. acei prieteni au mers pe mana mea, insa au cautat preturi mai bune. au ajuns la aces magazin fantoma, cred (jack fi) unde au si sunat (le au pe site la vanzare). raspunsul a fost ca nu le au, ca le aduc dar nu acum, ca nu recomanda, ca recomanda alt brand, ca nu sunt ok. tot incercau sa ii duca spre altceva. Intrebarea mea este alta. de ce le mai ai listate pe site, daca nu le vinzi, nu le ai in stoc, nu le recomanzi, incerci sa dai cu noroi in ele? Stie cineva ce este cu acest magazin fantoma, jackfi? Am intrebat pe alte grupuri, forumuri, si raspunsul a fost ca este un magazin in famliment, ca a pierdut nu stiu cate brand-uri ca nu cred ca mai exista... asta e strategia patronului roman? sa atraga prin false produse? trist Posted Image

Edited by MCristian2k, 01 November 2019 - 13:35.


#94
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Nu mai stiu statusul actual al celor de la jack-fi dar au fost primii care au adus in Romania brandul Indiana Line asa ca nu le-as spune chiar magazin fantoma, vand Arcam, Focal, au fost primii care au vandut Naim (de curand a devenit si Avstore dealer pentru ei). Mi-am cumparat setul 5.1 Indiana Line Nota 5.1 de la ei.
De ceva timp AV Mall a devenit vanzator pentru Indiana si s-au descurcat mai bine cu promovarea si vanzarile.

Treaba cu produsele care apar pe site este practicata cam de toata lumea in audio: Avstore, Sono, AV MALL, Stereomag, au produse afisate pe site pe care nu le au in stoc, unele le pot aduce pe comanda iar altele nu.

Este veche practica asta.

Edited by Mr. Incredible, 01 November 2019 - 13:54.


#95
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Jack-fi nu este un site fantoma, este foarte renumit, nu stiu daca e in faliment, dar vand brand-uri foarte bune( Martin Logan, Arcam, Piega, Focal....), fiecare dealer incearca sa-si vanda ce-i convine mai bine, poate la Indiana nu are adaos mare, nu e convenabil pentru ei, din cauza asta e bine sa mergi pe ureche si nu pe recomandarile dealerilor. Dar sincer, eu nu am vazut pret mai bun decat la Avmall.

#96
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Jack este un fel de fantomă, la cât de vechi e în domeniu. Mulți nici nu erau născuți pe atunci.

Jack n-a fost niciodată blocat în produse și adaosuri. Cred că asta a fost partea lui slabă și dorind să ridice permanent nivelul și să vândă ce e mai ok, a generat numai conflicte și probleme. Pe oameni trebuie să îi lași în convingerile lor și să faci bani din asta.

#97
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
am inteles. trist, ca se practica treaba asta. intrebam pentru ca pe alt forum,grup, cand am intrebat, toti au sarit ca jackfi este in groapa. ca au pierdut majoritatea brand-urilor(focal, naim, moon, creek, chord, indiana line etc), ca au ajuns de la showroom de 4 camere si cateva sute de m patrati, la o camaruta intr-un hotel... si de aici am tras eu concluzia pripita.

#98
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Cum spuneam, nu e exclus sa fie asa acum, au fost un magazin cat se poate de serios. Au ramas pe o nisa, care se pare ca s-a ingustat din ce in ce mai mult, au aparut si alte magazine care au reusit sa se prezinte mai bine si sa castige clienti de la ei.

Mi-am amintit, un prieten si-a luat de la ei acum cativa ani un sistem 5.0 format din Focal Chorus seria 7 si Arcam Solo Movie 5.1.

Edited by Mr. Incredible, 01 November 2019 - 15:22.


#99
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
mda, nu m-am putut abtine si am sunat si eu sa intreb. asa este cum mi-a spus prietenul. Am sunat sa intreb de indiana line, daca pot asculta. am fost invitat acolo si cu stupoare (au spus ca pot) cand am ajuns, am aflat ca defapt nu sunt in stoc, tocmai ce au fost vandute. dar imi pot recomanda altceva, daca tot am batut drumul pana acolo! INCREDIBIL! sincer, nu ma asteptam la asemenea strategii, insa patronul roman este foarte inventiv si fomist. trist ca mai exista asemenea practici si trist ca supravietuiesc asemenea buticuri de coltul blocului. Romania, tara tuturor posibilitatilor :(

#100
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Foarte urat din partea lor daca au ajuns sa se preteze la asa ceva!

#101
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Ce au recomandat?

#102
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
Paradigm

#103
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Cred că era inevitabil să nu apară 1-2 jucători mari care să strângă piața în întregime. Pe termen lung asta e o chestie proastă.

#104
ciudin

ciudin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 04.10.2008
Merg Indiana Line Tesi 561, pe amplificatoare Denon DRA 700AE sau Sony STR -DB930?
Pe rear, vreau să pun două boxe Monitor Audio BR2.
Stau la casă.

Edited by ciudin, 08 November 2019 - 09:21.


#105
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Tu vrei sistem multicanal sau stereo?

#106
ciudin

ciudin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 04.10.2008
Stereo.

#107
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Si vrei sa pui boxe si pe spate?

#108
ciudin

ciudin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 04.10.2008
Da. Statia de jos. Ii bag semnal pe cablul optic direct din televizor. Am un TV Sony. In TV pot intra de pe un hard extern.

Da. Statia de jos. Ii bag semnal pe cablul optic direct din televizor. Am un TV Sony. In TV pot intra de pe un hard extern.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate