Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sugestie - limitare deschidere topicuri

* * * - - 19 votes
  • This topic is locked This topic is locked
204 replies to this topic

Poll: Eliminare topicuri, limitarea deschiderii de noi topicuri (58 member(s) have cast votes)

Sunteti de acord cu limitarea numarului de topicuri noi/user ?

  1. Da (14 votes [24.14%] - View)

    Percentage of vote: 24.14%

  2. nu (28 votes [48.28%] - View)

    Percentage of vote: 48.28%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (16 votes [27.59%] - View)

    Percentage of vote: 27.59%

Sunteti de acord cu stergerea topicurilor considerate de slaba calitate ?

  1. Da (16 votes [27.59%] - View)

    Percentage of vote: 27.59%

  2. Nu (28 votes [48.28%] - View)

    Percentage of vote: 48.28%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (14 votes [24.14%] - View)

    Percentage of vote: 24.14%

Sunteti de acord cu moderarea mai drastica a trolling-ului ?

  1. Da (38 votes [65.52%] - View)

    Percentage of vote: 65.52%

  2. Nu (12 votes [20.69%] - View)

    Percentage of vote: 20.69%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (8 votes [13.79%] - View)

    Percentage of vote: 13.79%

Vote

#199
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Aportul unora deschizatori de drumuri pe forum

View Postserginho74, on 18 ianuarie 2018 - 22:51, said:

Stai linistit ca nici aici nu promovezi. Topic Closed!
Urma sa mai spui ca nici nu existi. :D

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 00:26, said:

Eu am incercat sa fac ceva bun pentru forum int timp ce altii doar troleaza, flameaza, etc.


#200
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
tendinta de a se dechide topice pentru lucruri monore si fara o cautare prealabila este clara

In principiu este o idee corecta.
Doar ca nu se potriveste automat intregului forum.
Sunt arii de discutii politice si sociale, religioase si sunt arii tehnice.
E clar la latitudinea moderatorului sa comaseze, sa stearga si chiar sa avertizeze daca se sare calul.

In general se intampla asta.
Cazurile speciale trebuiesc analizate insa "la ambele capete"

#201
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008

View Postvio69a, on 19 ianuarie 2018 - 11:48, said:


Doar ca nu se potriveste automat intregului forum.


Cazurile speciale trebuiesc analizate insa "la ambele capete"

One's persons trash is another's treasure. Sau viceversa,  sa fie "la ambele capete"

#202
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
RT, ma bucur ca esti atent la mine.
In conditiile in care s-a decis ce si cum, mergem inainte, cu elan proletar.

Despre ce ai facut tu insa, usor se poate considera atac la persoana si hartuire ceea ce faci si tu si mai sunt si altii. Vad ca nici pe Radu2014 nu-l lasati in pace si folositi aceeasi retorica obosita. Tot hartuire este. Totdeauna vei gasi o afirmatie, luata dintr-un context, un raspuns la o intrebare cum este in cazul de fata, pe care tu l-ai luat si l-ai pus aici ca un dialog care se succeda. Rusinica, nu se face asa ceva. Nu are nicio legatura topicul ala cu asta si cu raspunsul meu la intrebarea pe care mi-a adresat-o altcineva.

Te rog cu mult respect si prietenie sa-ti vezi de treaba ta si nu mai face lucruri mici ca poti mai mult si iti strici firma pentru nimica toata.

P.S. ma amuz tare de tot cum va dati like-uri unii la altii, ca niste veterani ai forumului ce sunteti. M-am bagat si eu si dau like, daca tot e sa fie neseriozitate, sa fie pana la capat. Vazand insa ca si dupa atata timp de la propunerea mea, subiectul a ramas cald si pe unii chiar v-a afectat, chiar ma amuz in conditiile in care pur si simplu am dat uitarii propunerea mea, discutiile de aici. Va place ciorba reincalzita. Pacat, sunteti ditamai oamenii si va purtati ca niste copii.

Edited by serginho74, 19 January 2018 - 18:58.


#203
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Postarea am gasit-o accidental citind un topic aparut "sus", si cum mi-am adus aminte de lectiile de morala si moderare pe care ni le administrezi, am considerat ca e bine sa-ti vezi barna din ochi. Nu ca ai reusi, din cate se observa.

#204
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Continui sa fii agresiv si nepoliticos.

Ai luat din context. Pune mesajul celui caruia i-am raspuns si ai sa vezi ca ceea ce am zis eu era chiar corect. Nu mai baga in ele aiurea. Te rog eu, pentru respect fata de ceilalti, opreste-te!
Si te mai rog un lucru, vezi-ti de treaba ta si nu ma mai hartui aiurea. Comportamentul tau este total lipsit de respect. Nu ca as dori respect din partea ta dar pentru ce trebuie ceilalti sa-ti suporte neintelegerile tale?

Provoci flame in cea mai pura forma. Si ataci si omul in loc sa vorbesti de idee.
O sa caut, daca mai este acel topic, sa pun contextul in care am facut afirmatia sa vada toti ipocrizia postarii tale, rautatea de care dai dovada.

Attached File  Screen Shot 2018-01-19 at 19.58.07.png   1.65MB   10 downloads

In contextul in care nu s-a dus deloc la scoala, nu are bani de taxa care trebuie platita a doua zi, cum mai poate sa existe varianta sa continuie?
Dar iti place sa te legi ca boala de omul sanatos.
Asta este modul meu in care stiu si pot sa ma exprim. Nu am zis vreodata ca sunt vreun destept asa ca te rog sa ma lasi.

Pentru ce ai luat tu mesajul ala si l-ai lipit cu altul sa arunci cu noroi intr-un user? Nu are importanta ca sunt eu sau altul.
Uita-te cat lucruri bune am incercat sa fac doar azi pe forum. Daca mi-au iesit sau nu, apreciaza colegii de pe topicurile respective.
Am facut si eu o postare in gluma si am pus emoticon in sensul asta pentru ca si topicul era in aceeasi nota si restul comentariilor la fel si tu vii si te legi aiurea de mine. Nu se face asa ceva. E rusinos modul tau de a proceda.

P.S. eu am inchis discutia. Scrie ce baliverne vrei.

Edited by serginho74, 19 January 2018 - 20:04.


#205
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013

View Postserginho74, on 19 ianuarie 2018 - 19:56, said:

Continui sa fii agresiv si nepoliticos

P.S. eu am inchis discutia. Scrie ce baliverne vrei.

Vad ca s-a transformat din "feed back" in "abuzuri"

Case closed !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate