Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Huawei P20 Pro

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
4805 replies to this topic

#73
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Mi se pare un pret ok. Daca as avea buget, acum as da precomanda de P20 Pro.

Dar fanii Samsung vor da in continuare 1000 de Euroi pe hardware inferior si camere mai slabe.

Edited by Hider141, 27 March 2018 - 17:33.


#74
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,877
  • Înscris: 27.04.2010
Bah, vorbiti frumos de Sam, ca va luati ban ...
La camere au cam stat in fata pana acum, nimic de zis; dar de hardware n-aveti voie sa vorbiti, e the best ...

#75
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Inspirat am fost ca am asteptat lansarea oficiala si nu am luat Mate 10 Pro.
Nu zic ca nu este bun, frumos si destept Mate dar astept sa vad ce iese din camera aia de 40.

In vara sigur baga Orange o oferta cu el. :)

Edited by razvan_u, 27 March 2018 - 17:58.


#76
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Singurul review pe care-l avem momentan este cel de la DxO: https://www.dxomark....anding-results/

Oricum, hardware-ul camerei este impresionant. Cumulat cu toate functiile si AI-ul din software, probabil chiar au cel mai buna implementare a camerei dintre toate telefoanele.

Ramane de vazut daca Pixel 3 va reusi sa-l depaseasca. :)

#77
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jTzipDB6MHQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#78
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
Mi se pare genial P20 Pro. Ma bucur ca au pastrat rezolutia ecranului la 1080p si bateria de 4000, autonomia o sa fie geniala. Despre camera ce sa mai zici...game changer, cum au spus cei de la dxo. Sper sa fie noul meu telefon peste vreo 2, 3 luni.

#79
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Aproape ca ma bucur ca la baga americanii bete in roate.
Se vor concentra pe Europa.

#80
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
Dpdmv preturile sunt exagerate.
Nu ca la Sam ar fi altfel, dar in fiecare an cate 100e la device...
Nu mai vorbesc de cadoul la precomanda...un fiasco.
Intr-un an au dat prin Spania Huawei Watch 2.Mult mai inspirat.

#81
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
la ce bun sa pui breton daca pui buton de home; ori  faci ecranul pe toata fata ori mai bine stai linistit

#82
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
M am uitat la cteva review uri pe youtube,imi place telefonul la prima vedere.
Anul asta seria P se bate de la egal la egal  cu seria S de la Samsung,anul trecut P10 mi s a parut sters rau pe langa S8.

#83
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007
NU sunt cam Phablet?... adica .. strica daca scoteau P20 in 5.2" si Pro in 6.1" ?

Isi cam dau cu stangu in dreptul... ca nu toata lumea are lopeti in loc de maini. Si form factorul e un criteriu de cumparare. Nevasta-mea isi dorea un P20.. avand P10 si fiindu-i perfect in mana. Da acum .. cu P20 e ca si cum ai umbla cu tableta dupa tine. Ma rog .. la e cat de cat ok.. ca il tine in geanta. La mine in buzunar.. 6" ecranu... iese coltul Posted Image

In ceea ce priveste preturile.. 2900 ron P20 ar fi ok-ish. Dar 3800 ron Pro-ul ... e cam mult. Mai ales ca Pro-ul are toate perk-urile. Ip67, triple camera, IR...

Edited by gtiu, 28 March 2018 - 07:37.


#84
adrianoss

adrianoss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 03.06.2009
Pt mine conteaza cel mai mult factorul foto/video ,deci p20pro este alesul pt ca īsi spulbera concurenta

Ma bucur ca nu  au ramas in urma  si practic avem un mate10 pro  cu o camera mai buna.

Pretul este decent(39mil) tinand cont ca mate 10 pro  s a lansat la 36 mil

O  comparatieintre cele 2 :

https://www.phoneare...nes/10843,10662


Singurul regret este faptul ca nu s a lansat mai repede...era cadoul perfect de iepuras,mai ales ca aveam si o saptamana concediu pt butonat,pozat samd

Edited by adrianoss, 28 March 2018 - 08:47.


#85
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View PostHider141, on 27 martie 2018 - 17:33, said:



Hai colegu,nu ti se pare ca exagerezi putin? :D De ce e hardware depasit Samsung?Chiar nu poti face o poza daca nu ai 2,3..n camere,exceptand pasionatii de fotografie care nici nu sunt 1%.Dar cu camera ta de pe One+5T nu esti multumit?Fiecare isi alege ce telefon crede ca ii satisface anumite necesitati fara sa se motiveze in fata celorlalti si nici sa considere ca alegerea lui subiectiva este mai buna ca a celorlalti.E un simplu telefon si atat. :)

Eu chiar ma bucur ca sunt alternative la Samsung.Cu cat se intareste concurenta cu atat suntem mai castigati noi utilizatorii.
Bucuriii!!!

#86
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postlawrence74, on 28 martie 2018 - 08:57, said:

Dar cu camera ta de pe One+5T nu esti multumit?...
La capitolul camera (mai exact la optimizarea software) puteau mai bine cei de la OP. Dar telefonul nu l-am luat pentru camera, ca daca ar fi fost asta un criteriu important atunci as fi ales Galaxy S8/S8+ sau ceva din gama P de la Huawei.

Edited by Hider141, 28 March 2018 - 09:19.


#87
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Nu obisnuiesc sa scriu si pe alte topice insa daca stai sa te uiti mai atent toate marcile au probleme,mai mult sau mai putin ,,interesante,,.Ceea ce nu voi intelege niciodata e acest versus pe care utilizatorii il fac cu o placere perversa.Poate ar trebui sa ne respectam mai mult si in acest fel respectam si alegerea celorlalti.Atat am avut de zis si bucurati-va de telefoane! ✌

#88
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007

View Postlawrence74, on 28 martie 2018 - 09:27, said:

Nu obisnuiesc sa scriu si pe alte topice insa daca stai sa te uiti mai atent toate marcile au probleme,mai mult sau mai putin ,,interesante,,.Ceea ce nu voi intelege niciodata e acest versus pe care utilizatorii il fac cu o placere perversa.Poate ar trebui sa ne respectam mai mult si in acest fel respectam si alegerea celorlalti.Atat am avut de zis si bucurati-va de telefoane! ✌

Da, ne bucuram.. fiecare in felul lui.

Sa iti explic ce e cu Versus:

NU sunt fan inrait pentru nici o marca. Poti crede chiar ca sunt mercenar.. cine imi da mai mult pt aceeiasi bani (sau mai putin) sunt clientul lui. Normal!

Sunt banii nostri. Poate unii ii castiga la pacanele, sau au vreo matusa prietena cu matusa Tamara, sau vand fericire dependentilor... nush...concluzie: bani usori!
Altii muncesc pentru banii aia de smartphone. Sa zicem ca sunt middle class.. ca altfel nu si-ar permite. Pai tot aia se uita cel mai mult in ce conturi vireaza banii lucrati cu sudoarea fruntii, neuronilor, feselor, etc.

Dat fiind faptul ca sunt destul de multe posibilitati de alegeri, faci un versus. Citesti review-uri, te duci pe topicurile de profil. Faci munca de research pentru ca altfel o sa fii destul de nefericit cu alegerea facuta. (sunt studii facute pe tema asta, si chiar si un speach pe TED)

Ii invidiez, totusi, pe fani! Aia au clar in cap si scopul si mijloacele si destinatia finala. Next big thing! Si nici nu au "seccond doubts"... cum au ailalti.

Cam asta e!

Edited by gtiu, 28 March 2018 - 09:41.


#89
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Imi pare rau amice,cred ca ma confunzi 😀
Vad ca ai purtat o discutie in contradictoriu cu un user @serginho74.E o mica asemanare de nume,insa pe viitor nu mai fi asa inpulsiv.Mai multa atentie si un secret,nu sunt pasionat de camere foto. 🖒

LE:Vad ca ti-ai dat seama de greseala si ai editat raspunsul.E ok!

Bucuriii!!!

Edited by lawrence74, 28 March 2018 - 09:38.


#90
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007

View Postlawrence74, on 28 martie 2018 - 09:39, said:

Imi pare rau amice,cred ca ma confunzi ��
Vad ca ai purtat o discutie in contradictoriu cu un user @serginho74.E o mica asemanare de nume,insa pe viitor nu mai fi asa inpulsiv.Mai multa atentie si un secret,nu sunt pasionat de camere foto. ��

LE:Vad ca ti-ai dat seama de greseala si ai editat raspunsul.E ok!

Bucuriii!!!

ma bad! Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate