Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre cartile lui Pavel Corut

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
alin955

alin955

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.06.2014
In ceea ce priveste psihologia pe care o fol. in cartile de dezvoltare personala este interesanta, dar are o putere de manipulare extraordinara.O sg. carte am citit ceva legata de adolescenti ingeri rebeli ( a actionat foarte bine aceasta carte mai ales pt. personalitatile inca necoapte ale adolescentilor) ,si a reusit sa ma impresioneze si sa imi acapareze anumite idei legate de religie si viata in general.Ceea ce vreau sa spun este ca foloseste manipularea pt. a convinge oamenii ca nu e bine sa bea , sa fumeze, sa nu faca alt gen de sex decat normal (adica nu oral , masturbare etc. ), sa nu creada in religie, in superstitii, noroc etc. ,si in multe alte domenii care pot sa iti acapareze anumite idealuri eu cred ca in rau , pt. ca poate un om nu vrea neaparat sa nu mai bea,  sa nu mai fumeze si el foloseste manipularea pt. ce .....ca sa formeze el un popor cum ar vrea el, bineinteles ceea ce e imposibil...:-?? Aceste carti nu trebuie citite mai ales de adolescenti

#128
andi_30

andi_30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2014

 alin955, on 13 iunie 2014 - 20:02, said:

In ceea ce priveste psihologia pe care o fol. in cartile de dezvoltare personala este interesanta, dar are o putere de manipulare extraordinara.O sg. carte am citit ceva legata de adolescenti ingeri rebeli ( a actionat foarte bine aceasta carte mai ales pt. personalitatile inca necoapte ale adolescentilor) ,si a reusit sa ma impresioneze si sa imi acapareze anumite idei legate de religie si viata in general.Ceea ce vreau sa spun este ca foloseste manipularea pt. a convinge oamenii ca nu e bine sa bea , sa fumeze, sa nu faca alt gen de sex decat normal (adica nu oral , masturbare etc. ), sa nu creada in religie, in superstitii, noroc etc. ,si in multe alte domenii care pot sa iti acapareze anumite idealuri eu cred ca in rau , pt. ca poate un om nu vrea neaparat sa nu mai bea,  sa nu mai fumeze si el foloseste manipularea pt. ce .....ca sa formeze el un popor cum ar vrea el, bineinteles ceea ce e imposibil...:-?? Aceste carti nu trebuie citite mai ales de adolescenti

nu stiu ce aveti toti cu domnul Pavel Corut....ori poporul roman e tampit de atata intoxicare cu manele , etnobotanice si pitipoance pe post de vedete...ori chiar e un popor de prosti.....
eu il admir mult pe pavel corut...e singurul roman care are carti care te ajuta in viata...si da scrie pe intelesul tutoror..si-a dat seama ca majoritatea romanilor sunt cam inculti....iar pe forum e plin de incultura...
de ce sa nu citeasca adolescentii carti de corut? ca sa ajunga niste drogati betivani ....? sau sa citeasca doar etichetele de la sticlele de bere si de la plicurile de etnobotanice?ca de invatat nu mai invata nimeni....toti se cred destepti,....se bat intre ei...se bat cu profesorii....fac sex la toaleta , se filmeaza si se pun net...intr-adevar .....avem un tineret demn de invidiat....eu cred ca le-ar prinde bine niste lectura de pavel corut...i-ar transforma din maimute penale in oameni cu un scop in viata....
cand veti scrie si voi asa de multe carti ca pavel corut...si veti avea asa mare succes.....abia apoi veti avea dreptul sa va luati de munca dansului.....
deocamdata cei care ii comentati cartile sunteti doar niste 'tuburi digestive cu sex' , 'niste frunze in bataia vantului  ' , tot ce produceti sunt niste...fecale....asa ca mai usor cu ironiile...
ati vrea voi sa aveti succesul si averea dansului....

Edited by andi_30, 21 October 2014 - 17:44.


#129
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Haaaa ce mi-a placut, Pavel Corutz in bodega, si tu l-ai crezut? Pe un betiv care nu mai stia nici de el?

#130
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Ati dat macar un google search sa vedeti daca ce scrie d-l Pavel Corut este adevarat sau nu? Contestati fara sa stiti.

#131
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Am citit o singura carte de el, Octogonul in speranta sa citesc ceva realist din viata securistilor. Vezi de treaba, numai ifose de curva batrina.
Pe parcurs. la un moment dat am avut impresia ca se vrea un fel de Moarte si Portocale la Palermo. adica in stil Vintilă Corbul, dar nu a fost nici asta.
Intentia lui de a intelege transcendenta e juvenila si prost documentata, apoi cind am dat si de Zalmoxis. marele zeul al dacilor care de fapt era presupus zeu al tracilor, mi-am dat seama
ca citeam trash pentru copii romani imbecili, care nu stiau ce sa faca mai bun in viata.
Cartea a decedat  a doua zi asfixiata probabil, in Altpapiertonne

#132
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
A murit Pavel Corut

https://www.gandul.r...de-ani-19707305

#133
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Să îi fie țărâna ușoară!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate