Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Cum se poate transfera de pe video pe calculator

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#19
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
nu. Uita-te si la data si citeste ceva mai recent. Intre timp au aparut si alte softuri ai bune si/sau mai usor de folosit.

hai ca iti spun eu cate ceva:

captura si editare cu Premiere Pro
Export Microsoft DV (nu pierde din calitate si dureaza f putin: cca 15-20 min la o ora de film fata de Pinnalce care renderizeaza din nou si dureaza f mult si exportul dv);
Apoi folosesti Cinema Craft Encoder, importi dv-ul, clik drepta pe el->edit te duci la video la setari si alegi multipass, pui cel putin 2pass, bitrate-ul maxim:8000, mediu: 6000 (depinde cat vrei sa pui pe dvd-asta e cam pt 90 min), minim: 5000.
Iti va face 2 fisiere. unul .m2v (mpegul) si um .mpa (fisierul audio)
Folosesti apoi Adobe encore dvd sau DVD Lab pro ca sa faci dvd-ul. Vezi la ghiduri.

#20
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Captura am invatat sa fac cu Adobe (F5) :coolspeak: .Pot sa fac editare cu Pinnacle(nu ma injura :P )????????(cu Adobe nu prea am reusit).Daca da, cum il export cu Microsoft DV??????(cum il salvez din Pinnacle??????)Merci mult.

#21
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Gata. esti irecuperabil. nici macar nu ai incercat sa editezi in PPro. Treaba ta de acum. Eu nu-ti mai spun nimic.

#22
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Nu e vorba ca nu am incercat.Mi se pare mult mai stufos decat pinnacle.Dc nu-mi raspunzi daca pot sa fac asa????Vrei sa fac neaparat editare cu Adobe???????Ce treaba are cu ce fac editarea?????

#23
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Fac captura si compresia cu ce ai zis tu, dar editarea e mult mai usoara cu pinnacle pt. mine.Conteaza asa mult cu ce fac editarea????????Yo cred ca nu.Vroiam doar sa te intreb : Cum fac export din pinnacle pt. a folosi softurile alea???

#24
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

View Postdaddy, on Feb 23 2006, 20:16, said:

nu. Uita-te si la data si citeste ceva mai recent. Intre timp au aparut si alte softuri ai bune si/sau mai usor de folosit.

hai ca iti spun eu cate ceva:

captura si editare cu Premiere Pro
Export Microsoft DV (nu pierde din calitate si dureaza f putin: cca 15-20 min la o ora de film fata de Pinnalce care renderizeaza din nou si dureaza f mult si exportul dv);
Apoi folosesti Cinema Craft Encoder, importi dv-ul, clik drepta pe el->edit te duci la video la setari si alegi multipass, pui cel putin 2pass, bitrate-ul maxim:8000, mediu: 6000 (depinde cat vrei sa pui pe dvd-asta e cam pt 90 min), minim: 5000.
Iti va face 2 fisiere. unul .m2v (mpegul) si um .mpa (fisierul audio)
Folosesti apoi Adobe encore dvd sau DVD Lab pro ca sa faci dvd-ul. Vezi la ghiduri.
O mica corectie. La export folosti MainConcept DV. E mai lossles decat Microsoft DV. ;)

#25
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Night Elf!!!!! Dar dc e mai bun MainConcept DV??????? Dc spui ca este mai lossles??????? Yo nu zic k nu te cred dar, la o adik, nu se poate face si cu Microsoft DV??????? Nu exista cumva si Pinnacle DV????? Daca nu, dc????? Merci mult.  :)

#26
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
se referea la materialele capturate tot cu MC DV. La export MC DV merge un pic mai repede. Daca e mai "lossles"....nu prea cred (sau vad eu mai prost :))...dar sigur e mai rapid.

#27
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004

View Postnexland, on Feb 25 2006, 01:00, said:

Night Elf!!!!! Dar dc e mai bun MainConcept DV??????? Dc spui ca este mai lossles??????? Yo nu zic k nu te cred dar, la o adik, nu se poate face si cu Microsoft DV??????? Nu exista cumva si Pinnacle DV????? Daca nu, dc????? Merci mult.  :)

Misto tare. AI de la mine Zece Plus :D

#28
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

View Postnexland, on Feb 25 2006, 01:00, said:

Night Elf!!!!! Dar dc e mai bun MainConcept DV??????? Dc spui ca este mai lossles??????? Yo nu zic k nu te cred dar, la o adik, nu se poate face si cu Microsoft DV??????? Nu exista cumva si Pinnacle DV????? Daca nu, dc????? Merci mult.  :)
Capteaza ceva folosind M$ DV editeaza-l exporta-l tot in M$ importa-l iar si exporta-l iar de 3 ori la rand.
Acelasi material captat in M$ DV exporta-l in MC DV de tot atetea ori ca in cazul de mai sus.
Baga cele 2 fisiere in softul de editae da-i la unul Flip orizontal si cropeaza-l pe unul in dreapta si pe unul in stanga astfel incat sa vezi in stanga ecranului imaginea M$ iar in dreapta MC. Fa asta pe un TV de 73 si vorbim pe urma. :)

Mainconcept in afara de faptul ca este mai rapid are si niste optiuni de configurare. ;)

P.S. M$=Microsoft :D

#29
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Pt. nexland : nu cred ca ai mai mult de 5 ani.

Nu mai am nevoie de raspunsurile voaste(oricum au fost foarte folositoare).Paaaaaaaaaaaaa

Se poate inchide din partea mea.

Edited by coaca, 25 February 2006 - 18:00.


#30
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Paaaaaaaaaaaaa, coaca! :console:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate