Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Sugestie - limitare deschidere topicuri

* * * - - 19 votes
  • This topic is locked This topic is locked
204 replies to this topic

Poll: Eliminare topicuri, limitarea deschiderii de noi topicuri (58 member(s) have cast votes)

Sunteti de acord cu limitarea numarului de topicuri noi/user ?

  1. Da (14 votes [24.14%] - View)

    Percentage of vote: 24.14%

  2. nu (28 votes [48.28%] - View)

    Percentage of vote: 48.28%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (16 votes [27.59%] - View)

    Percentage of vote: 27.59%

Sunteti de acord cu stergerea topicurilor considerate de slaba calitate ?

  1. Da (16 votes [27.59%] - View)

    Percentage of vote: 27.59%

  2. Nu (28 votes [48.28%] - View)

    Percentage of vote: 48.28%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (14 votes [24.14%] - View)

    Percentage of vote: 24.14%

Sunteti de acord cu moderarea mai drastica a trolling-ului ?

  1. Da (38 votes [65.52%] - View)

    Percentage of vote: 65.52%

  2. Nu (12 votes [20.69%] - View)

    Percentage of vote: 20.69%

  3. Mi-e indiferent, citesc si particip doar la discutiile care ma intereseaza (8 votes [13.79%] - View)

    Percentage of vote: 13.79%

Vote

#55
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
@ MarianG

Nope, nu e asa, e o "ideee" pe care o vehiculezi cam des pe threadurile de feedback, dar nu ai bunavointa sa aduci si cateva exemple in sustinerea argumentelor tale.


Daca nu ma insala memoria si am fost atent, @monitoxus a desfiinta taxonomia exagerata de pe unele arii. Nu cred ca a lasat mana libera la scris prostii si aberatii, doar ca
sa "se simta userii bine".

Hai sa fim cinstit si sa recunoastem ca un foarte mic procent dintre userii activi scriu mesaje sau deschid threaduri. Iar dintre toti internautii prezenti pe forum, procentul userilor inregistrati este inferior
vizitatorilor.

Pe ei, pe vizitatori, i-a intrebat cineva ce vor sa citeasca? NU
Deci hai sa nu fim ipocriti si sa ne spunem sincer pasurile!

Ca de exemplu: daca as fi mod si pe aria mea ar bate vantul si nu s-ar posta cu zilele sau saptamanile, as accepta sa se deschida si threaduri de doi bani
numai sa nu ma plictisesc sau si mai rau sa se desfiinteze aria/subaria din lipsa de interes.

Edited by radu2014, 02 January 2018 - 15:22.


#56
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
*Multumesc pentru introducerea sondajului. Buna idee!

Este interesant de stiut, totusi si statistic, cate topicuri pe saptamana deschide un user, in medie. Eu anticipez ca sub 1 este rezultatul. Iar asta da raspunsul la pagini intregi de discutii si ramane doar ca adminul sa considere daca e binevenita sau nu o asemenea propunere cu 3-5-7 topicuri "de caciula" pe saptamana. Eu cred ca prima consecinta ar fi ca moderatorii ar avea mai putin de lucru si le-ar ramane mai mult timp pentru urmarirea topicurilor deja existente iar userii ar discuta pe topicuri cu o calitate mai buna a discutiei si a usurintei gasirii informatiilor.

Edited by serginho74, 02 January 2018 - 15:23.


#57
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Da' galeo deschide 28 de topicuri pe luna ? Ce rezolvi cu modificarea asta ?

Edited by Cr1spy, 02 January 2018 - 15:32.


#58
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Nenea Sergiu, propunenrea matale afecteza pe toata lumea in mod egal.
Nu este nevoie sa ma intrebi, intri pe profil si vezi si singur.
Rapoartele sunt pe fond, daca ies discutii putem arata 'presupusului abuzat' ca lumea nu ii poate digera 'mizeriile'. Asta fara a il insulta pe topic, 'munca  suplimentara' de aici se trage: nu ca deschide un troll 5 topice, ci ca X oamenii dau apa la moara (si da, uneori ma fac vinovat de asta - bautura bat-o vina).

Nenea radu, matale citesti sectiunea de abuzuri?

Edited by MarianG, 02 January 2018 - 15:36.


#59
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
@Cr1spy
Stimata doamna/domnisoara.


Ii redirectioneaza pe userii gen @galeo, cu tot cu threadurile nastrusnice direct in Cafenele.
Acolo nu exista sanctiune pentru off-topic, si poate sa-i raspunda @OP oricine cu orice traznaie ii trece prin minte.
Acolo ii este satisfacuta oricarui user setea de scandal, caterinca, mistocareala...

#60
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Unirea topicurilor a fost declarata ca fiind o metoda neproductiva.

#61
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nenea Marian (ciudat mod de adresare) am folosit toate caile "regulamentare" cu privire la galeo si clonele lui. Nu s-a rezolvat nimic. Cand am afirmat ca are mai multe topicuri decat mesaje pe forum ca facuse o obisnuinta din a posta un link si apoi disparea si nu mai spunea nimic, fiind ocupat cu deschiderea altor topicuri.
Dar, crezi ca merita ca noi doi sa ne pierdem vremea discutand despre respectivul, tarele lui si faptul ca nu i s-a taiat macaroana de cand trebuia?

#62
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostMarianG, on 02 ianuarie 2018 - 15:34, said:

Nenea Sergiu, propunenrea matale afecteza pe toata lumea in mod egal.
Nu este nevoie sa ma intrebi, intri pe profil si vezi si singur.
Rapoartele sunt pe fond, daca ies discutii putem arata 'presupusului abuzat' ca lumea nu ii poate digera 'mizeriile'. Asta fara a il insulta pe topic, 'munca  suplimentara' de aici se trage: nu ca deschide un troll 5 topice, ci ca X oamenii dau apa la moara (si da, uneori ma fac vinovat de asta - bautura bat-o vina).

Nenea radu, matale citesti sectiunea de abuzuri?
Mister G, pe sectiunea de abuzuri scriptul functioneaza okay-sh.
Stii tu altfel?

Raspunde la intrebare: te ingrijoreaza cumva ca, prin introducerea limitarii la threaduri noi, va scadea activitatea pe aria pe care o moderezi?
Da? Nu?

#63
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Aria este tehnica, activitatea este (in mare parte) dependenta de activitatile scolare. Deci NU!

#64
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostMarianG, on 02 ianuarie 2018 - 15:41, said:

Aria este tehnica, activitatea este (in mare parte) dependenta de activitatile scolare. Deci NU!
Si userii cum sunt? Multumiti? Se face off topic, se posteaza la caterinca?

#65
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 15:39, said:

Nenea Marian (ciudat mod de adresare) am folosit toate caile "regulamentare" cu privire la galeo si clonele lui. Nu s-a rezolvat nimic. Cand am afirmat ca are mai multe topicuri decat mesaje pe forum ca facuse o obisnuinta din a posta un link si apoi disparea si nu mai spunea nimic, fiind ocupat cu deschiderea altor topicuri.
Dar, crezi ca merita ca noi doi sa ne pierdem vremea discutand despre respectivul, tarele lui si faptul ca nu i s-a taiat macaroana de cand trebuia?
Tu te-ai legat de user, si nu de continutul mesajelor.
Cand te deranjeaza continutul si dai report, in esenta nu trebuie sa conteze ce scrie la user sau sub numele acestuia.

Edited by MarianG, 02 January 2018 - 17:51.


#66
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Deci, nu aveti probleme. Foarte bine!

Atunci, nu consideri de cuviinta sa-i lasi pe cei ce au probleme sa participe la dezbatere?

Ca, de exemplu sa nu-l mai hartuiesti pe @initiator. Ca dansul a deschis thread pe aria de feedback
in care, din postura de user simplu isi spune pasurile in ce priveste o chestiune  punctuala.

.........
Studiu de caz
A se urmari evolutia threadului si a se formula concluziile.

Al doilea studiu de caz

Edited by radu2014, 02 January 2018 - 16:12.


#67
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Moderatori sau useri?
Eu citesc si alte arii, chiar daca nu particip.
Totusi gasesc extrem de inconvenabila o astfel de propunere.
P.S. nu am restrictionat accesul nimanui la acest topic.
Ce hartuire?

Edited by MarianG, 02 January 2018 - 16:00.


#68
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postradu2014, on 02 ianuarie 2018 - 15:36, said:

@Cr1spy
Stimata doamna/domnisoara.


Ii redirectioneaza pe userii gen @galeo, cu tot cu threadurile nastrusnice direct in Cafenele.
Acolo nu exista sanctiune pentru off-topic, si poate sa-i raspunda @OP oricine cu orice traznaie ii trece prin minte.
Acolo ii este satisfacuta oricarui user setea de scandal, caterinca, mistocareala...
Crezi tu ? Acolo nu sunt sanctiuni, dar este un regim foarte dur si de nivel inalt al caterincii. Este ca si cum l-ai arunca in groapa cu lei. Ceva profund inuman.

#69
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postserginho74, on 02 ianuarie 2018 - 01:19, said:

1. Sfat, ia-ti un telefon serios. Nu mi s-a blocat niciun telefon, niciodata. Nu glumesc deloc. Poate am fost eu mai norocos.

2. Tu in medie, cate topicuri noi faci intr-o saptamana?
1. Ma gandeam ca pricepi ce inseamna acel "ipotetic" de la inceputul postului meu.

2. Eu n-am mai deschis vreun topic de foarte mult timp.  Chestie care se poate vedea la profil.
Personal n-as fi afectat (poate ca moderator, cat o sa mai fiu, dar nu ca user), dar asta nu-nseamna ca tre' sa aplaud ceea ce mi se pare o idee proasta.

Si tot la sectiunea Profil am vazut ca tu tocmai ai deschis al cincilea topic (ce mai era si dublura a unuia recent deschis, fara sa fie vorba de vreo problema tehnica ce-ar presupune abordare separata... ce zicea Monitoxus) in ultimele sapte zile.
[ sarcasm ] Ca atare, propun banarea ta pt "trolling si abuz de topice".  [ / sarcasm ]


View PostOneStop, on 02 ianuarie 2018 - 08:35, said:

Si crezi ca aia care au avut 4 probleme nu se duc tot pe xda pentru a veni aici si a-I da mura in gura deschizatorului de topic? A, stai, in materie de android e mai cunoscut Softpedia decat xda Posted Image
Iti spun si tie ceea ce i-am spus initiatorului mai sus: ipotetic.  Da, asta a fost exemplul ipotetic ce mi-a venit atunci in minte, si da, asta s-a intamplat si pt ca XDA este extrem de cunoscut in lumea Android (si nu numai).
Putea fi vorba si de-o pana facuta noaptea pe coclauri si cautarea unei vulcanizari / masini de tractare.  Da, stiu ca exista aplicatii specializate pt asta, nu-i nevoie sa-mi spui.

Edited by Barboso, 02 January 2018 - 16:17.


#70
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Pai pentru intrebari punctuale, gen (pana facuta noapte pe coclauri sau cum sarbatoresc romanii ziua republicii) sa existe subarii de Q&A.
Deal?!

Edited by radu2014, 02 January 2018 - 16:19.


#71
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View Postradu2014, on 02 ianuarie 2018 - 15:17, said:

@ MarianG
Nope, nu e asa, e o "ideee" pe care o vehiculezi cam des pe threadurile de feedback, dar nu ai bunavointa sa aduci si cateva exemple in sustinerea argumentelor tale.
uite un exemplu (relevant)
https://forum.softpe...l-cu-euro-dance

Edited by MarianG, 02 January 2018 - 18:45.


#72
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,891
  • Înscris: 20.10.2015
Forumul are trafic asa cum e. E dinamic si se citeste / urmareste usor.
gasesc sus subiecte noi pe care le selectez cu privirea.
Prefer sa am de unde sa aleg.

DE CE VRETI SA SRICATI CEVA CE MERGE?

Chiar nu poate inchide nici un moderator prostia asta de subiect?
Daca nu CARE E SCOPUL SUBIECTULUI???
Ce se vrea cu el?
Limitarea si modificare a ceva care merge bine???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate