Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Black Friday 2017

* * * * - 44 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4576 replies to this topic

#541
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Ce mai tine in brate Buhnici asta cu emisiunea lui de 2 bani magazinul Emag. Le face reclama ascunsa la greu, cum ca anul asta nu vor avea reduceri inchipuite

#542
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

View Postxpresso, on 14 noiembrie 2017 - 09:54, said:

O sa mai posteze lumea pe aici produse cu adevarat reduse, nu numai de la emag? gen tigai , tablete de la orange...
Tigai am luat 2 tura trecuta. Tablete am prins doar una -initial o luasem pt o nepotica dar sta bine si pe bordul mașinii ca GPS 🤔. Poate mai baga iarăși tablete sa iau încă 1 pt fratele meu 😁😂

#543
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
O tableta mi-as lua si eu ca tot mi-am stricat paleta de ping-pong ... la 45 de lei ca anu trecut daca prind una is boier !

#544
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View Postflavius18, on 14 noiembrie 2017 - 10:10, said:

cum ca anul asta nu vor avea reduceri inchipuite
Eu v-am zis acum cateva zile ca urmeaza perioada de Posted Image ... Unele magazine acum cotizeaza la greu pentru a li se face reclama pe baza unor gogosi. Nu e nimic anormal. Asta e marketing-ul "agresiv".

#545
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Am citit ieri ca ala de conduce emag a declarat ceva de genul: "nu sunt domne preturi umflate, sunt reduceri pe bune. Si dovada e ca in fiecare an vindem tot mai mult".
Adica, ceva de genul -- "nu mai tipati fraierilor, ca prostimea oricum cumpara".

Edited by Bibulus, 14 November 2017 - 10:24.


#546
MOA_89

MOA_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2017
Nu ati gasit Nintendo Switch de black friday?

#547
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View PostBibulus, on 14 noiembrie 2017 - 10:23, said:

Am citit ieri ca ala de conduce emag a declarat ceva de genul: "nu sunt domne preturi umflate, sunt reduceri pe bune. Si dovada e ca in fiecare an vindem tot mai mult".
Adica, ceva de genul -- "nu mai tipati fraierilor, ca prostimea oricum cumpara".
Atat timp cat urmaresti produsul dorit luni bune inainte ,stii totul despre evolutia pretului respectivului produs,mi-e greu sa cred ca ai cum sa ei teapa.

#548
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Cine dracu urmareste produsul juma de an? Poate 1% din cumparatori -- restul isi fac buget pentru Black Friday si il sparg pe "oferte" atunci, fara informare. Iar daca vorbim de magazine fizice -- e jale acolo, ca majoritatea celor ce cumpara de black friday n-au treaba cu netul (sau poate au intr-o forma mai rudimentara, doar facebook si youtube). Grosul vanzarilor vine de la acesti oameni, nu de la cei 1% care urmaresc preturile si au inceput sa invete ce inseamna black friday in ro.

De abia astept sa vad concluziile ANPC si Consiliul Concurentei anul asta -- caci se laudau ca de black friday vor sta cu ochii pe magazine.

#549
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 03.12.2001

View Postprison, on 14 noiembrie 2017 - 10:27, said:

Atat timp cat urmaresti produsul dorit luni bune inainte ,stii totul despre evolutia pretului respectivului produs,mi-e greu sa cred ca ai cum sa ei teapa.
pierzi timpul. românii știu oricum mai bine. asta a zis și stanciu de la emag, pe unii n-ai cum să îi convingi orice ai face, așa că mai bine nu îți mai pierzi timpul cu ei.

#550
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostMediumPlayer, on 14 noiembrie 2017 - 09:36, said:

Dimpotriva, va fi timp destul. Din moment ce ofertele foarte bune se duc in primele secunde, urmeaza dezbaterile pe forum(uri). Uite asta, uite astalalta etc. Posted Image

La ultimul jumatate din topic era despre tigai si alta jumatate despre cum ar fi sa fie lovita in cap de un meteorit pisica aia de la emag care se uita din 5 in 5 minute la stele.

#551
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Sa fim sinceri, Black Friday e facut pentru prostime, cel putin la noi. Asa cum toata lumea da share pe facebook la toate rahaturile si fac parte din nu stiu ce grupuri doar ca sa simta ca fac parte din ceva, ca au si ei un sens in viata, asa e treaba si cu BF. Multa lume cumpara sa fie si ei ca turma. E ca o traditie: trebuie neaparat porc la Craciun si miel la Paste. Si masa cat mai imbelsugata. Si ceva cumparat de BF.

Edited by bai3tzash, 14 November 2017 - 11:06.


#552
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Emag tot face referire la pretul lor, pretul lor "standard" ala aberant, ceva cum pe pc garage gasesti un lenovo la pret normal ca pe orice magazin ONLINE cu 599 de lei, pe emag gasesti probabil ceva de genul 999 redus la 620 de lei.
Exemplu luat la nimereala Lenovo K6 Silver si Lenovo K6 black, doar culoare difera
https://www.pcgarage...-sim-4g-silver/ redus de la 700 de lei.
Si emag cu pret de referinta 1000 de lei..
https://www.emag.ro/...rch-Action=view red
Ce drac... 40% reducere...
Deci daca mai lasa putin din pret o sa fie la "juma de pret" in oferta de B.F.

Edited by Argent, 14 November 2017 - 11:10.


#553
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Majoritatea marilor reduceri sunt fata de pretul de lansare al produsului. Normal ca atunci era scump, normal ca acum e ieftin, ca oricum nimeni nu mai da cat ar da la lansare.
Deci ala e pretul pietei, sau cu ceva sub pretul pietei, daca chiar au reducere pe bune.

#554
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Pai da, dar asta este gargara pe care o dau cei de la emag, stati linistiti ca reducerile sunt pe bune...

#555
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Bibulus, lasă flame-ul.
Mulțumesc.

#556
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
si uite asa cu black friday-ul se mai repopuleaza softpedia :))

Ontopic: pe voi va lasa sa adaugati cardurile in contul de emag in momentul asta?

#557
cdsoft

cdsoft

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 03.11.2016

View PostMembruAnonim, on 14 noiembrie 2017 - 10:08, said:

PcGarage au un grafic incorporat iar la majoritatea produselor au desenat o scadere sa para ca acum o zi sau doua aceasta s-a produs.
Graficul ala e fals si manipulat la greu.
Am vazut zeci de produse care, de exemplu, desi saptamana trecuta au avut pret mai mic decat saptamana asta, in grafic apare ca au avut pret mai mare si ca nu s-a mai schimbat pretul de o luna de zile :D Si asta se intampla pe tot parcursul anului, deci asta e scopul graficului, sa manipuleze.
E vrajeala de aruncat in ochii credulilor, nu e real graficul.

#558
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Tot am la favorite produse la emag de o luna,până azi cred ca a suferit modificări de pret fiecare produs până acum can de 10 ori,azi ajungând la cel mai mare pret de până acum.Un om normal la cap nu pune botu la vrajeala lor,dar ei tot scot profit cu ăștia neștiutori..acolo e grosul profitului lor..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate