Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Oneplus 6

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
3163 replies to this topic

#1333
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Ca sa ma bag, un pic de offtopic nu strica....mai descretim fruntile Posted Image
Dan cocheta cu idea de a cumpara OP6, dar cum nevoile lui sunt altele a ales Nokia 7 Plus. In momentul in care nu te folosesti de performante, sau cumperi telefonul pt convorbiri si TV online pana si Nokia 7 Plus este pre mult. L-am inteles de ce a ales Nokia 7+, este o alegerea foarte buna. El m-a intrebat de diagonala ecranului fara notch, dar din pacate nu am putut sa-i raspund deoarece telefonul meu este inca la teste pt review. Mai departe ne-am dat drumul la imaginatie....si a iesit un mic offtopic.
Il cunosc pe Dan de multi ani ca si forumist, ne stim de pe aria internet UPC si sunt sigur ca nu are nici cea mai mica intentie sa creeze un flame sau un dezacord.
Haideti sa trecem peste asta, sa ne bucuram de jucariile noastre si de aceasta superba duminica Posted Image

Edited by feribalint, 15 July 2018 - 10:37.


#1334
Alin198108

Alin198108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 30.01.2017
Eu am fost in dubii vroiam sa imi cumpăr Asus Zenfone 5z sau OnePlus 6. Pana la urma am optat pentru  OnePlus 6 RED și l-am achiziționat  cu cardul revolut la pretul de 2664.97 lei.

#1335
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Postdanghetau, on 15 iulie 2018 - 09:49, said:

E si normal ca doar sunteti proprietari de OP6!Posted Image

Eu nu sunt contra, daca urmaresti firul discutiei (de cand am intervenit) o sa vezi ca l-am intrebat pe Feri ceva strict de dimensiunile ecranelor, sa stiu daca renunt si iau eventual OP6.
Au mai intervenit in peisaj discutii despre S9/S9+ dar nu trebuie sa devenim absurzi si sa eliminam oricare cuvant nu e despre OP6. Unii m-au intrebat despre ce aplicatii nu imi merg, nu era frumos sa-i las "neraspunsi".

Si eu am vrut sa imi iau Nokia 7 Plus, in primul rand pentru Android One.

Pana la urma am luat OnePlus 6 fiindca am avut ecran AMOLED si nu vreau sa cobor nivelul la ecran, pana la urma la ecran ma uit tot timpul cand vine vorba de folosit telefonul. In rest, ma intereseaza si partea de conectivitate Bluetooth (codecuri AptX) si faptul ca softul si upgrade-urile la OnePlus se apropie de ideea de Android One. Bonus vin calitatea constructiei cred. A contat si faptul ca OnePlus-ul anterior, 3T, l-am folosit cativa ani, fara probleme majore si update-uri rapide.

Acum , ca astea toate valoreaza 900 ron in plus sau nu, fiecare decide pentru el.

Edited by Cris007, 15 July 2018 - 12:45.


#1336
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Mda, ecranul de pe 7 Plus e cam slabut aparent. Nu atata ca nu e AMOLED, ca exista si LCD-uri bune, dar asta e un LCD slabut... Comparativ cu display-ul de pe Nokia 8, telefon care se gaseste chiar mai ieftin decat 7 Plus, asta e un downgrade gigantic la display.

Bine, gata cu offtopic-ul. :) Eu unul abia astept sa vina OP6-le rosu si sper sa se tina de cuvant Amazon-ul, ca dupa ce am dat comanda e tot "currently unavailable" si ca nu stiu cand o sa il mai primeasca... Deci ori o sa primeasca putine (din care am reusit sa comand si eu unul), ori a fost teapa si astept degeaba.
O sa fac o comparatie de camera intre U11 (una din cele mai bune camere din 2017) si OnePlus. De curiozitate, folositi careva Google Camera pe OP6? E vreo versiune deja care functioneaza decent sau mai trebuie sa asteptam?

#1337
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
ING are urmatorul curs valutar pentru tranzactiile prin Home Bank: 1 EUR 4.5890 / 4.7194
Asta inseamna ca de pe card se vor evapora 569 de euro adica 2685,3 lei? Sau mai e si altceva?

Off-topic: ecranul de pe N7+ e chiar foarte bun, asta fara sa ma uit pe cifre, am comparat cu Lumia 950 si pot sa spun ca nu m-a deranjat cu nimic. Obiectiv este cel care are mai multe telefoane pe mana fara sa fie in posesia vreunuia. Sau la teste in orb...

#1338
Alin198108

Alin198108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 30.01.2017
Ing iti va lua un curs de 4.8-4.9 pentru tranzacție, ei zic că au un alt curs pentru cumpărăturile online sau din străinătate, și eu am patit-o la fel. De aceea mi-am facut acel card Revolut care oferă un curs mai bun.

Edited by Alin198108, 15 July 2018 - 16:16.


#1339
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Giveaway - https://wn.nr/bG3kfy
Succes!!!

#1340
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Si de la mine un link  https://wn.nr/SVAQJ6

#1341
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postdanghetau, on 15 iulie 2018 - 15:37, said:

ING are urmatorul curs valutar pentru tranzactiile prin Home Bank: 1 EUR 4.5890 / 4.7194
Asta inseamna ca de pe card se vor evapora 569 de euro adica 2685,3 lei? Sau mai e si altceva?

[...]
Am pus in urma cu o pagina o captura cu cursul valutar practicat de ING pt plati online. Ce ai afisat tu este pt plati prin HomeBank.....cea ce nu este la fel cu plata directa online pe site produs. Il mai pun odata.

Attached Files


Edited by feribalint, 15 July 2018 - 20:36.


#1342
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 09.01.2007
Am trimis telefonul in service pentru mizeria care intra intre rama metalica si geamul spate. Telefonul nu avea nici un fel de zgarietura. Acum in repair order attachment asa arata! Si ecranul este zgariat.

Attached Files



#1343
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Nasol, ai poze cu el dinainte să îl trimiți?
Ai ambalat cum trebuie?

#1344
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 09.01.2007

View Posttakashi90, on 16 iulie 2018 - 12:20, said:

Nasol, ai poze cu el dinainte să îl trimiți?
Ai ambalat cum trebuie?
Am poze inainte să îl trimit. Am ambalat în cutia originala.

#1345
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Pai si l-ai trimis doar pentru praful ala? Ala intra pe orice telefon, ca sticla nu e lipita de metal, altfel s-ar sparge doar uitandu-te la ea.
Crezi ca alea sunt zgarieturi? Nu o fi praf sau mizerie? Nu mai aveai folia cu care a venit din fabrica pe el?

#1346
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 09.01.2007

View PostAstroNut98, on 16 iulie 2018 - 12:27, said:

Pai si l-ai trimis doar pentru praful ala? Ala intra pe orice telefon, ca sticla nu e lipita de metal, altfel s-ar sparge doar uitandu-te la ea.
Crezi ca alea sunt zgarieturi? Nu o fi praf sau mizerie? Nu mai aveai folia cu care a venit din fabrica pe el?
Nu era praf, era mizerie și distanta dintre rama și geam sa mărit în timp. Dacă încercai să îl cureți scoteai și adezivul cu care era lipit. La bani care costă am pretenția sa fie bine asamblat. Am avut folia cu care a venit dar nu am pus-o la loc. Pe spate a avut skins până l-am pus în cutie și l-am predat la curier.

#1347
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Poti sa ne pui poze cum arata inainte sa il trimiti cu mizeria acolo?

#1348
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 09.01.2007

View PostHeavyd, on 16 iulie 2018 - 13:07, said:

Poti sa ne pui poze cum arata inainte sa il trimiti cu mizeria acolo?

Attached Files



#1349
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Asa e, ai dreptate, nu e normal. Totusi, e o diferenta intre faptul ca iti curge adezivul si "mizeria care intra intre rama metalica si geamul spate". :)

#1350
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Auci.... au cam scapat asta la quality,,,

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate