Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Huawei P20 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1682 replies to this topic

#361
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Te cred, nu e nevoie de dovada. In general telefoanele nuprea prind extremele (inalte si joase), e surprinzator ca P20 Lite se descurca bine la acest capitol.

Edited by Kroghy, 01 June 2018 - 20:52.


#362
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Am incercat sa pun live wallpaper. Am pus Light in the Dark direct din telefon dar nu pune decat pe ecranul principal, pe lock screen ramane imaginea veche. Se poate pune cumva si pe lock screen?

#363
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010
Salut
Am conectat telefonul la pc sa descarc niste poze si cand sa il bag la incarcat cu adaptorul de curent nu mai incarca, e mort. La calcutor, incarca. Care sa fie explicatia?

#364
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Incearca alt cablu, alt incarcator si incarcatorul la alt telefon.

Edited by Kroghy, 02 June 2018 - 18:30.


#365
corbitzu

corbitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.07.2005
L-am facut pe al meu P20 lite tanc, i-am tras o husa Hybrid Shell Black de la Cubz si o sticla 9H pro+...e mare insa e teapan...nu de alta dar sunt patit cu altele scapate pe jos...

#366
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008
Salutare!
Saptamana vitoare imi vine si mie un P20 Lite, blue, "capatat" in urma programului de fidelizare Orange. Intrebarile mele sunt:
1 -  Pentru cei care aveti astfel de terminale de la Orange, telefonul vine in varianta pentru Europa? Am inteles ca sunt in "trafic" si terminale setate pentru Arabia....
2 -  Va rog sa imi dati o sugestie pentru o folie buna, care sa acopere tot ecranul.
Multumesc!

#367
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007

 geronimo72, on 02 iunie 2018 - 15:33, said:

Salut
Am conectat telefonul la pc sa descarc niste poze si cand sa il bag la incarcat cu adaptorul de curent nu mai incarca, e mort. La calcutor, incarca. Care sa fie explicatia?
incearca la setarile usb cu usb conectat

Attached Files



#368
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008

 Kroghy, on 29 mai 2018 - 20:40, said:

Da, la abonament, am avut 4 care au ajuns in stadiul de fidelizare (se apropiau de 2 ani). Urmatoarele abonamente mi se elibereaza in ian 2019. Oare apare altceva nou de la Huawei sau Samsung in gama asta pana atunci? P20 lite e lansat recent iar Samsung abia a lansat A6 si nici A8 nu e vechi, deci nu cred ca pana in ian 2019 sa apara modele noi.
Ca sa nu cheltui banii ramasi din telefoane pe alte lucruri mi-a venit o idee sa cumpar fetei un telefon dual sim (la liber ca la vodafone nu sunt dual sim) la care sa foloseasca un sim pe abonament si inca un sim pe cartela pentru internet mult si ieftin (la cartela) dar din pacate P20 Lite ca nu are dual sim + card SD ca la Samsung.

Nu inteleg frenezia aceasta de a detine atat de multe P20 L pe care ( cel putin asa reiese din posturile precedente) le doresti doar prin prisma faptului ca le iei la prelungiri de abonamente, adica aproape moka, in rest jelesti dupa Samsung, deoarece aceste chinezarii sunt pline de buguri.
Apropo, nu stiu cate abonamente ai avut/ai inca, dar te-au cam fraierit. Mie la un singur abonament pe care l-am avut incheiat pe 12 luni, care expira luna viitoare si care este mult mai mic decat cel de 19 euro mi-au dat telefonul moka , zero euro la achizitie pentru prelungire de contract pe 24 de luni Posted Image .
In rest poate imi dai si mie un pont pentru o folie de sticla care sa acopere toata suprafata ecranului si care sa aibe adeziv pe toata supratata.
Multumesc!

Edited by ionutzu71, 03 June 2018 - 11:18.


#369
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
Folie sai sticla securizata? :)

#370
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008
Preferabil sticla. Thx!

Edited by ionutzu71, 03 June 2018 - 13:57.


#371
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,672
  • Înscris: 24.11.2015
Am fost azi intr-un magazin si am comparat P20 PRO cu P20 Lite. La camera selfie , P20 Lite e mult mai bun.

#372
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007

 ionutzu71, on 03 iunie 2018 - 13:56, said:

Preferabil sticla. Thx!
asta e normala, se lipeste pe toata suprafata si ramane ecranul negru dar datorita faptului ca ecranul este putin curbat pe margini posibil sa ramana 1mm pe margine nelipita....
https://www.mobiledi...v2x2w2u2x2.html
asta full face are banda dublu adeziva si se lipeste doar pe margini dar simuleaza bina fata telefonului, in schimb se creaza un mic efect oglinda cand e ecranul stins deci nu mai arata asa negru...
https://www.mobiledi...v2y2t2q2t2.html
daca vrei si carcasa, asta e foarte slim si are o aderenta foarte buna, plus ca e foarte fixa pe telefon....
https://www.mobiledi...v2x2v2v203.html

Edited by baiatu_x, 03 June 2018 - 20:10.


#373
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008
Multumesc, dar nu este mai bine sa imbrace tot ecranul si sa aiba adeziv pe toata suprafata?  Asa ceva ar fi ok  https://www.itelmobi...prafata-foliei/   ?

#374
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
Full cover sa aibe adeziv pe toata suprafata chiar nu am folosit pe nici un telefon nu stiu cum este.... dar sunt curios :D poate faci un review daca optezi pentru ea :D

#375
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008
O sa vad, daca reusesc sa o montez am sa imi spun impresiile, in cazul in care nu imi iese o sa spun ca nu am cumparat-o :) .

#376
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu folosesc dinasta, sunt multumit. Nu e pana in margine, mai ramane 1 mm pe fiecare parte, numai bine cat sa nu o ridice husa.
https://www.emag.ro/...e/pd/DF0GLFBBM/
Si mai am inca 6 pe drum din china cumparate cu 0.65 USD bucata.
https://www.aliexpre....42d74c4dCGGff3
Mai am si una dinasta pe care am luat-o ca sa scot transport gratis si scazand transport pt. husa, folia a iesit la 9 ron.
https://www.mobiledi...v2x2w2u2x2.html
E identica cu cea de 7 ron de pe emag.
Nu merita 30-40 lei o folie cand o gasesti cu 7 lei la noi sau 3 lei din China.

Edited by Kroghy, 03 June 2018 - 21:22.


#377
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2008
Dar daca nu acopera marginile nu exista riscul de ciobituri, sau alte chestii rele?

#378
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu toate foliie pana in capat pe care le-am vazut la toate telefoanele cu ecran curbat pe care le-am avut aveau adeziv numai pe margine iar pe mijloc unde e ecranul era distanta intre folie si ecran si deranjeaza la calitatea imaginii.
Apoi daca e pana in capat sunt sanse mari ca husa sa ridice folia si sa o dezlipeasca.
La foliile de mai sus e sub 1 mm intre folie si husa.

Edited by Kroghy, 03 June 2018 - 21:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate