Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5164 replies to this topic

#4663
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,749
  • Înscris: 13.03.2005
Inseamna ca ai fost la LibraBank acum mai mult de 9 ani in urma ca de prin 4 noiembrie 2013 , Librabank are aplicatie mobila de banking: https://www.libraban...e_imediata/1291

Edited by wertyck, 17 November 2022 - 13:23.


#4664
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,920
  • Înscris: 10.06.2008
Alternativa la curve nu exista?

#4665
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,749
  • Înscris: 13.03.2005
Până la un punct este Google Pay/Apple Pay

#4666
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 24.11.2019

 wertyck, on 17 noiembrie 2022 - 13:22, said:

Inseamna ca ai fost la LibraBank acum mai mult de 9 ani in urma ca de prin 4 noiembrie 2013 , Librabank are aplicatie mobila de banking: https://www.libraban...e_imediata/1291
Da. Si la Libra si la ING am fost unul dintre primii clienti. Aveau internet banking dar nu aplicatie mobila si te autentificai cu user si parola. Iar cum parolele utilizate de mine nu pot fi tinute minte, nu prea ma autentificam de pe mobil (browser). Dupa ce si Libra a implementat aplicatia mobila si dupa ce i-a activat optiunea de autentificare cu amprenta a devenit, in detrimentul ING, principala banca prin care efectuez tranzactii, plati.

La Curve din motive care imi scapa, nu am noroc! (?)

La Revolut, Monese, N26 (si altele) nu am avut probleme!
Cu nicio banca nu am avut probleme, fie din Romania.
Nu sunt restant - de fapt nu am credite, platesc facturile cum apar in contul on line (era sa zic din antichitate, dar nu chiar).
Am avut chiar o perioada si direct debit activat pentru toate facturile. Am renuntat dupa ce au aparut probleme, repetat. De doua ori mai precis. Mi-a fost destul! Respectiv, termenul de plata al unei facturi a cazut chiar inaintea unei vacante bancare, banca a executat ordinul de plata din DD in ziua imediat de inaintea vacantei dar furnizorul l-a decontat dupa cele 5 zile de "punte" si m-au deconectat de la servicii... E drept ca m-au reconectat in cateva minute dupa ce i-am anuntat. Noroc ca aveam telefonie de la doi provideri...

Cat priveste Curve, la O zi dupa ce ar fi trebuit sa primesc cardul (21.11.2022) am primit un mail:


Si este fals ca pozele cardurilor mi-au fost cerute si anterior! Nu doar acum, pe 22.11.2022, in acest mail mi s-au cerut...

De mentionat (repet) si ca nu au carait nimic in momentul in care mi s-au aprobat documentele, mi s-a deschis contul si mi s-au aprobat toate cardurile inrolate. Mi s-au retras banii de expeditie si de verificare carduri dar nu puteam sa fac nicio plata. Dupa cum am aflat, ulterior si numai in urma unui chat cu un human, contul fiind blocat din start!
Si toate cardurile inrolate in Curve, aveau sold pozitiv, sunt pe numele meu si le utilizez la plati abonamente Netflix, sunt inrolate in GPay si nu au fost implicate in niciun fel de tranzactii dubioase.

Ma rog! Am postat doar sa vedeti mailul in care-mi cereau si poze de pe carduri, plus extras de cont. Unii ziceau ca Revolut inchide conturi abuziv! Dar la Revolut nu am patit nimic niciodata in acest sens. Dar nu-i tarziu... Posted Image

Edited by MiaJiro, 25 November 2022 - 08:36.


#4667
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 24.11.2019
Pentru cei care totusi sunt cu adevarat interesati de o optiune excelenta, am primit si cardul. Azi 25.11.2022.


Nu sunt sarcastic!
Curve este o optiune demna de luat in seama!
Cu amendamentul ca la planul gratuit nu mai poti inrola in spate decat 2 carduri.

Si cu comentariul meu, ca am remarcat in mesajul primit, in spatele "limbajului de lemn" cu pareri de rau ca sunt coplesiti de numarul mare de clienti care le solicita prostii, ca apreciaza rabdarea mea, ca imi multumesc ca le-am transmis tot ce au cerut dar si cu minciuna ca mai vor ceva care deja au cerut.

Nu, nu mi-au cerut pozele cu cardurile inrolate. Doar au luat banii pentru verificare din conturile asociate.

Si promit ca nu va mai deranjez!

Tranzactii fericite tuturor!

Edited by MiaJiro, 25 November 2022 - 14:59.


#4668
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,749
  • Înscris: 13.03.2005
Banii luați pentru înrolarea cardurilor in Curve se întorc în câteva ore, dacă nu instant....

#4669
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MiaJiro, on 25 noiembrie 2022 - 08:28, said:


Apropo de cerut date cei de la curve. Si mie mi-au cerut poza cu un act de identitate, si inca ceva acte (nu imi mai aduc aminte ce). S-a intamplat in momentul cand i-am intrebat daca ma vor taxa pentru emiterea cardului cand acesta va expira (el se afla deja in luna aia). Le-am trimis actele si au zis ca totul este ok. Cand a venit timpul sa imi trimita cardul, dupa vreo cateva saptamani, hopa, stai asa ca inainte sa iti trimitem cardul vrem sa vedem un act de identitate si inca cateva acte Posted Image)) In gamdul meu eram "ce plm au astia?!" In fine, le-am trimis imediat ce au cerut, la 2 zile au zis ca totul este ok si imi trimit cardul. Deci in toti anii cat timp am avut cont la ei nu mi-au cerut nimic, insa in momentul cand a fost sa imi trimita cardul fara taxa de expediere, au cercetat cat in 5 ani Posted Image)

Edited by MembruAnonim, 25 November 2022 - 23:52.


#4670
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Ce limbaj suburban!

#4671
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,749
  • Înscris: 13.03.2005
Sau suprarural...

#4672
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 24.11.2019

 wertyck, on 25 noiembrie 2022 - 17:18, said:

Banii luați pentru înrolarea cardurilor in Curve se întorc în câteva ore, dacă nu instant....
Instant.

#4673
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,920
  • Înscris: 10.06.2008
Intrebare: am un card curve cu un raiffeisen in spate. Pot oare ca comand inca un curve pe numele sotiei si sa leg acelasi card? oare ne blocheaza curve? Avema celasi nume de familie...nu ca ar conta.

#4674
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

 joystick, on 30 noiembrie 2022 - 20:38, said:

Intrebare: am un card curve cu un raiffeisen in spate. Pot oare ca comand inca un curve pe numele sotiei si sa leg acelasi card? oare ne blocheaza curve? Avema celasi nume de familie...nu ca ar conta.

Nu merge ,

#4675
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,920
  • Înscris: 10.06.2008
Hmm... Bine. Mersi de info.

#4676
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,749
  • Înscris: 13.03.2005

 joystick, on 30 noiembrie 2022 - 20:38, said:

Intrebare: am un card curve cu un raiffeisen in spate. Pot oare ca comand inca un curve pe numele sotiei si sa leg acelasi card? oare ne blocheaza curve? Avema celasi nume de familie...nu ca ar conta.
Nu.

În schimb poți folosi cardul Curve înrolat în ambele telefoane, și al tău, și al ei dacă e nevoie. Eu îl folosesc în ambele telefoane ale mele și în cel de serviciu și cel personal, și retrag de la bancomatele contactless ori de câte ori am nevoie de cash. Nu prea e de cărat cardul fizic după tine când ai atâtea alternative.

#4677
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,920
  • Înscris: 10.06.2008
Noi toți banii de cheltuiala ii ținem în co tul meu. Acum ea folosește cardul meu curve și eu cardul emis de banca (bine, eu cu precădere tot curve dar în telefon).

#4678
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,749
  • Înscris: 13.03.2005
Ok. Deci deja aplici sfatul meu, oarecum.

#4679
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,920
  • Înscris: 10.06.2008
Da, dar vrem un cont unicredit și ptr ea... De-ala de black Friday. O sa ceara un cont în EUR și o sa facem un virtual în lei atașat la curve... O sa ii comand și ei unul

#4680
NewRom

NewRom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 28.05.2021
Buna ziua, pentru a deschide un cont am nevoie de contul meu d ela banca RO? Care este comisionul de administrare al contului/cardului pe luna? Cati bani pot incasa pe luna fara declaratie de venit? Se blocheaza cardurile ca la Revolut? Cat pot retrage pe luna si ce comision? MUltumesc frumos pentru raspunsuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate