Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 

Huawei P20 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1682 replies to this topic

#379
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008
In fine, o sa incerc folia pe care o am in vedere, iar daca nu este ce trebuie o sa cumpar ce mi s-a recomandat pana acum. Multe multumiri pentru sfaturi domnilor !

#380
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014

 Kroghy, on 03 iunie 2018 - 21:19, said:

Eu toate foliie pana in capat pe care le-am vazut la toate telefoanele cu ecran curbat pe care le-am avut aveau adeziv numai pe margine iar pe mijloc unde e ecranul era distanta intre folie si ecran si deranjeaza la calitatea imaginii.

ce telefoane ai avut tu cu ecran curbat? doar ca de data asta te invit sa pui si poza cu ele. ca din ce scrii pe aici, nu ai mentionat niciodata de vreun telefon cu ecran curbat sa fi avut.

cat despre folii, esti chiar hilar. stii ce inseamna o folie care nu se lipeste pe ecran? inseamna sa fie o mare pata alba. daca ar fi asa, ar falimenta aia de produc astfel de folii. apoi, explica si mie cum pui o folie pe ecranul telefonului, dar ...... pe mijloc unde e ecranul era distanta intre folie si ecran

o tampenie mai mare ca asta nici ca puteai scrie, pt ce distanta? cum faci acea distanta? de ce o faci?

#381
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,978
  • Înscris: 06.01.2006

 Dany_Darke, on 03 iunie 2018 - 21:56, said:

o tampenie mai mare ca asta nici ca puteai scrie
Probabil te referi la tot ce ai scris mai sus.
Eu chiar am avut folii care se lipeau numai pe margine, o mizerie. Si am avut pana acum 3 modele cu ecran curbat. Tu ai avut telefon cu ecran curbat pana acum?
Spune tu ce recomanzi pt. P20 Lite, din experienta, si cu poze.

Edited by Kroghy, 03 June 2018 - 22:11.


#382
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

 Dany_Darke, on 03 iunie 2018 - 21:56, said:



ce telefoane ai avut tu cu ecran curbat? doar ca de data asta te invit sa pui si poza cu ele. ca din ce scrii pe aici, nu ai mentionat niciodata de vreun telefon cu ecran curbat sa fi avut.

cat despre folii, esti chiar hilar. stii ce inseamna o folie care nu se lipeste pe ecran? inseamna sa fie o mare pata alba. daca ar fi asa, ar falimenta aia de produc astfel de folii. apoi, explica si mie cum pui o folie pe ecranul telefonului, dar ...... pe mijloc unde e ecranul era distanta intre folie si ecran

o tampenie mai mare ca asta nici ca puteai scrie, pt ce distanta? cum faci acea distanta? de ce o faci?
A avut sau mai are A5 2017 și J5 2017.
Când zici ecran curbat te referi la Edge?

#383
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Poate se refera la folie de sticla.
Aia se lipeste doar pe margini si unele pe mijloc nu stau fixe.

#384
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 24.11.2015

 feribalint, on 03 iunie 2018 - 22:17, said:

A avut sau mai are A5 2017 și J5 2017.
Când zici ecran curbat te referi la Edge?

Alea au marginea curbata 2.5d, deci nu se aplica folia tare bine. La asta se referea.

#385
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,978
  • Înscris: 06.01.2006

 TruculMagic, on 04 iunie 2018 - 10:28, said:

Alea au marginea curbata 2.5d, deci nu se aplica folia tare bine. La asta se referea.
Exact ca P20 Lite, ca de asta vorbim aici.

#386
corbitzu

corbitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.07.2005
Atasez niste fotografii ca sa vedeti cum sta folia de sticla pe P20 lite, am ales acest tip de folie pentru ca cea full-screen cu margini negre nu ma atrage din cauza curburii usoare a ecranului si pentru ca mi se pare destul de tricky sa asezi o folie full-screen din prima si sa o si nimeresti peste camera frontala, difuzor si senzor de lumina...cea mai tare faza mi se pare sa reusesti sa o potrivesti chiar si peste ledul pentru notificari...mai ales ca daca prinzi un mic fir de praf deja poti sa uiti de perfectiune...prefer folia tip sticla pentru ca atingerea e mult mai fluida, fiind tratata oleofobic...in rest no comment about the hard-case, it-s a temporary choice, but it feels strong!

Attached Files


Edited by corbitzu, 04 June 2018 - 17:02.


#387
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,978
  • Înscris: 06.01.2006
Folie ca a ta am si eu, e super ok si aplicarea e usoara.

#388
corbitzu

corbitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.07.2005
...m-am tot scarpinat in cap cu update-urile pana am priceput... eu am versiunea 8.0.0.125 pentru ANE-LX1... si este exact aceeasi treaba cu 8.0.0.126 care este pentru ANE-L01/-L21... eu credeam ca nu am sistemul la zi, insa am citit putin si m-am lamurit; asa ca nu e de vina operatorul rosu, cum sustineam intr-o postare anterioara...

#389
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008
Nu este chiar corect ce spui. In sensul ca eu am 8.0.0.126 pentru LX1
L.E. Azi am primit telefonul. Am fost cu el ca sa-l "imbrac" si cand am vazut ca folia pe care doream sa o comand costa 2.4$ pe Ali, iar aici la noi este 47 lei in  magazinele specializate si 60 de lei la cei care monteaza astfel de folii prin galeriile supermarketurilor, am zis pas si am pus cea mai ieftina gasita in cale, am comandat 5 bucati ca sa am ce sa stric Posted Image.

Attached Files


Edited by ionutzu71, 06 June 2018 - 00:02.


#390
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Cele cu sot sunt ptr dual sim, cele fara sot sunt ptr single.

#391
corbitzu

corbitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.07.2005
8.0.0.125 e tot C432...e acelasi lucru, sigur difera pe baza de single sau dual sim...al meu e single sim...

#392
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
125 sau 126,aici difera dual sau single. C432 e versiunea de software ptr europa,telefon nebranduit.

#393
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,978
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am 8.0.0.125(C432) dar eu cred ca e branduit pentru ca jos la versiune personalizata VDF.RO 8.0.0.4(CT.F01).

#394
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Foarte de rahat telefonul. Bateria nu tine nici macar o ora fara sa-l pui pe economizator, memoria este 50 GB nu 64 si oricum se consuma repede, ecranul extrem de sensibil si tastatura SwiftKey abisala. Nu recomand.

#395
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,978
  • Înscris: 06.01.2006
Bateria pe mine pe mine ma tine peste 3 zile si am mai multe telefoane deci la tine ori e defect telefonul, ori utilizatorul.
Memoria e de 64 dar are 10Gb ocupati de sistemul de operare, asa e la orice telefon cu android, e primul tau smartphone cu Android?
Iar faptul ca se consuma e gresit formulat pentru ca nu se comsuma ci doar se ocupa. Daca stergi din ce ocupa memoria o eliberezi deci nu ramane nimic consumat.
Ecranul e slab la calitate, nu se compara cu amoled nici de pe J3 vechi din 2015 dar inafara de asta nu am observat probleme.
Tastatura da, e groaznica. Eu am instalat gboard de la google care e de 10 ori mai buna decat bloadware de la Huawei pe care nici nu te lasa sa o dezactivezi.

Edited by Kroghy, 06 June 2018 - 16:47.


#396
corbitzu

corbitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.07.2005
...si eu am aceeasi versiune custom VDF...
In ceea ce priveste consumul de baterie al meu intra noaptea la orele 0.30-1.00 cu 22% baterie la incarcat...si credeti-ma ascult radio pe boxa portabila de pe Zonga prin bluetooth cateva ore pe zi, plus browser, whatsapp web si altele...fata de Asus Zenfone 2 ZE551ML detinut inainte e super ca baterie...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate