Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Sugestie - limitare deschidere topicuri

* * * - - 19 votes
  • This topic is locked This topic is locked
204 replies to this topic

Poll: Eliminare topicuri, limitarea deschiderii de noi topicuri (58 member(s) have cast votes)

Sunteti de acord cu limitarea numarului de topicuri noi/user ?

  1. Da (14 votes [24.14%] - View)

    Percentage of vote: 24.14%

  2. nu (28 votes [48.28%] - View)

    Percentage of vote: 48.28%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (16 votes [27.59%] - View)

    Percentage of vote: 27.59%

Sunteti de acord cu stergerea topicurilor considerate de slaba calitate ?

  1. Da (16 votes [27.59%] - View)

    Percentage of vote: 27.59%

  2. Nu (28 votes [48.28%] - View)

    Percentage of vote: 48.28%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (14 votes [24.14%] - View)

    Percentage of vote: 24.14%

Sunteti de acord cu moderarea mai drastica a trolling-ului ?

  1. Da (38 votes [65.52%] - View)

    Percentage of vote: 65.52%

  2. Nu (12 votes [20.69%] - View)

    Percentage of vote: 20.69%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (8 votes [13.79%] - View)

    Percentage of vote: 13.79%

Vote

#73
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View PostBarboso, on 02 ianuarie 2018 - 16:01, said:

...

Si tot la sectiunea Profil am vazut ca tu tocmai ai deschis al cincilea topic (ce mai era si dublura a unuia recent deschis, fara sa fie vorba de vreo problema tehnica ce-ar presupune abordare separata... ce zicea Monitoxus) in ultimele sapte zile.
[ sarcasm ] Ca atare, propun banarea ta pt "trolling si abuz de topice".  [ / sarcasm ]


...
Constat ca nu mai discutam o propunere ci discutam persoane. Foarte interesant.

Eu de fel, nu prea deschid topicuri. Poti sa vezi asta in istoric daca tot esti atat de interesat de activitatea mea.
Pe aria de telefoane au fost deschise mai multe topicuri pentru ca asa a spus moderatorul ariei. Daca esti in necunostinta de cauza se accepta dar daca o faci in mod rautacios este doar o malitiozitate de-a ta si se accepta si asta daca tot nu ai putut sa te abtii.

Topicul deschis astazi de mine era deschis in aria corecta, in comparatie cu cel vechi care era deschis in sectiunea "android" desi era vorba si de dispozitive cu ios si astfel puteau fi si alti useri cu ios interesati de discutie. Nu mai spun ca datorita momentului cand a fost postat era numai "la multzean" pe acolo. Am vazut ca moderatorul mi-a atras atentia ca mai este unul si l-am rugat sa stearga si mi-am cerut scuze (ceea ce nu vad sa se intample la vreunul dintre cei care tot timpul aruncati cu diverse in stanga si in dreapta, nu o lua personal ca nu la tine ma refer). Moderatorul de pe acea arie a luat decizia sa-l inchida pe cel mai "vechi" de doar cateva zile si sa-l lase pe cel creat de mine (nu ca ar conta cine l-a creat) si au existat postari cat de cat interesante pe langa alte remarci rautacioase a doi useri precum Baxon care atat aici cat si prin alte parti vad ca nu are loc de mine si ericmario care e baiat bun si nu stiu ce i-a venit. Dar nu s-a suparat nimeni ;)


Ok, uite cum facem, pentru ca exista o incidenta majora cu useri care si-au terminat teoretic cele 3 topicuri noi saptamana asta si vor ramane pe coclauri sa ceara sfaturi cum sa-si repare masina (ca si cum ar avea la dispozitie toata sedevistica necesara unei masini moderne noaptea in camp) iar regula propusa cu mine il duce la un mare necaz, imi retrag propunerea pentru binele universal.
Ma, nu stiu cum sa-ti spun, nu sunt ironic sau mistocar dar nu pot sa spun ca nu ma amuza cum puneti problema si cat de tare exagerati, pe bune. Iar la unii dintre voi chiar ma asteptam sa o intelegeti corect.

Tsunnami, era fain sa vezi forumul in urma cu 10-15 ani ;) Atunci ai fi inteles despre ce vorbesc. Si sa stii ca potentialul ala inca exista.

#74
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Va plangeti ca initiatorul va cenzureaza, dar in acelasi timp ii dati in cap cu ideea fara sa-i oferiti o alternativa si ignorati partea legata de calitatea continutului postarilor, unde are 100% dreptate: a crescut traficul, dar cu el a crescut si gunoiul in detrimentul informatiei de calitate. Doar pt ca serverul inca nu da semne ca ar fi suprasaturat, nu inseamna ca nu se pot lua masuri. E ca si cum ai zice "nu fac curat in casa, ca am ditamai vila si pana se umple toata de gunoi si praf mai dureaza".

@initiator:  conteaza f mult modul in care pui problema. O idee proasta prezentata bine are mai multe sanse sa fie acceptata decat o idee buna prezentata prost, iar prezentarea ideii tale nu a fost cea mai fericita, dand posibilitatea sa fii atacat cu argumente de tip "vrei sa ne cenzurezi". Adevarul este ca e greu sa impui o regula pe care s-o accepte toti, asa ca trebuie sa-ti regandesti strategia. Si eu eram usor iritat de tampeniile debitate de galeo si altii de teapa lui, asa ca am venit cu propunerea ca la mouse-over pe numele topicului (in partea de sus, in custom header, unde sunt topicele noi) sa poti vedea cine a deschis topicul, iar la momentul respectiv pstdgt a reactionat extrem de prompt si a implementat ideea. Vad galeo si inca vreo 2-3 cu prea mult timp liber, sar peste. Pe forum e ca in viata: daca te pui cu toti prostii esti mai prost ca ei si iti vei pierde timpul de pomana, asa ca e mai bine sa-i eviti (disclaimer: galeo nu mai exista pe forum, deci consider ca nu fac atac la persoana unui user SP).
Obisnuieste-te cu ideea ca forumul pe care-l stiam si tu si eu si multi altii acum multi ani cand toata lumea incerca sa contribuie cu informatie de calitate, nu mai e. Te adaptezi sau daca tu consideri ca nu mai rezonezi cu ceea ce se intampla, pleci; e doar alegerea ta. Au mai fost topicuri deschise atat aici cat si in Poiana, n-au condus la nimic. Cel putin in cel de feedback din Poiana o dadusera moderatorii atat de grav in balarii incat pana la urma l-au inchis ca sa se salveze de penibilul in care se bagasera singuri prin replici de genul "imi sun baietii care lucreaza la mascati sa vina sa-i bata pe copiii rai care se leaga de mine". A fost momentul in care am decis s-o las mai moale cu forumul per total si cu Poiana in special. O deconectare de cateva saptamani / luni face intotdeauna bine, sa stii.

#75
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 19:07, said:

Constat ca nu mai discutam o propunere ci discutam persoane. Foarte interesant.
Discutam propunerea si-o facem inclusiv utilizand exemple (mai ales ca altfel ai respins totul ca fiind "subiectiv").
Iar un asemenea exemplu, in care al patrulea topic deschis intr-o saptamana spune:

Quote

3 topicuri pe saptamana cred ca sunt mai mult suficiente pentru oricine.
[...]
cei care deschid topicuri obsesiv de des cred ca au o problema personala de natura psihologica (sa nu zic altfel) iar lucrul acesta nu aduce nimic benefic forumului, dimpotriva. Nu cred ca un om dedicat forumului poate avea mai mult de 3 idei cu adevarat bune care sa constituie motivul deschiderii unui nou topic cu adevarat util comunitatii sau lui.
... dupa care urmeaza si-al cincilea, nu putea fi ratat.
Dac-as fi rautacios as putea trage concluzia ca fie ne consideri pe toti prosti, tu fiind singurul capabil sa deschizi cinci topice interesante intr-o saptamana, fie trollezi, propunand ceva ce incalci tu insuti, doar ca sa-ti faci de lucru.

#76
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostTsunnnami, on 02 ianuarie 2018 - 19:05, said:

Forumul are trafic asa cum e. E dinamic si se citeste / urmareste usor.
gasesc sus subiecte noi pe care le selectez cu privirea.
Prefer sa am de unde sa aleg.

DE CE VRETI SA SRICATI CEVA CE MERGE?

Chiar nu poate inchide nici un moderator prostia asta de subiect?
Daca nu CARE E SCOPUL SUBIECTULUI???
Ce se vrea cu el?
Limitarea si modificare a ceva care merge bine???
Tu crezi ca cineva care vrea sa strice forumul, vine sa propuna asta pe aria de feed back  ? Just lol.
Care au vrut sa dea la gioale au facut-o linistiti, ba chiar si cu complicitatea (poate inconstienta) a unor moderatori.

Edited by Cr1spy, 02 January 2018 - 20:12.


#77
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostLowrider, on 02 ianuarie 2018 - 19:40, said:

Va plangeti ca initiatorul va cenzureaza, dar in acelasi timp ii dati in cap cu ideea fara sa-i oferiti o alternativa si ignorati partea legata de calitatea continutului postarilor, unde are 100% dreptate: a crescut traficul, dar cu el a crescut si gunoiul in detrimentul informatiei de calitate. Doar pt ca serverul inca nu da semne ca ar fi suprasaturat, nu inseamna ca nu se pot lua masuri. E ca si cum ai zice "nu fac curat in casa, ca am ditamai vila si pana se umple toata de gunoi si praf mai dureaza".

@initiator:  conteaza f mult modul in care pui problema. O idee proasta prezentata bine are mai multe sanse sa fie acceptata decat o idee buna prezentata prost, iar prezentarea ideii tale nu a fost cea ...


Ce e mai grav e faptul ca si mesajul scris de dumneavoastra, cei care nu sunt de acord cu @OP l-au inteles exact pe dos.
Adica au inteles ca dvs il certati pe initiator.
Oricum se pare ca starea asta de fapt convine multor useri. E lesne de inteles de ce.
EX. Studiu de caz

View PostCr1spy, on 02 ianuarie 2018 - 20:08, said:

Tu crezi ca cineva care vrea sa strice forumul, vine sa propuna asta pe aria de feed back. Just lol.
Care au vrut sa dea la gioale au facut-o linistiti, ba chiar si cu complicitatea (poate inconstienta) a unor moderatori.
Prin stricat, daca-mi este permis, intelegandu-se o moderare care sa sanctioneze mai drastic off topicul si flame-ul (discutiile in contradictoriu intre useri).
Da, e logic ca unora sa le convina moderarea mai lejera in acest sens. Pot rasufla linistiti ca" i-au spus-o", i-au aratat cine-i seful, atentie! si fara sa fie sanctionati pentru
off topic si flame. Cool, nu?!
Evident ca exista arii unde moderarea e mai lejera, si chiar au fost recomandate pentru chat si off topic, dar, vorba romanului "paduchelui ii place sa stea in frunte",  plus
ca acolo(arii lejere unde userii se selectioneaza si se autoexclud singuri cand nu fac fata discutiilor) risca sa intre in "groapa cu lei", cum bine a remarcat @Cr1spy.
Si cum unii au deprinderea stalking-ului, unde-l prind pe "dujman" acolo il taxeaza.
Ca celorlalti participantii nu le convine. Cui ii pasa?

Edited by radu2014, 02 January 2018 - 20:22.


#78
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Are 3 postari si 2 topicuri. Nu dau numele userului ca nu are rost dar este foarte serios. Cont nou, profund preocupat de incalzirea globala si de gonflabile.
Este doar un exemplu. Pai sa nu lovim in libertatea omului, nu? Sa nu-l cenzuram. Sa-l lasam sa continue asa :P

Attached File  exemplu.jpg   88K   23 downloads

#79
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postradu2014, on 02 ianuarie 2018 - 20:14, said:

Ce e mai grav e faptul ca si mesajul scris de dumneavoastra, cei care nu sunt de acord cu @OP l-au inteles exact pe dos.
Adica au inteles ca dvs il certati pe initiator.
[...]
Iar asta confirma inca o data ca a scazut mult calitatea. De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere...

#80
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostBaxon, on 02 ianuarie 2018 - 20:23, said:

Nu trebuie sa fii rau cu altii . Mai ales ca tu ai deschis azi un topic identic cu altul deschis mai demult  . Ai fi de acord cu un " ban " pt ca nu ai folosit functia cautare ?!
Te-a rugat frumos @argonaut sa incetezi cu atacul la persoana si sa nu mai discuti useri. De ce nu te conformezi?
Nu ma intereseaza atat de mult soarta ta ca user, cat mai intereseaza sa nu poluezi acest thread, sa nu-l deviezi si sa oferi astfel motive* stapanirii sa-l inchida.

*tehnica des utilizata pe threadurile anterioare de feed-back

#81
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
@radu2014, in mod constant ma ataca pe unde ma prinde, nu doar aici. Jenant.
Hai sa nu-l mai bagam in seama. Oamenii de genul asta trebuie tolerati si intelesi.

Topicul asta este facut in incercarea de a ne fi tuturor mai bine, admini, moderatori, useri, nu ca sa ne atacam sau sa ne certam pentru ca nu este nicio miza la mijloc.

#82
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 20:34, said:

@radu2014, in mod constant ma ataca pe unde ma prinde, nu doar aici. Jenant.
Hai sa nu-l mai bagam in seama. Oamenii de genul asta trebuie tolerati si intelesi.

Topicul asta este facut in incercarea de a ne fi tuturor mai bine, admini, moderatori, useri, nu ca sa ne atacam sau sa ne certam pentru ca nu este nicio miza la mijloc.
Ba tocmai ca este o miza. As putea chiar plusa si spune ca toti ce-i care au scris in contra initiatorului au o miza, un interes. Nu au scris de florile marului.


Daca tot ne-a permis @argonaut sa scriem si sa votam in "poll", inseamna ca mesajul tau se doreste a fi ascultat, dezbatut, criticat s.a.
Deci sa scriem si sa votam "pro" sau "contra"!

Nu mai da inapoi, acum! Hai sa terminam cu atitudinea fatalista incheiata vesnic cu fraza "asta-i Romania!"
Si tara si forumul (ca si comunitate nu ca reguli sau administrare) ni-l construim si noi prin ceea ce facem si mai ales prin ceea ce nu facem.

Succes!

Edited by radu2014, 02 January 2018 - 20:48.


#83
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 20:18, said:

Are 3 postari si 2 topicuri. Nu dau numele userului ca nu are rost dar este foarte serios. Cont nou, profund preocupat de incalzirea globala si de gonflabile.
Este doar un exemplu. Pai sa nu lovim in libertatea omului, nu? Sa nu-l cenzuram. Sa-l lasam sa continue asa Posted Image
Deci pana la urma discutam useri? Daca te uiti cu atentie, chiar a incadrat subiectele cam in ariile potrivite. Ce are ca discuta despre incalzirea globala si gonflabile(mai ales ca exista arie dedicata care ii permita o astfel de discutie)? Ai vrea ca primele postari sa fie despre flori si basme? Hai sa nu incercam sa limitam lumea, sa o lasam sa discute despre ce vrea, iar daca incalca regulamentul atunci sa isi primeasca pedeapsa; cu siguranta administratorii si moderatorii stiu sa isi faca meseria foarte bine. Am conturi pe mai multe forumuri si pana acum nu am gasit pe nici unul o astfel de limitare... De asta exista admini si moderatori, sa ia masuri daca apar nereguli. Sa zicem ca se implementeaza regula cu X subiecte deschise/saptamana. Te asigur ca si asa o sa apara destule subiecte care poate nu isi au rostul. Bun... si atunci la ce o sa ajute? Moderatorii vad foarte bine cand apare un utilizator cu probleme. In plus, calitatea subiectului nu tine neaparat de primul post ci si de restul. Poate sa fie postat un subiect foarte bun care, de exemplu, sa ajute oamenii intr-o anumita situatie si apoi sa apara diverse comentarii care sa strice tot subiectul respectiv. Care ar fi solutia atunci? Sa se impuna si limita de comentarii? Uite, vezi cum apare cenzura? Si munca moderatorilor o sa fie la fel, poate vor avea si mai multe de facut daca incep sa primeasca mesaje de la utilizatori ca ar mai vrea sa deschida un subiect despre ceva.

#84
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 20:18, said:

Sa-l lasam sa continue asa :P
De ce nu?
Daca chiar te deranjează topicele deschise de el, poți să folosești funcția ignore.

Daca este ceva in neregulă cu conținutul acelui topic, atunci moderatorii se vor autosesiza/vor fi atenționați de useri prin report-uri pentru a rezolva problema.

Poți să generalizezi spusele mele pentru orice topic.

#85
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postjegmihai, on 02 ianuarie 2018 - 20:48, said:

Daca este ceva in neregulă cu conținutul acelui topic, atunci moderatorii se vor autosesiza/vor fi atenționați de useri prin report-uri pentru a rezolva problema.

Poți să generalizezi spusele mele pentru orice topic.
Si ce faci atunci cand, prin aparitia acestor, hai sa le numim threaduri inedite, celelalte discutii ajung pe pagina a doua?

Observatie.
Functia "ignore" e pentru useri si doar pentru aceia fara rang, nu pentru threaduri.

Ti-am trimis PM cu un studiu de caz.
Nu-l fac public, deoarece risc "sa-mi dau foc la valiza".

Edited by radu2014, 02 January 2018 - 21:00.


#86
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 20:18, said:

Are 3 postari si 2 topicuri. Nu dau numele userului ca nu are rost dar este foarte serios. Cont nou, profund preocupat de incalzirea globala si de gonflabile.
Este doar un exemplu. Pai sa nu lovim in libertatea omului, nu?
Contributia ta, pe care ti-am si sters-o, de altfel, si pe care puteam s-o si sanctionez si chiar s-ajung linistit cu tine la Abuzuri pt asta, fiind:

Quote

Are doua topicuri si 3 postari. Iar unii dintre voi chiar ii raspundeti? Se vede ca este troll de la mare distanta. Vi se pare ca este prima data pe forum si a venit politicos, s-a prezentat si a salutat pe toata lumea, nu?
Asta dupa ce aseara spuneai:

Quote

Dar pe topicurile tehnice sa vezi tot felul de subiecte aberante unde se discuta numai prostii si userii iau la misto initiatorul...
[...]din pacate prea multi de pe forum au facut un mod de viata (ca activitate pe forum) si nu este bine. Vad din ce in ce mai des ca unii se intreaba de ce se tolereaza mistourile de doi bani.


View Postradu2014, on 02 ianuarie 2018 - 20:53, said:

Si ce faci atunci cand, prin aparitia acestor, hai sa le numim threaduri inedite, celelalte discutii ajung pe pagina a doua?
Dai pagina.
Nu stiu cum o fi prin Poiana, dar pe Dezbateri, de exemplu, unde moderez si unde a fost deschis topicul despre incalzire (cel pomenit mai sus), ultimul post din ultimul topic de pe prima pagina este din 14 decembrie.
O discutie interesanta oricum ramane pe prima pagina, iar una "inedita" (ca sa te citez) va ajunge pe a doua, a treia... etc.
Tot la Dezbateri, pe prima pagina este si-un subiect deschis in 2006.

Edited by Barboso, 02 January 2018 - 21:37.


#87
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View Postradu2014, on 02 ianuarie 2018 - 20:53, said:

Si ce faci atunci cand, prin aparitia acestor, hai sa le numim threaduri inedite, celelalte discutii ajung pe pagina a doua?
Inevitabil toate vor ajunge pe pagina a doua, a treia si asa mai departe. Cele mai importante vor avea grija moderatorii sa le fixeze.

#88
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Serginho, raspunde si tu la intrebarea adresata, ai fi de acord cu implementarea propunerii tale, desi ai fi si tu pe lista ? (ca depasire de limita)

#89
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Posttigerheart, on 02 ianuarie 2018 - 21:12, said:

Inevitabil toate vor ajunge pe pagina a doua, a treia si asa mai departe. Cele mai importante vor avea grija moderatorii sa le fixeze.
Nope, cica se fixeaza singure dupa cate mesaje se va scrie in ele. Daca se scriu mesaje; sus cu topicul!, daca nu se scriu... Dealtfel asa se si intampla (cum zice @BarbosoPosted Image )

Insa, problema sta in modul in care definim "interesante" discutiile. Dealtfel, dupa cum lesne se poate (deja) observa definirea se cristalizeaza functie de interesele divergente.

Si chiar daca se va ajunge la vesnicul compromis, tot nu sunt reprezentate toate interesele.
Ma repet: opinia (sub raport numeric/statistic- ca nu se poate altfel) a celor ce nu sunt inregistrati a cerut-o cineva, vreodata?

#90
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postradu2014, on 02 ianuarie 2018 - 21:26, said:

opinia (sub raport numeric/statistic- ca nu se poate altfel) a celor ce nu sunt inregistrati a cerut-o cineva, vreodata?

forumul este compus din membri actuali si viitori, insa tu ce propui acum? sa facem sondaje printre cei ce nu au/avut vreodata treaba cu forumul?

raspunsul ar fi simplu: ce treaba am eu cu forumul vostru? faceti ce vreti

organizarea se face la fata locului in functie de criterii specifice, nu dupa cum zice baba floarea pe strada care te mai si intreaba la final ce este ala internet

deja deviem de la subiect si ajungem pe alte meleaguri cu discutiile de genul. as zice chiar absurde.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate