Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Indiana Line

- - - - -
  • Please log in to reply
545 replies to this topic

#1
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
Salutare. Sunt nou in acest domeniu "audiofil" in devenire si vreau cateva pareri pertinente. Inca nu am incredere deplina in urechile mele si ... poate mai primesc cateva sfaturi.

Am fost zilele astea la cateva auditii de brand-uri consacrate. Dynavoice, Qacoustics, Monitor Audio, Warfedale etc. Toate au fost ok. Insa am auzit de la un coleg forumist de acest brand. Mi-a trezit interesul si am inceput sa sap. Nu am gasit mai nimic pe "www-u" . Am zis sa caut poat gasesc sa le si audiez. Am fost si spre surprinderea mea maxima, suna INCREDIBIL pentru banii lor. FInisajele sunt de top, chiar le-am inspectat bine. Am crezut ca la cat costa, sigur au facut rabat la ceva. Nu.. Au detalii, sunt calde, bas incredibil pentru marimea difuzorului. Am ascultat toate 3 modelele. Nota, Tessi si Diva. Am ramas, pentru bugetul meu, la Tessi. Insa acele nota sunt ... pfff... just WOW! Si nu amplificare avioane din ce am inteles. Erau puse pe un yamaha 501. care am vazut ca nu este asa scump. Acum... parerile voastre... A mai auzit cineva acest brand? sunt eu over excited sau chiar sa imi cred urechile.
Multumesc anticipat!

PS: doar aici am gasit pareri, care vad ca sunt majoritatea, pro. http://forum.compute...t-cum-suna.html
Cristi

PPS: acestea sunt cele audiate de mine

1. http://www.avmall.ro...50-x.html/Black - Suna  WOW pentru banii lor
2. http://www.avmall.ro...561.html/Walnut - Cam pe aici este bugetul meu
3. http://www.avmall.ro...l/Black HiGloss Suna mult mai ok, insa nu mi le permit Posted Image

Edited by MCristian2k, 27 March 2018 - 15:08.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Indiana Line este o companie italiana infiintata pe la inceputul anilor 70
http://www.indianaline.it

#3
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Cum era vorba aia: Ads are getting smarter.

#4
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018

View PostNaijax, on 27 martie 2018 - 15:17, said:

Indiana Line este o companie italiana infiintata pe la inceputul anilor 70
http://www.indianaline.it
Asta am gasit si eu. Eram doar curios daca au mai fost audiate si de alti colegi. Sunt curios de parerea lor.

#5
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Nu le-am ascultat, dar mi-au fost recomandate la un magazin de specialitate. Din cauza dimensiunilor am fost nevoit să-mi iau Q Acoustics 3020.

#6
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Cu incredere , cea mai buna calitate.

#7
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Salutare

La design e normal sa fie reusite, italienii fac boxe foarte frumoase. La sunet, daca tot spui ca ai ascultat mai multe branduri si astea iti plac,si inca foarte mult. ce mai astepti? De obicei lumea intreaba inainte sa asculte si sfaturile sunt sa asculte si sa aleaga. Asculta cu atentie, compara si decide, tu esti cel care face cea mai buna alegere pentru tine. Eu zic ca deja ai facut o si sa mergi cu incredere pe ea.

#8
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
Multumesc pentru amabilitatea si timpul acordat, pentru a raspunde. Intradevar, mi-au placut cel mai mult. Par sa aibe un sunet echilibrat si asezat. Nu tipa, nu sunt agresive insa nici inchise. Nu sunt power hungry si pot fi amplificate cu integrate decente, nu avioane. Au detalii, scena, bas chiar profund si nu de butoi. O sa mai ma duc sa le ascult odata, sa nu fi fost in ziua aia sub influenta noxelor din bucuresti Posted Image  Revin cu pareri/poze de la auditie. Sper sa i-au decizia corecta. Ce ma frapeaza este ca fix brand-urile mega cunoscute, unde lumea lesina cand le ascultau, fix alea nu mi-au spus nimic... Oare asta este rezultatul marketing-ului agresiv si a review-urilor platite?! hmm...
O zi minunata,

Cristian

Edited by MCristian2k, 28 March 2018 - 11:05.


#9
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Nu , nu este rezultatul marketingului, ci pur si simplu e chestie de gust individual. Du te din nou, asculta in liniste si cu atentie sa fii sigur ca nu iei o decizie pripita si ai incredere in urechile tale.Cu ocazia asta alege si ampliful ca sa stii exact combinatia. O zi buna si tie!

#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Vezi ca le are sau a avut asa ceva @ Mr.Incredible, un user de pe aici. Da-i un pm.

#11
audioresearch

audioresearch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.08.2017
Am ascultat boxele Indiana Line acum cateva saptamani la http://www.avmall.ro/, ceva din seria superioara, erau negre si lacuite.  
Eram in vizita sa ascult niste boxe Davis Acoustics. Eu am acasa Davis Acoustics Eva si ma gandesc sa imi fac un upgrade la Balthus 30 sau la Maya. Ce sa zic, mi-au placut boxele Indiana Line. Sunet foarte bun pentru pretul lor, au un design modern, sunt atent lucrate, materiale de calitate. Baietii de acolo mi-au cerut sa le estimez pretul dupa ce am vazut si ascultat boxele. Sincer m-am cam pacalit, am crezut ca au un pret de peste 2000 euro. Pretul boxelor ascultate era cu peste jumatate mai ieftin fata de estimarea mea.

#12
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
exact. senzatia asta am avut-o si eu. Ca sunt mult peste pretul cerut :) credeam ca sunt eu nebun. Si mie mi-au placut Diva mult. Insa nu sunt baiat de parlamentar, nu fac afaceri cu statul. :(  O sa incerc sa ajung maine iar la auditia finala si revin cu rezultatul final. Daca nu aveti ce face cu 2,3000 lei si vreti sa ai donai, va las contul aici. Balesc dupa acele Diva :(

#13
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostMCristian2k, on 28 martie 2018 - 14:04, said:

Daca nu aveti ce face cu 2,3000 lei si vreti sa ai donai, va las contul aici.

Nu exagera, cam atat costa tigarile pe o jumatate de an pentru cineva care fumeaza un pachet/zi. Totul tine de prioritati.

#14
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Eu sunt cel cu boxele Indiana Line amintit mai sus de edigee. Am Nota 250, 240, 740, parte dintr-un sistem multicanal. Imi plac foarte mult cum sunt finisate, cum suna si cum s-au pastrat, arata ca noi dupa mai bine de 3 ani de cand le am.
Am ascultat si Nota 260, modelul superior 250-urilor mele si sunau superb.

#15
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
Salut @Mr. Incredible si multumesc pentru raspuns. Din pura curiozitate, am rugat sa ascult si un sistem multicanal (m-ai facut curios) ... Mi-ai dat de furca acum... :( Am testat 2,3 filme si sunetul a fost Jawbreaking Posted Image Posted Image Posted Image

Am ramas pe Indiana. seria Tesi. Acum ... o sa vreau sa continui sa il fac multicanal. Am ascultat pe un receiver onlyo 646 daca nu ma insel. Mi-a placut ce scoate din ele si pe multicanal, si pe stereo. Insa cei de acolo mi-au recomandat 676, fiind un best buy, report calitate pret. Am primit si un discount Posted Image fapt ce ma face sa ma gandesc bine de tot, spre centru si spate. Cu subwoofer-ul, inca nu m-am decis.

I-am rugat, daca pot face niste poze la ele. Asta este rezultatul :)  

https://imgur.com/a/56Yzm

Revin cu rezultatul final, cum suna la mine acasa.

Multumesc mult pentru indrumari! Posted Image

Cristian.

#16
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Cat ai dat pe ele in cele din urma?

#17
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
2100 lei si o pereche de cabluri pentru boxe din partea lorPosted Image

#18
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Pana la urma ai gasit finante Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate