Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Despre cartile lui Pavel Corut

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#37
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Da, au câștigat... peste patru mii de victime într-un singur război. Iar soluția reglementării pașnice a disputei cu "verișorii" ishmaeliți se afla, și se află, la îndemână: distrugerea în arabi  a jindului de a lupta pentru Ierusalim, grație conștientizării en masse a ascendenței celeste. Abia atunci se va încheia un acord viabil de Pace. Abia atunci și...numai astfel. Dar îmi cer mii de scuze! Iar citez prostește din romanele Ilenei Stan. Sorry...

#38
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Pavel Coruț nu mai are nevoie de prezentare. Și aceasta în pofida criticilor anumitor detractori.Cei care erau adolescenți în anul 1992 își amintesc fervoarea cu care căutau disperați noile apariții Coruț. Unii elitiști pot acuza romanele dânsului că sunt scrise într-un limbaj peizan. Hm, este teribil de dificil să te cobori la nivelul mediei atunci când posezi două licențe. Pavel Coruț a făcut-o cu mult succes. Românii trebuiau informați cu infinită precizie față de amenințările eventuale care vizau eliminarea lor din scenă. Pavel Coruț avea capacitatea să scrie aidoma unui Paler sau Patapievici. Nu a făcut-o deoarece cititorii lui potențiali nu erau încă pregătiți pentru un asemenea salt intelectual. Unii pesimiști pot pretinde că nu vor fi niciodată. Să nu exagerăm, prieteni! Dacă oamenii s-au ridicat din tenebrele imbecilizante ale evului mediu atunci se vor ridica și deasupra manelelor ori a muzicii rap. E chestie de timp, educație și...voință de a evolua.

#39
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Românii trebuiau informați cu infinită precizie față de amenințările eventuale care vizau eliminarea lor din scenă.


sa inteleg ca amenintarile alea nu mai vizeaza, au trecut? cu ce reteta?

Quote

Dacă oamenii s-au ridicat din tenebrele imbecilizante ale evului mediu atunci se vor ridica și deasupra manelelor ori a muzicii rap.

astea sint amenintarile care vizau sau vizeaza biata romanie? numai deasupra manelelor si rapului tre sa se ridice oamenii si gata?

#40
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001

View PostDIE1, on Sep 5 2008, 20:51, said:

Pavel Coruț nu mai are nevoie de prezentare. Și aceasta în pofida criticilor anumitor detractori.Cei care erau adolescenți în anul 1992 își amintesc fervoarea cu care căutau disperați noile apariții Coruț. Unii elitiști pot acuza romanele dânsului că sunt scrise într-un limbaj peizan. Hm, este teribil de dificil să te cobori la nivelul mediei atunci când posezi două licențe. Pavel Coruț a făcut-o cu mult succes. Românii trebuiau informați cu infinită precizie față de amenințările eventuale care vizau eliminarea lor din scenă. Pavel Coruț avea capacitatea să scrie aidoma unui Paler sau Patapievici. Nu a făcut-o deoarece cititorii lui potențiali nu erau încă pregătiți pentru un asemenea salt intelectual. Unii pesimiști pot pretinde că nu vor fi niciodată. Să nu exagerăm, prieteni! Dacă oamenii s-au ridicat din tenebrele imbecilizante ale evului mediu atunci se vor ridica și deasupra manelelor ori a muzicii rap. E chestie de timp, educație și...voință de a evolua.

Vorbe goale, lipsite de sens. Cica romanii 'trebuiau informati cu infinita precizie'!!! De unde scoti expresiile astea, tanti? Cind au fost informati romanii cu infinta precizie? Tanti DIE, afla ca, pentru misiunea pe care o ai pe acest forum, aici sunt multi oameni care gindesc spre deosebire de cititorii lui Corut care inghit fericiti ce li se da. Dar poate si asta e util pt raportul pe care il vei intocmi, faptul ca sunt oameni care nu pot fi usor manipulati de securisti.

Quote

Dacă oamenii s-au ridicat din tenebrele imbecilizante ale evului mediu atunci se vor ridica și deasupra manelelor ori a muzicii rap

Ce viziune semidocta si imbecilizanta asupra evului mediu! Dar cita suficienta in sustinerea unor carti ridicole si a unei organizatii criminale, Securitatea!

#41
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Poporul român a fost condamnat la dispariție ori exil de către membrii Guvernului Mondial Ocult - citez din romanul "Conjurația apocaliptică" scris de Ileana Stan. Și Pavel Coruț a făcut o aluzie similară. Asta-i principala amenințare la care făceam aluzie. Una mai tare găsiți? Eu, nu.

#42
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Nu Pavel Corut zicea ca toti homosexualii trebuie dusi pe o insula? S-o fi referit la Ibiza?

#43
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostDIE1, on Sep 6 2008, 10:33, said:

Poporul român a fost condamnat la dispariție ori exil de către membrii Guvernului Mondial Ocult - citez din romanul "Conjurația apocaliptică" scris de Ileana Stan. Și Pavel Coruț a făcut o aluzie similară. Asta-i principala amenințare la care făceam aluzie. Una mai tare găsiți? Eu, nu.

nu mai cita, du-te si te impusca cu pistolul de serviciu

#44
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Ce cacaturi de carti...minte de securist iesit la pensie, obisnuit sa speculeze prostia si imbecilitatea cautatorilor de senzational prea fricosi ca sa se apuce de baut..

Edited by landscape10, 08 September 2008 - 20:30.


#45
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004

View PostDIE1, on Sep 6 2008, 11:33, said:

Poporul român a fost condamnat la dispariție ori exil de către membrii Guvernului Mondial Ocult - citez din romanul "Conjurația apocaliptică" scris de Ileana Stan. Și Pavel Coruț a făcut o aluzie similară. Asta-i principala amenințare la care făceam aluzie. Una mai tare găsiți? Eu, nu.


Asta e din ciclul "guvernul ma iradiaza, protestez impotriva dentistului care mi-a pus emitator in plombe". Auzi, dar tu nu poti decat sa citezi? Creier cu care sa judeci si sa generezi ganduri personale n-ai? Vad ca sorbi cuvintele astora ca vinul de impartasanie. E grav cand ajungi sa raspunzi  doar cu citate din secretiile altora..

Edited by arp, 08 September 2008 - 09:17.


#46
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Eu zic ca ne prabusim in ridicol daca ne coborim la mintea unor securisti, aceste 'inteligente sclipitoare' care au facut atita rau tarii noastre. Macar de am avea cu cine discuta, dar securista die1 da citate si atit. Eventual noteaza raspunsurile pt sefii ei.

#47
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Nu credeți că e mai bine să lucrezi pentru serviciile secrete naționale (indiferent care nație ar fi aceasta) decât pentru Guvernul Mondial Ocult (Grupul Bilderberg)? Măcar ele apără interesul național. În ultimul roman al Ilenei Stan, unul dintre personajele pozitive este Directorul Mossadului, care numai securist nu se poate numi, nu credeți? Declarațiile acestuia vin în completarea spuselor lui Pavel Coruț. Teoria cu globalizarea regresivă, goana irațională după țiței, lupta împotriva terorismului islamic finanțată de cei care îl stipendiază totodată cu generozitate deloc filotimă și pe Ossama ben Laden șamd.

#48
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View PostDIE1, on Sep 12 2008, 13:25, said:

Nu credeți că e mai bine să lucrezi pentru serviciile secrete naționale (indiferent care nație ar fi aceasta) decât pentru Guvernul Mondial Ocult (Grupul Bilderberg)? Măcar ele apără interesul național. În ultimul roman al Ilenei Stan, unul dintre personajele pozitive este Directorul Mossadului, care numai securist nu se poate numi, nu credeți? Declarațiile acestuia vin în completarea spuselor lui Pavel Coruț. Teoria cu globalizarea regresivă, goana irațională după țiței, lupta împotriva terorismului islamic finanțată de cei care îl stipendiază totodată cu generozitate deloc filotimă și pe Ossama ben Laden șamd.
Cucoană, tu mai și citești ce scrii ? Că de gândit nu prea cred ... ia zi cu cuvintele tale ce-ai vrut să comunici prin minunățiile pe care le-am bolduit mai sus, rogu-te.

#49
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostDIE1, on Sep 12 2008, 12:25, said:

Nu credeți că e mai bine să lucrezi pentru serviciile secrete naționale (indiferent care nație ar fi aceasta) decât pentru Guvernul Mondial Ocult (Grupul Bilderberg)? Măcar ele apără interesul național. În ultimul roman al Ilenei Stan, unul dintre personajele pozitive este Directorul Mossadului, care numai securist nu se poate numi, nu credeți? Declarațiile acestuia vin în completarea spuselor lui Pavel Coruț. Teoria cu globalizarea regresivă, goana irațională după țiței, lupta împotriva terorismului islamic finanțată de cei care îl stipendiază totodată cu generozitate deloc filotimă și pe Ossama ben Laden șamd.
la sie nu se mai face examen de cucu la angajare?

#50
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007

View PostMoaca, on Sep 12 2008, 16:22, said:

Cucoană, tu mai și citești ce scrii ? Că de gândit nu prea cred ... ia zi cu cuvintele tale ce-ai vrut să comunici prin minunățiile pe care le-am bolduit mai sus, rogu-te.

Esti carcotasa, era un fel de "baiat de baiat" intr-un limbaj elevat.  :rolleyes:
Sau mai precis, negarea lui "baiat de baiat".  :confuzzled:

Edited by kr0k0dilu, 12 September 2008 - 15:31.


#51
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
TT : Păi cre' că asta e problema lu' tanti - că n-au angajat-o, și acum e ca ăia din filmele americane care nu iau examenul la Academia de poliție și se dau law enforceri la firma de pază din cartier
kroko : Stai că nu m-am prins, cine era băiat de băiat, Ossama sau ăia răii care-l finanțează ?

#52
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007

View PostMoaca, on Sep 12 2008, 16:33, said:

kroko : Stai că nu m-am prins, cine era băiat de băiat, Ossama sau ăia răii care-l finanțează ?

Pai hai sa-ti detaliez, doar e vineri. :P
Expresia "generozitate filotimă" ar fi similara cu "baiat de baiat" (nu la sens ci la format, pleonasm daca vrei - barbat de mascul, mascul de barbat, etc).
Iar "generozitate deloc filotimă" este tocmai negatia expresiei anterioare. Sau o fi o anulare? Depinde care-i mai tare "a fi generos" sau "a fi filotim".
Ufffff, ce m-am incins...apa, apa!

#53
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Nu te cred, vrei să mă păcălești :P
Aștept explicații de la emițătoarea expresiei flamboaiante (na că știu și eu cuvinte ...  :rolleyes: )

#54
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostMoaca, on Sep 12 2008, 15:33, said:

TT : Păi cre' că asta e problema lu' tanti - că n-au angajat-o, și acum e ca ăia din filmele americane care nu iau examenul la Academia de poliție și se dau law enforceri la firma de pază din cartier
io cred ca noi suntem inculti si pavel corut e superman.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate