Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Oneplus 6

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
3163 replies to this topic

#3151
chevic

chevic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 26.05.2009
Il folosesc in continuare dupa 3 ani si 10 luni. Sunt foarte multumit, sa zicem minus baterie cand am foat in concediu si nu am avut pe la pranz posibilitatea sa il mai incarc. Se misca bine, nesperat de bine dupa atata timp si nu am de gand a il schimb in urmatoru an.
Preturile la Oneplus au crescut, nu stiiu daca voi continua cu Oneplus, avand in vedere ca din punctul meu de vedere diferentele sunt mici, pretul conteaza si aici nu vorbesc de 30 - 50 Euro ci de peste 100, asa acum era 6-le pe cand l-am luat.

Un lucru insa e sigur....al nostru 6 settled!

#3152
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Eu l-am luat cum a aparut, are 4 ani si 3 luni.
Inca este ok, se misca bine.
Singurul minus ce il are acum este bateria, il incarc zilnic.
In toamna asta il schimb.

#3153
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Am luat baterie de 6T de la ifixit ptr OP7-le meu (e aceeasi baterie) si merge perfect, se comporta fix ca una originala, am minim 6h SOT si merge si quick charge.

Edited by atupi, 23 December 2022 - 20:00.


#3154
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 17.04.2006
Pe mine ma tine 1 zi bateria, insa nu trag exagerat de el. Sunt foarte multumit de utilaj.
Nu stiu ce inseamna ca nu o sa mai apara update de securitate, este un risc real sau doar o chestie de marketing?
Merita sa schimb bateria, de unde pot lua una noua si unde se poate monta in Bucuresti?
Daca nu reusesc cu bateria, in iunie cand face 5 ani...

#3155
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Salutare, stie cineva cum se pot activa VoLTE si VoWiFi pe Oneplus 6 cu Android 11? Stiam cum se face pe versiuni mai vechi de Android, la 11 nu mai e valabila metoda! Mulțumesc anticipat!

 metalactual, on 12 ianuarie 2023 - 21:18, said:

Pe mine ma tine 1 zi bateria, insa nu trag exagerat de el. Sunt foarte multumit de utilaj.
Nu stiu ce inseamna ca nu o sa mai apara update de securitate, este un risc real sau doar o chestie de marketing?
Merita sa schimb bateria, de unde pot lua una noua si unde se poate monta in Bucuresti?
Daca nu reusesc cu bateria, in iunie cand face 5 ani...

Eu am cerut serviciul de schimbare baterie in contul Oneplus, trimis telefon in Polonia la Oneplus, schimbat baterie originala si trimis inapoi. Vreo 20 si ceva de EUR deranjul, transportul cu UPS inclus!

Edited by darklordsith, 19 March 2023 - 12:41.


#3156
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.04.2016


https://community.on.../thread/1484897 [Enable VoLTE in OP6 after updating to Android 11]

#3157
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Multumesc frumos! A fost de mare ajutor! Posted Image Acum merge VoLTE! Din pacate VoWiFi nu am reusit sa fac sa mearga! Oare o trebui sa folosesc alt mbn?
Am folosit mcfg_sw.mbn
Reteaua teelfonului e Digi Mobil.

#3158
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Rezolvat si cu VoWiFi... pus mbn de ORO si frecat butoanele de VoLTE di VoWiFi din telefon... la un moment dat s-a conectat VoWiFi...  Si mai bine!

#3159
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Hello,
Cumva schimbarea fisierului mcfg_sw.mbn poate afecta conectivitatea telefonului in anumite benzi LTE? Am modificat acest fisier cu cel din folderul Telefonica UK, functioneaza VoLTE si VoWiFi, dar am observat ca telefonul nu se mai conecteaza la benzile LTE 38 si 20 (Digi Mobil), chiar daca ele sunt prezente unde am testat! De ex., in lift OP6 a intrat in 2G (900 MHz) unde ar fi trebuit sa intre in B20 (un alt telefon, Oppo Reno6 5G s-a conectat corect in B20 in lift)!
Dilema mea e daca neconectivitatea asta e cauzata de operatiunea de activare a VoLTE prin schimbarea fisierului mcfg_sw.mbn sau e o intamplare si e vina retelei?

#3160
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
salut, fac backup cu aplicația lui, înainte să înceapă procesul îmi zice că sunt 8,7 gb de date de făcut backup, termină, de curiozitate încep procesul de restaurare telefon din imagine backup și-mi apare că 2,3 gb date vor fi restaurate. e normal? e posibil să fie arhivare bună sau procesul nu a decurs bine?

#3161
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
după 5 ani încă se mișcă bine și-l folosesc mult. bateria cedează încet încet. am văzut cum se schimbă bateria, aș face eu. ați experimentat diy?

#3162
sellermn

sellermn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.01.2006
Nu e mare smecherie. Ai nevoie de răbdare la dezlipirea spatelui. Problema e bateria de schimb. Calitatea bateriilor de schimb e mult sub a celor de fabrica.

#3163
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
mulțumesc. ai idee care marcă e bună dintre cele compatibile?

#3164
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
eu am luat de aici la al meu si mi se pare f ok.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate