Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 

bicicleta bmx pentru un copil de 7 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
keepronin

keepronin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2017
salut

as vrea sa-i cumpar fiului meu o bicicleta (sa se dea in jurul blocului) si m-am orientat la https://www.decathlo...-wipe-300.html#
principalul avantaj e ca poate fi folosita de copii cu inaltimea intre 120 si 150cm - acum are 128. celelalte biciclete (care nu sunt bmx) sunt fie pentru 120-135cm, fie pentru 135-150cm.

intrebarea mea este daca o biicleta BMX este ok pentru ture in jurul blocului sau este nevoie de o bicicleta cu suspensii.

nici eu, nici maica-sa nu ne stim da pe bicicleta, asa ca orice sfat este binevenit!

multumesc!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,209
  • Înscris: 22.05.2003
1. Vezi ca incepe Trocathlon, poti sa iei una SH.
Eu asa fac, pt ca tin bicicletele copiilor max 2 ani si sunt destul de noi.
2. BMX e mai mult pt figuri/acrobatii, dar merge oriunde.
Suspensii? Sa nu exageram, poate un MTB cu viteze ar fi totusi ok si cred ca e in buget.

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,980
  • Înscris: 06.01.2006
Nu e bun. Are cadrul lung, ghidonul inalt. Nu o sa stea bine pe bicicleta. Apoi tehnic e proiectat pt. altceva, e grea, mult mai grea fata de o bicicleta de copii, are o singura viteza, frana care sa mearga 360 de grade, etc.
Cauta o bicicleta de copii cu roti de 20 sau 24".
Vezi Cross Speedster de baieti, au variante si pe 20 si pe 24" si au la fiecare cate 2 culori.

Edited by Kroghy, 25 October 2017 - 13:27.


#4
keepronin

keepronin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2017
multumesc frumos, m-ati lamurit.

o sa-i caut o bicileta de 20 sau 24", la Trocathlon. Vad la fata locului pe care sta mai bine.

#5
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Pe 20 am luat eu la ai mei. Tot 7 ani. Am luat de la DHS, ceva promotie, pe la 600 de lei parca. Foarte multumit de ele, si marimea este potrivita pentru ei.
http://www.dhsbike.r...-2023/3303.html

Cand am ajuns acasa si i-am ridicat scaunul am vazut si eu ca e cadrul de aluminiu, sunt foarte usoare ceea ce e bine pentru copii.

PS: Acum vad ca vrei BMX deci e altceva cred ca nici eu nu ma pricep, ai mei au avut 2 dorinte, schimbator si suspensie.

Edited by PoeOvidiu, 25 October 2017 - 15:08.


#6
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postkeepronin, on 25 octombrie 2017 - 13:31, said:

multumesc frumos, m-ati lamurit.

o sa-i caut o bicileta de 20 sau 24", la Trocathlon. Vad la fata locului pe care sta mai bine.

La 1.28 cred ca i se va potrivi cea de 20. Pe una de 24 merge fiu'miu al mare care are 1.45.
Ca sfat, ia-i bicicleta care i se potriveste acum, nu peste 2 ani. Sfatul lui Adm este unul bun, i-o poti schimba la 2 ani fara investitii enorme.
Plimbari placute juniorului tau!

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
Te intereseaza usoara, si cu aripi. Dupa ce trece prin doua balti cu asta, o sa fii nemultumit si tu si el.

#8
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postslai, on 26 octombrie 2017 - 07:17, said:

Te intereseaza usoara, si cu aripi. Dupa ce trece prin doua balti cu asta, o sa fii nemultumit si tu si el.

Pustiul s-ar putea sa nu fie chiar asa nemultumit...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate