Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Gantere sau sala ?

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Dupa cum am vazut pe yt , poti sa iti antrenezi toate grupele de muschi doar cu gantele. Eu pot sa ma duc la sala de maxim 3 ori ( defapt nu stiu cate luni pot sa ma duc ca vine bacu)
In schimb cu gantele pot face antrenamente zilnic...

#2
Cherubim

Cherubim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.09.2017
Gantere, nu gantele

esti peltic ?

#3
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,846
  • Înscris: 01.09.2006
Ce sunt alea gantele? Poate gantere, vai de steaua ta ...

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Observasem si eu greseala de scriere din titlu.

Eu am cheltuit ceva bani pe bicicleta, gantere de 12,5; 15; 17,5 si 20. Cum incepeam programul, cum venea cineva, suna cineva, sau ma lua lenea. Am ajuns sa ma impiedic pur si simplu de ele prin casa. Le-am dat pe mai nimic si m-am apucat de sala. Nu sunt un fotomedel, nici pe departe, dar am ceva masa musculara, nu mai fac febra dupa orice efort si sunt mai multumit de mine.
Mergi la sala. Acolo ai un mediu controlat, aparate diverse, colegi care sa te ajute, sfatuiasca etc si cel mai important, chef...sau n-ai incotro.

#5
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândutã nu se schimbã!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004
gantele sunt ganterele pentru domnișoare...
nimic nu știți!

#6
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Topic din ciclul: Muskii mei minte nu are! :P

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,615
  • Înscris: 30.10.2003
Dantele?

#8
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Pai doua gantere de 50 ajustabile sar de 100 de euro. Apoi ti-ar mai trebui o banca romana. Iar in final dupa multi ani de antrenament ai sa arati ca Johnny Bravo, antrenamentul picioarelor acasa fiind foarte costisitor. O presa de picioare + macar 300 kg greutati posibil sa sara de 1000 de euro, o haltera si greutati pana la 100 si ceva sa faci genoflexiuni plus suport iar tre sa fie destul de scump.
Si mai e aspectul ala ca te plafonezi si trebuie sa schimbi, cand te plafonezi la gantere treci pe haltera si invers, ambele avand avantaje.

Edited by SpeedDemon, 24 February 2018 - 12:14.


#9
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,059
  • Înscris: 06.09.2008
sala.

#10
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
pe vremuri aveam un prieten slabanog, care-i "freca" iubita unui "taff guy" care mergea la sala zilnic ! ...
bineinteles ca ajungeam cateodata sa ne intalnim cu totii : incornoratul, macho-man, ea, martorii ! ...
nu exista 5 min de conversatie fara ca el "taff guy" sa nu spuna cati mm a crescut la musculatura !
dar femeia i-o freca altu' !
deci, atentie la neatentie ! ...

Edited by realduc, 24 February 2018 - 12:17.


#11
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
https://ro.wikipedia...
https://translate.go.../#ro/en/gantera
https://dexonline.ro...initie/ganteră
ok my fault
pentru picioare tot sunt antrenamente : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mXw6kwiow7k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
am fost la sala dar pentru ca nu mai aveam timp si prietenii mei s-au lasat nu m am mai dus.

Edited by exydos, 24 February 2018 - 12:24.


#12
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
merge si cu gantere, mai faci si flotari,abdomene...

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postexydos, on 24 februarie 2018 - 11:35, said:

Dupa cum am vazut pe yt , poti sa iti antrenezi toate grupele de muschi doar cu gantele. Eu pot sa ma duc la sala de maxim 3 ori ( defapt nu stiu cate luni pot sa ma duc ca vine bacu)
In schimb cu gantele pot face antrenamente zilnic...

Poti sa faci si gantere acasa dar... stii bine ca sunt exercitii pentru care daca nu ai banca si stativ.. nu poti exersa grupele alea de muschi.. plus ca daca faci la aparate cu greutati.. alea sunt special concepute pentru grupe de muschi pe care nu-i poti lucra cu gantera.  In plus, eu ti-as recomanda si ceva alergare prin parc, muschii au nevoie pe langa proteina, de oxigen, pentru refacere.

#14
banutraul

banutraul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 26.06.2017
Depinde de scopul pe care il ai . Daca vrei sa  faci muschi ca sa areti "bine" (desi frumosul e relativ ) atunci ar trebui sa sti ca cresterea masei musculare tine mai mult de vointa si mentalitatea individului . Cu alte cuvinte daca tu o sa iti zici intruna ca esti gras in cele din urma vei ajunge gras fara sa mananci mare lucru Lucrurile stau la fel si in cazul masei musculare . Sportul e doar o unealta pe care o folosesti ca sa iti intaresti vointa , pentru ca tu dupa ce vi obosit de la sala spui ca ti-ai antreat toata ziua si automat presupui ca o sa iti creasca si muschii. dar asta functioneaza si invers , de exemplu tu poti sa mergi la sala 2 ani de zile zilnic sau odata la 2 zile dar cand ajungi acasa tu tot iti spui ca esti slab si ca esti vai de capu tau n-o sa iti creasca masa musculara in veci . Concluze poti face muschi la fel de bine si acasa si la sala si in parc si la tenis de camp.  Dar daca esti pasionat de domeniul asta al categoriilor de muschi si vrei sa intalnesti mai multi oameni pasionat de acelas domeniu ca si tine pentru a socializa atunci Da iti recomand sa mergi la sala :D.

#15
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

View Postrealduc, on 24 februarie 2018 - 12:16, said:

pe vremuri aveam un prieten slabanog, care-i "freca" iubita unui "taff guy" care mergea la sala zilnic ! ...
bineinteles ca ajungeam cateodata sa ne intalnim cu totii : incornoratul, macho-man, ea, martorii ! ...
nu exista 5 min de conversatie fara ca el "taff guy" sa nu spuna cati mm a crescut la musculatura !
dar femeia i-o freca altu' !
deci, atentie la neatentie ! ...

WTF?? Dafuq did I just read??? offtopic e putin spus Posted Image

#16
banutraul

banutraul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 26.06.2017

View Postonzaueb, on 24 februarie 2018 - 12:27, said:


WTF?? Dafuq did I just read??? offtopic e putin spus Posted Image
Inca regret ca am citit chestia aia Posted Image

#17
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

View Postrosix, on 24 februarie 2018 - 12:24, said:


Poti sa faci si gantere acasa dar... stii bine ca sunt exercitii pentru care daca nu ai banca si stativ.. nu poti exersa grupele alea de muschi.. plus ca daca faci la aparate cu greutati.. alea sunt special concepute pentru grupe de muschi pe care nu-i poti lucra cu gantera.  In plus, eu ti-as recomanda si ceva alergare prin parc, muschii au nevoie pe langa proteina, de oxigen, pentru refacere.
am 68 kg la 190 =))  antrenorii din slaa imi zicea sa nu alerg.

View Postbanutraul, on 24 februarie 2018 - 12:24, said:

Depinde de scopul pe care il ai . Daca vrei sa  faci muschi ca sa areti "bine" (desi frumosul e relativ ) atunci ar trebui sa sti ca cresterea masei musculare tine mai mult de vointa si mentalitatea individului . Cu alte cuvinte daca tu o sa iti zici intruna ca esti gras in cele din urma vei ajunge gras fara sa mananci mare lucru Lucrurile stau la fel si in cazul masei musculare . Sportul e doar o unealta pe care o folosesti ca sa iti intaresti vointa , pentru ca tu dupa ce vi obosit de la sala spui ca ti-ai antreat toata ziua si automat presupui ca o sa iti creasca si muschii. dar asta functioneaza si invers , de exemplu tu poti sa mergi la sala 2 ani de zile zilnic sau odata la 2 zile dar cand ajungi acasa tu tot iti spui ca esti slab si ca esti vai de capu tau n-o sa iti creasca masa musculara in veci . Concluze poti face muschi la fel de bine si acasa si la sala si in parc si la tenis de camp.  Dar daca esti pasionat de domeniul asta al categoriilor de muschi si vrei sa intalnesti mai multi oameni pasionat de acelas domeniu ca si tine pentru a socializa atunci Da iti recomand sa mergi la sala Posted Image.
vreau sa mai pun ceva kg de muschi pe mine . Eu la sala vreo 3 luni am fost  si progrese am vazut mai ales pe abdomen , pectorali , biceps.

#18
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Da´ crapat busteni, carat saci, sapat santuri, cum ti se pare? Garantez calitatea tuturor muschilor obtinuti ca aceste "arhaice" metode.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate