Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

S-a apropiat vreodată omenirea de perefecțiune/echilibru?

* - - - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă ţi-ai uitat telefonul acasă sau ţi s-a stricat şi trebuie să suni pe cineva, dar nu aveai numărul decât în telefon?  :rolleyes:

#38
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

 Epdm, on 13 decembrie 2017 - 19:14, said:

Viceversa.

In opinia ta, cand era mai aproape de Perfecțiune? Cand zeul poruncea uciderea si jefuirea celor diferiți de tribul ce invoca treaba cu zeul?
Exista un singur Dumnezeu! Eu nu cred in zei!!!

#39
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,209
  • Înscris: 03.03.2007

 djl, on 14 decembrie 2017 - 10:49, said:

Dacă ţi-ai uitat telefonul acasă sau ţi s-a stricat şi trebuie să suni pe cineva, dar nu aveai numărul decât în telefon?  Posted Image

Iti pui numerele de telefon in Google Contacts, imprumuti telefonul cuiva, intri pe contul de gmail si ai acces la numere.

I mean, it's common sense. Pentru asta nu ai nevoie sa tii in memorie zeci de numere de telefon.

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Nici eu nu le ţin minte pe toate, dar le ţin minte pe a unor rude şi ale unor cunosţinţe.

Edited by djl, 14 December 2017 - 11:05.


#41
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005

 djl, on 13 decembrie 2017 - 14:34, said:

S-a apropiat vreodată omenirea de perefecţiune?

Problema este alta, ca "perfectiunea" este inteleasa diferit de la individ la individ, de la popor la popor. Deci, oamenii nu trag in aceeasi directie de ham.

Cateva exemple simple, uita-te cand se discuta despre energie gratis sa vezi cati useri chiar de-aici sunt de parere ca asa ceva nu ar fi bine sa existe; sau daca se discuta de o lume in care nimeni nu mai trebuie sa munceasca si sa fie abundenta pentru toata lumea cati useri spun ca totusi e mai bine asa cum e acum; etc.

Oamenii inca nu stiu ce vor; de asta pot fi si condusi atat de usor, ca o turma de vite.

Deci inca nu poate fi vorba de a ne apropia de perfectiune, pentru ca apropiindu-te de perfectiunea unora, te indepartezi de perfectiunea altora.

Edited by Phobos, 14 December 2017 - 11:38.


#42
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

 Alexandru H., on 14 decembrie 2017 - 09:00, said:

pui cartea pe un altar ca obiect fizic si deplangi moartea sa (nici nu mai conteaza daca opinia e gresita - traim intr-o adevarata renastere a cartii); pentru mine cartea insemna accesul la informatie - or acest acces a fost facilitat extraordinar de internet.

Opinia mea nu este câtuşi de puţin greşită, vorbesc în cunoştinţă de cauză. Renaşterea cărţii? Hahaha...
Cât despre "acces la informaţie", mă văd nevoit să fac o precizare pe care am considerat-o subînţeleasă în context:  nu vorbim de cărţile de telefoane sau de manuale de reparaţii,  ci de literatură.

#43
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,630
  • Înscris: 15.01.2017

 DJPocaitul, on 14 decembrie 2017 - 10:49, said:


Exista un singur Dumnezeu! Eu nu cred in zei!!!

Nu ma interesează ce si in ce crezi dumneata, eu vorbeam despre trecut cand zeii “porunceau” uciderea si jefuirea celorlalți.
Totuși, nu pot sa nu recunosc faptul ca daca azi ăștia cu zeii in gura toată ziua ar mai avea puterea pe care o aveau in trecut, tot aceleași monstruozitati Ar comite.

 Alexandru H., on 14 decembrie 2017 - 10:55, said:




Gata, domnule, ai trecut peste cuvantul dat?

#44
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

 djl, on 14 decembrie 2017 - 10:49, said:

Dacă ţi-ai uitat telefonul acasă sau ţi s-a stricat şi trebuie să suni pe cineva, dar nu aveai numărul decât în telefon?  Posted Image


mult succes in a cauta si gasi un telefon cu fise sau cartele...............................asta pentru ca daca suni de pe tel. cuiva 95% ca va fi un smartphone de unde poti intra in contul tau sa pescuiesti ce numere vrei.

 DJPocaitul, on 14 decembrie 2017 - 10:49, said:

Exista un singur Dumnezeu! Eu nu cred in zei!!!
Daca exista zei atunci exista toti, daca nu exista atunci nu exista niciunul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate