Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

U.E.F.A. Liga Națiunilor.

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#91
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Sunt tare curios cum se face că de ani bun avem mereu rezultate bune la tineret, și totuși, la nivel de seniori, avem rezultate din ce în ce mai proaste..

Edited by Vla0d_, 08 September 2018 - 05:12.


#92
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
În afara de Budescu și Țucudean, a fost echipa pe care o aștepta toată lumea. Cam ce are mai bun naționala în momentul de față. Cu toate astea, Contra e varză tactic. „Haida, haida” nu merge la nesfârșit.

#93
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Nu știu dacă tot tactica e de vina de data asta... Și eu ziceam înainte ca Iordănescu și Daum nu au reușit datorita tacticii lor, dar acum înclin din ce în ce mai mult balanta spre neputință jucătorilor. Cu cine sa jucam pana la urma...
Benzar- la fel de modest și la FCSB și la nationala
Chiriches- mai des joc eu fotbal cu băieții decât el
Sapunaru- care joaca în Turcia și dacă nu faultează de 10 ori pe meci nu se simte bine
Pintilii- are clasa, e muncitor, dar se vede ca are o varsta
Stanciu--talentat, dar mereu avem pretenții de la el sa fie Messi, și e clar ca momentan nu e jucătorul decisiv al naționalei
Bancu și Mitrita se vede ca nu sunt obișnuiți sa joace la un nivel mai ridicat
Maxim... Același Maxim care nu are niciun împact în joc
Keseru- cred ca nici în 10 ani nu o sa marcheze asta la națională...

Ăștia suntem, chiar ma uitam la stranierii romani zilele astea, aria de selecție este foarte restrânsă... Putini jucători în străinătate, și din aia 80% freacă banca de rezerve..

#94
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014

View PostSuporterulX, on 08 septembrie 2018 - 12:47, said:

Nu știu dacă tot tactica e de vina de data asta... Și eu ziceam înainte ca Iordănescu și Daum nu au reușit datorita tacticii lor, dar acum înclin din ce în ce mai mult balanta spre neputință jucătorilor. Cu cine sa jucam pana la urma...
Benzar- la fel de modest și la FCSB și la nationala
Chiriches- mai des joc eu fotbal cu băieții decât el
Sapunaru- care joaca în Turcia și dacă nu faultează de 10 ori pe meci nu se simte bine
Pintilii- are clasa, e muncitor, dar se vede ca are o varsta
Stanciu--talentat, dar mereu avem pretenții de la el sa fie Messi, și e clar ca momentan nu e jucătorul decisiv al naționalei
Bancu și Mitrita se vede ca nu sunt obișnuiți sa joace la un nivel mai ridicat
Maxim... Același Maxim care nu are niciun împact în joc
Keseru- cred ca nici în 10 ani nu o sa marcheze asta la națională...

Ăștia suntem, chiar ma uitam la stranierii romani zilele astea, aria de selecție este foarte restrânsă... Putini jucători în străinătate, și din aia 80% freacă banca de rezerve..
Stanciu nu va fi niciodată jucătorul decisiv al naționalei.

Edited by reus11, 08 September 2018 - 13:03.


#95
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018
Și jucătorii sunt slabi, dar Contra e principalul vinovat. Nu doar că e slab ca antrenor, dar e și mai corupt decât Iordănescu și Daum. Chiricheș, căpitanul echipei naționale a României, a jucat 2 meciuri oficiale tot anul., iar în rest a prins cu greu banca. Maxim, "decarul" echipei naționale a României, a marcat 3 goluri tot anul ăsta, dintre care 2 cu o echipă de liga a 2-a. Să nu mai zic că Guriță l-a scos pe Mitriță ca să-l bage pe Budescu, nu pe Maxim, cum era normal, și l-a folosit pe Stanciu la închidere ca să aibe Maxim loc în primul 11. Ăștia 2 investesc o parte din banii ăia mulți pe care îi câștigă în afară ca să joace la națională și să fie păstrați de echipele de club.

Stanciu nu o să ajungă niciodată jucătorul decisiv pentru că e folosit în linie cu Pintilii, la 50 de m de poarta adversă și nici nu are cine să-l pună în valoare.

Săpunaru nu mai are ce căuta la națională de vreo 2-3 ani, dar uite că și la el banii sunt decisivi. Apăruse Benzar pe dreapta și era în formă, așa că oricine a fost la națională nu a renunțat la banii primiți de la el și l-au folosit pe unde au prins, fie fundaș central, fie mijlocaș la închidere. Dacă mai stă prin Turcia vreo 2 ani și între timp apar fundași mai buni, o să ajungă și atacant.

Bancu și cu Mitriță de abia au apărut la națională, sunt la început, nu putem să ne punem toate speranțele că trag după ei toată echipa națională.

Chipciu de când e la Sparta joacă fundaș dreapta, iar la RSCA nu prindea primul 11, deci putem spune că de vreo 1-2 ani el nu a mai pupat poziția pe care a jucat aseară. În cel mai bun caz trebuia jucat fundaș, nu mijlocaș.

Din Romario a cam picat de ceva vreme ro-ul. Cam de când a avut accidentarea aia e un fel de Marcelo wannabe, se face uitat prin atac, iar la Steaua Planic e nevoit să acopere 2 posturi. Și măcar de ar face ceva în atac, dar știe un singur lucru, să învăluie, iar apoi să paseze scurt la omul de lângă el. Nu știe să centreze, nu știe să apară în careu (până și Enache făcea bine asta, numai că ăla era bălărie la finalizare și în defensivă) și nici să șuteze. Defensiv știe să își facă treaba, dar nu prea îl vezi pe acolo.

Pintilii s-a îngrășat mult. În stilul lui Alibec. Nu m-ar mira să fie ultimul lui sezon bun.

Keșeru e overrated. În Bulgaria marchează pentru că are o echipă bună, pe lângă 10 penibile.

Edited by AidenIrish, 08 September 2018 - 15:06.


#96
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Stanciu nu o să ajungă niciodată jucătorul decisiv, pentru că nu are mental de fotbalist mare. A renunțat la numărul 10, pentru că presiunea ar fi prea mare. Posted Image)))

Hagi și Mutu au fost cei mai mari tocmai pentru că erau dependenți de presiune, să zic așa. Atunci jucau cel mai bine.

Pintilii e cel mai valoros și mai constant fotbalist român de vreo 5 ani.

Edited by reus11, 08 September 2018 - 15:14.


#97
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018
Dacă Stanciu nu are mental de jucător mare, atunci are Vlad? Îți aduci aminte de primul an la Steaua al pachetului Stanciu-Iancu? Toată lumea îi înjura, Becali îi făcea praf, iar după un an Stanciu a ajuns la un nivel foarte bun, iar Iancu presupun că s-a lăsat de fotbal. Să revin la Vlad: ăsta cică a intrat în depresie doar pentru niște înjurături luate într-o seară.

Pintilii e valoros, ba chiar am zis și că sezonul ăsta va fi bun pentru el, dar dacă continuă să se îngrășe în ritmul ăsta, sezonul viitor nu va mai putea juca mai mult de o repriză. Acum vreo 2-3 meciuri îmi amintesc că îi făcea semne lui Dică să-l scoată că nu mai poate.

#98
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Vlad < Radu :D

#99
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Ups, nu joacă Pintilii în Serbia. Posibil să se repete scorul din 2009.

#100
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 15.06.2014
eu am vorbit cu un prieten inaintea dublei  Muntenegru, Serbia si i-am spus ca mai mult de un punct nu luam. 1 punct am luat. Trebuie sa ne obisnuim ca suntem jos de tot, foarte jos !
Daca nu vom constientiza situatia si nu vom face nimic, vom lua locul celor din Luxemburgul si Lichtenstein !

Edited by Fly_85, 08 September 2018 - 18:09.


#101
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018
Eu cred că deja suntem sub Luxemburg. Când o echipă dintr-o țară de mărimea unui cartier din București reușește să bată campioana României, cred că devine limpede care ne este nivelul. Să nu mai zic și de egalul de aseară cu un Muntenegru fără 2 din cei 3 jucători importanți ai lor.

#102
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Nu mai țin minte exact cine spunea ieri că era mai bine să fie Jovetic în echipa Muntenegrului, pentru că nu pasează, ține prea mult de minge și tâmpenii d-astea. Parcă papagalul de Mironică a zis.

Jovetic e jucătorul care le-a câștigat de unul singur 4 puncte în dubla cu România din preliminariile Mondialului.

PS - Da, mi-am mintit. Sclavul lui bre ne-@ Gigi, Mironică, a zis prostia asta.

Edited by reus11, 08 September 2018 - 18:21.


#103
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
anglia - spania pe cbc sport in direct

min. 10 1-0
min. 12 1-1

Attached Files



#104
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
min. 31 1-2 anglia - spania

Edited by Iaro, 08 September 2018 - 21:18.


#105
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 11.11.2004
E in direct si pe Canale 5.

Attached File  IMG_20180908_222219.jpg   632.3K   33 downloads

La pauza, tot 1 - 2.

#106
energyuser

energyuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 28.05.2018
Costi Mocanu e la Belgrad.

#107
energyuser

energyuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 28.05.2018
La RRA, partida de la Belgrad va fi comentată de Adrian Soare și Robert Șișcă.

Edited by energyuser, 10 September 2018 - 09:05.


#108
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 08.08.2018

View Postreus11, on 08 septembrie 2018 - 15:23, said:

Vlad < Radu :D

Vlad plânge dacă te uiți spre el. Am văzut acum un clip cu Radu după meciul cu Portugalia și se vede că are tupeu. Zicea ceva gen "Ivan, Dennis Man mi-au dat câte 5, dar am apărat când trebuie".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate