Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5164 replies to this topic

#4681
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
1. Curve nu e bancă, ci un proxy de carduri în care se pot înrola cardurile de la alte bănci.
2. Nu se pot încasa salarii, etc.
3. Planul gratuit îți oferă posibilitatea de a adăuga 2 carduri de la alte bănci și de a face retrageri în limita a 1100 de lei/lună, dar fără a reseta limita de retragere a cardurilor înrolate. După o perioadă, limita de 1100 va fi extinsă la ~3000 de lei/lună.
Emiterea și livrarea cardului costă 5 euro.

Edited by Cosmin_Andrei, 12 December 2022 - 11:15.


#4682
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
Curve nu are cont IBAN asociat . E un portofel de carduri, un fel de proxy de carduri. Deci e un serviciu complementar la Revolut/ Monese, etc...
Detalii gasesti pe siteul lor  https://help.curve.c...lable-rJLerOn8O

Edited by wertyck, 12 December 2022 - 14:27.


#4683
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Eu am 1000 lire limita zilnica la retrageri ATM si 20000 lire limita zilnica de plati online sau la comercianti.

Edited by andupustiu, 12 December 2022 - 17:46.


#4684
NewRom

NewRom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 28.05.2021
Mulțumesc pentru răspunsuri.

#4685
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Salut. Are ideea cineva cum poate fi înlocuit cardul Curve, care se apropie de expirare? Îmi expiră în martie, iar în aplicație nu văd vreo opțiune de înlocuire a lui. Voi primi notificare prin mail și aplicație de la ei și vor emite automat, altul sau?

#4686
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
Da, si va aparea optiunea de comanda a noului card in aplicatia Curve pe la sfarsitul lunii februarie probabil.

#4687
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mersi de lămurire, să trăiești.

Edited by Vlad_22, 19 January 2023 - 15:36.


#4688
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
de 3 zile nu mai reusesc sa platesc cu cardul, toate tranzactiile intra in Declined... banii se intorc in cont, nu e o problema dar ma enerveaza fiindca nu inteleg care e problema.... cei de la help centre curve sunt niste idioti, am discutat cu vreo 3 dintre ei, le explic ca problema mea nu e refundul, ci ca vreau sa stiu de ce nu merge sa platesc cu cardul... ei o tin pe a lor, ca sa contactez banca pentru refund, asa ca m am lasat pagubas cu ei... aveti si voi problema asta sau ati avut? sunt curios daca e vreo rezolvare

#4689
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019
Ultima plata = 15 ianuarie

Cand am avut plati declined => deschideam plata declined si gaseam un mesaj care clarifica cauza problemei (ex: gresisem data de expirare a cardului Curve la o plata online)

Nu ai niciun mesaj in plata declined?

Edited by darkangel2, 20 January 2023 - 11:18.


#4690
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Ultima plata ieri. Totul ok.

#4691
demi

demi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 28.10.2003
Salut,
Acum am vrut sa platesc o cazare pe Airbnb cu Curve, ING credit card in spate. Eroare: contactless limit reached. Please use chip&pin instead for this transaction. Funny, fiind plata online. A mers fara probleme direct cu acelasi card ING.

#4692
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

 darkangel2, on 20 ianuarie 2023 - 11:17, said:

Ultima plata = 15 ianuarie

Cand am avut plati declined => deschideam plata declined si gaseam un mesaj care clarifica cauza problemei (ex: gresisem data de expirare a cardului Curve la o plata online)

Nu ai niciun mesaj in plata declined?


asa arata plata, nu vad optiunea unde as putea gasi detalii despre cauza

Attached Files



#4693
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019
Nu pare a fi o plata "declined", ci "refunded", adica plata a fost acceptata initial si anulata ulterior (cred).
La o plata "declined" (respinsa de la inceput), vad un mesaj explicativ chiar in acest ecran.

N-am avut niciodata o plata refunded...

#4694
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

 darkangel2, on 20 ianuarie 2023 - 12:10, said:

Nu pare a fi o plata "declined", ci "refunded", adica plata a fost acceptata initial si anulata ulterior (cred).
La o plata "declined" (respinsa de la inceput), vad un mesaj explicativ chiar in acest ecran.

N-am avut niciodata o plata refunded...
te asigur ca e "foarte" declined... uite o plata in care se vede si mesajul de declined si apoi refund, fara sa fie niciun mesaj explicativ pentru motvul respingerii in dreptul platii

Attached Files



#4695
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
E un serviciu de toți banii.
Eu l-am dat la ghenă când nu am mai putut să îl folosesc în Google Wallet, nu l-am putut readăuga în niciun fel.
Suportul bineînțeles că m-a ajutat foarte mult, sugerând să șterg cardul din Wallet și să îl adaug iarăși.

#4696
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
Și mie tocmai mi-a declinat o plată. E clar că iar au bușit ceva.

#4697
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005

 addryanns, on 20 ianuarie 2023 - 12:41, said:

E un serviciu de toți banii.
Eu l-am dat la ghenă când nu am mai putut să îl folosesc în Google Wallet, nu l-am putut readăuga în niciun fel.
Suportul bineînțeles că m-a ajutat foarte mult, sugerând să șterg cardul din Wallet și să îl adaug iarăși.
Ai incercat adaugarea manuala în Google Wallet, sau din aplicatia Curve?
Ca si eu acum 4 ani am avut probleme cu adaugarea manuala în Google Wallet, dar acum cand am reinnoit cardul Curve, adaugarea din aplicatia Curve a decurs snur.

Edited by wertyck, 20 January 2023 - 15:07.


#4698
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Idem și la mine, nu pot să îl adaug pe ceas, pe un Watch 4 Samsung, deși cardul e in Wallet-ul Google băgat. Cum Samsung Pay nu este la noi, doar prin Google Wallet merg plățile pe ceas.

Edited by Vlad_22, 20 January 2023 - 15:09.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate