Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

De ce mergeti in vacante in Europa ?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

#73
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostAbc2OO1ro, on 09 octombrie 2017 - 00:18, said:

De ce va duceti in vacante in Europa ?
Eu unul merg ca sa ma / se intrebe unii de ce-o fac.
Si pt ca acolo stiu ca nu-i intalnesc pe respectivii.


View PostYourFan, on 09 octombrie 2017 - 14:30, said:

Da' de maini taiate ai auzit? Posted Image
Daca tu te duci la furat...

Edited by Barboso, 09 October 2017 - 14:47.


#74
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,611
  • Înscris: 30.10.2003
Lipsa berii face ca tarile arabe sa fie neatractive din punct de vedere turistic.

#75
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,511
  • Înscris: 19.04.2009
Vezi. Greșești. Judeci prost.

In iraq și Liban nu exista taxa pe alcool. In Liban e relativ scump însă in iraq e foarte ieftin! Și ai mai multe liquor stores decât moschei :)

Stai va vin cu o bere made in baghdad


View PostBursul, on 09 octombrie 2017 - 14:45, said:

Lipsa berii face ca tarile arabe sa fie neatractive din punct de vedere turistic.

Bere din baghdad. Băută in August in Sulaymanieh. :)

Și caută despre Almaza Beer, Beirut Beer.

Btw. Beirut are cluburi in topuri mondiale. Numai zic...

Attached File  IMG_9085.JPG   311.17K   13 downloads

Edited by Lex404, 09 October 2017 - 15:40.


#76
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

View PostAbc2OO1ro, on 09 octombrie 2017 - 13:53, said:


Da un exemplu de un tablou care te-a fascinat.
Pune o poza cu tine de pe Mont Blank.
Pune o poza cu tine dintr-un fiord.


!. Rondul de noapte al lui Rembrand - in Amsterdam, Mona Lisa - Luvru, si exemplele pot continua.
2 si 3.Nu pun poze cu mine, cred ca am dreptul sa fiu anonim, dar pot sa-ti pun cu muntii si fiordurile daca insisti. Facute de mine. Ba chiar le-am pus pe forum si cu alte ocazii deja.

#77
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,046
  • Înscris: 18.12.2007

View PostAbc2OO1ro, on 09 octombrie 2017 - 13:53, said:

Pune o poza cu tine de pe Mont Blank.

E Mont Blanc, nu Blank.
Inteleg ca daca nu ai poze cu tine acolo inseamna ca nu ai fost? :lol:
Tu de ce nu ne spui pe unde ai fost pana acum, in afara tarii?

In alta ordine de idei, inchide cineva topicul asta? E clar ca e doar trolling, initiatorul nu raspudne decat la mesajele care ii convin lui, in niciun caz nu este un dialog.

#78
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Cum sa puna poze, cand habar nu are de lumea din afara ulitei lui?

#79
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017

View PostKarogs, on 09 octombrie 2017 - 16:57, said:

Cum sa puna poze, cand habar nu are de lumea din afara ulitei lui?

Vezi postul #51.

View PostAlexEn, on 09 octombrie 2017 - 15:58, said:

initiatorul nu raspudne decat la mesajele care ii convin lui, in niciun caz nu este un dialog.

La cei care va duceti pentru natura, e un motiv valid, deci n-am ce sa comentez.

View PostBaxon, on 09 octombrie 2017 - 10:15, said:

La ora actuala e imposibil . Trebuia inceputa actiunea acum 17 ani .

Cine te opreste sa construiesti frumos si sa nu-ti faci gard de 2 metri in jurul cotetului ?

View Postagp626, on 09 octombrie 2017 - 10:16, said:

Eu n-am inteles sensul primei intrebari a initiatorului:
De ce mergem in Europa (vs Romania)?
sau
De ce mergem in Europa (vs alte continente)?
O zi buna.

Ce sens vrei tu.

View Postsylvius, on 09 octombrie 2017 - 12:04, said:

Eu merg ( si ) pentru artitectura. Si pentru arta, aerul si boema Vienei

Si atunci de ce nu faci arhitectura si acasa ?

View Postutopium, on 09 octombrie 2017 - 12:06, said:

Crezi ca vreun muzeu din Romania se poate compara cu Luvru, British Museum, Orsay, Vatican, Uffizi, etc? Ai cladiri/obiective de nivelul Colosseumului, Basilicii Sf Petru, turnului Eiffel, catedralei Sagrada Familia, palatelor Alhambra sau Versailles?

Hai sa fim seriosi. Daca cladirile astea ar fi fost inconjurate de blocuri comuniste, nu va mai duceati voi sa va culturalizati atata. Locurile alea au sens si valoare pentru ca sunt integrate intr-un context arhitectural corespunzator. Altfel ar fi fost doar simple biserici de dupa blocuri, si nimeni cand vine in Bucuresti nu sta sa caute vreo biserica pierduta prin ghetouri.

#80
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Eu tot as prefera sa deschizi un jurnal de calatorie in care sa ne impartasesti poze si pareri. Pana atunci consider ca felul in care raspunzi si tratezi restul userilor care au raspuns aici denota ceva frustrare...

Apropo...nu raspunsesem la intrebarea din topic...mai intai m.am cam plictisit de Ro si dupa am inceput sa explorez Eu. Si din ce vad pe internet, cred ca in urmatorii 10 ani o sa tot fiu ocupat cu Eu.

Edited by Karogs, 09 October 2017 - 17:51.


#81
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017
Cum sa nu te frustrazi cand vezi ce urat fac romanii in tara lor, mai ales dupa ce se mai si duc prin Europa. Pai daca dupa ce vezi frumusetea de acolo nu vrei sa faci si la tine acasa la fel, exista o singura explicatie: defapt nu vezi nimic in Europa, vezi doar "blocuri si sosele", si-atuncia la ce te mai duci ?

#82
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,567
  • Înscris: 02.09.2006

View PostKarogs, on 09 octombrie 2017 - 09:37, said:

Nenea abc, deschide te rog niste jurnale de calatorie cu locurile pe care le.ai vizitat, ca nu te.am vazut activ pe aria de travelling. Sa mai invatam si noi cate ceva
nu te poti plimba prin Berceni altfel?

View PostBaxon, on 09 octombrie 2017 - 09:57, said:

De ce nu facem , pentru ca prioritatile nu sunt pt arhitectura si civilizatie , ti-am scris intr-un post mai sus de unde trebuie inceput cu " reforma " .
Tu in afara de a repeta mecanic aceeasi intrebare : de ce nu faci acasa ? , Tu ce faci in acest sens ??
Si-a pus Ateneul pe geam!

View Postzuv, on 09 octombrie 2017 - 12:52, said:

Arhitectuta nu se construieste...
Omul are un vocabular saracut si se vede ca nu a citit prea mult dupa felul in care se exprima!

#83
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Ma plimb in Europa pentru ca in Romania nu am drumuri, nu am litoral si oamenii de aici sunt naspa.

#84
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017

View Postextropy, on 09 octombrie 2017 - 18:44, said:

Ma plimb in Europa pentru ca in Romania nu am drumuri, nu am litoral si oamenii de aici sunt naspa.

Si ce vezi ? Te duci asa aleator pe drumuri ?

#85
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Vad orase vechi, muzee, viata locala de dincolo de punctele turistice, fac turism culinar, poze la cladiri, catedrale, poduri, etc.


#86
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017

View Postsylvius, on 09 octombrie 2017 - 12:04, said:

In plus, e si ceva spiritual ( pentru mine ). Insa chestia asta nu o pot descrie.

Cum ar mai fi fost Europa spirituala daca ar fi fost poluata cu ghetouri ca la noi ?

View Postextropy, on 09 octombrie 2017 - 19:12, said:

Vad orase vechi, muzee, poze la cladiri, catedrale, etc.

Aha, si acasa la tine de ce nu faci asa frumos ?

#87
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Oameni buni, opriti-va din a mai hrani troll-ul! Cu un troll nu se poate dialoga. El nu are capacitatea unui om normal de a întelege ceea ce-i destainuiti. Daca nu va opriti din a-l hrani, veti continua asa pâna mâine dimineata. Eu am impresia ca este un licean tembel. Sau prost. Sau si una si alta. Adult nu este, în orice caz.
Voi va dati de ceasul mortii sa-i explicati de ce va place sa calatoriti în Europa iar el raspunde cu întrebari cretine, monosilabice.

Userul extropy îi spune tembelului "Vad orase vechi, muzee, poze la cladiri, catedrale, etc.", iar el îi raspunde nu cu un argument normal, civilizat, ci cu o întrebare de cretin: "Aha, si acasa la tine de ce nu faci asa frumos ?" Ce dracu sa faca, ma, extropy în România, în sensul sugerat de tine? Ce înseamna din punctul tau de vedere "a face frumos în România"? Poti sa raspunzi coerent? Ca un om normal? Ai priceput ce anume te întreb? Repet, din punctul tau de vedere, al unui om normal la cap, ce înseamna "a face frumos în România"?

In rest, vedeti-va de calatoriile voastre, de bucuriile si placerile voastre atunci când calatoriti si destainuiti aceste bucurii si placeri doar celor care stiu sa le aprecieze. Eu nu mai intru pe acest topic, am altceva mai bun de facut. Daca vreti sa hraniti troll-ul în continuare, este decizia voastra.

Sa aveti o seara impecabila, ca sufletul vostru! Posted Image

Edited by florinbad, 09 October 2017 - 19:45.


#88
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017

View Postflorinbad, on 09 octombrie 2017 - 19:42, said:

Ce înseamna "a face frumos în România"?

[ https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/22254822_1546683275393541_2517217280873706414_o.jpg?oh=d88304a1cdf27040631aa3386d93816d&oe=5A3B4F99 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/22289632_1546683292060206_7042736379952512504_o.jpg?oh=d80e9330ec437e045eed44273b23aaa1&oe=5A769211 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si orase fara masini:

https://www.weforum....campaign=buffer

https://www.facebook...54205308226479/

Nu cred ca stati in Europa sa ocoliti masinile parcate pe trotuare, eventual sa le ocoliti direct pe strada, ca pe trotuar nu aveti loc. Asa ca de ce in Romania nu aveti consideratie fata de ceilalti si va parcati masinile unde va vine ?

Edited by Abc2OO1ro, 09 October 2017 - 19:49.


#89
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Ca sa fac frumos la mine acasa..trebuie sa merg pe nistr drumuri cu gropi pline de isinucigasi la volan sau cu trenuri la standarde din 1800.
Cand ajung nu am parcari, cazarile sunt uneori mai scumpe ca afara, mai proaste, fara bun gust, mancarea e proasta, sunt cocalari peste tot, iarba nu e taiata la 2 cm ca in alte tari sau locul unde trebuia sa fie gazon e blocat de o masina ce smulge noroi pe cauciuri si imprastie pe trotuar, caini vagabonzi si tot tacamul

#90
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017
Si tu de ce ii blochezi pe altii cu masina ta ? Si de ce nu-ti pui tu gazon in fata locuintei tale ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate