Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Google Pixel 2 XL "Taimen" (LG)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
3474 replies to this topic

#2899
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Prin înrolarea în programul beta, presupun…

Așa cum am presupus, ați avut de lucru ieri cu oxiurul…

#2900
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu nu m-am inrolat, si nici nu cred ca o fac. Update-ul 'manual' (cu imaginea de fabrica) este sfant! Posted Image

#2901
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Ce versiune de pixel 2 xl imi recomandati sa cumpar, sa fie compatib cu 4g de la digi?

#2902
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Hello all,

Pe scurt, ma plictisesc repede de telefoane. Am acum un Poco dar ma enerveaza MIUI si faptul ca uneori OS-ul nu este fluid. Animatii care au lag etc. Alteori merge bine.

As vrea sa vand Poco F1 si sa-mi iau XL dar cel pe care vreau sa-l cumpar are deja 1 an vechime si nu are garantie ( e din UK ). Folosesc cam mult navigarea si imi e sa nu "ard" ecranul si daca nu am garantie raman cu el asa.

Nou, parca nu as da dublu fata de Poco pentru ca nu mi se pare ca merita.

Poco are baterie foarte buna si senzor la camera  de Pixel 3, iar cu GCAM chiar face poze bune.

Voi ce ziceti? :)

#2903
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Nu mai exista 'versiuni' la Pixel 2/2 XL, benzile acopera ambele frecvente 4G de la Digi. Doar sa nu fie blocat intr-o anumita retea (gasesti asa ceva in UK sau US), si sa nu fie pentru Verizon US (astuia nu i se poate debloca bootloader-ul in caz ca vrei root, ROM custom, sau flash direct cu imaginile de fabrica).

 Fantasy89, on 14 martie 2019 - 09:43, said:

Ce versiune de pixel 2 xl imi recomandati sa cumpar, sa fie compatib cu 4g de la digi?

 k0r3k7, on 14 martie 2019 - 09:49, said:

Voi ce ziceti? Posted Image
Ti-am raspuns 'si dincolo'... Go for it!
Legat de burn-in, daca stai calare pe Waze, orice telefon se prapadeste daca il folosesti asa. Ia-ti un telefon bun, ptr utilizare, si o petarda 's-o topesti' pe Waze si alte aplicatii de genul asta.

Ah, zici ca te plictisesti de telefoane? Pai atunci nu ai de ce sa iti faci griji... Cu cat il prapadesti mai rpd, cu atat mai repede schimbi telefonul! :lol:

#2904
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 Lesbianu, on 14 martie 2019 - 09:53, said:

Nu mai exista 'versiuni' la Pixel 2/2 XL, benzile acopera ambele frecvente 4G de la Digi. Doar sa nu fie blocat intr-o anumita retea (gasesti asa ceva in UK sau US), si sa nu fie pentru Verizon US (astuia nu i se poate debloca bootloader-ul in caz ca vrei root, ROM custom, sau flash direct cu imaginile de fabrica).




Ti-am raspuns 'si dincolo'... Go for it!
Legat de burn-in, daca stai calare pe Waze, orice telefon se prapadeste daca il folosesti asa. Ia-ti un telefon bun, ptr utilizare, si o petarda 's-o topesti' pe Waze si alte aplicatii de genul asta.

Ah, zici ca te plictisesti de telefoane? Pai atunci nu ai de ce sa iti faci griji... Cu cat il prapadesti mai rpd, cu atat mai repede schimbi telefonul! Posted Image
Credeam ca mi-ai raspuns dincolo pentru XL simplu nu 2 :)))

Si asta e adevarat, ca e probabil sa nu-l tin atat cat sa-l "ard".

M-am gandit sa-mi iau al doilea telefon ieftin pentru Waze dar tot am amanat. Eventual cer de la firma :))

Fiind LG are problema aia cu boot loop?

Sau daca ma gandesc sa iau si al doilea telefon, asa mai bine pun diferenta si il iau XL 2 nou si atunci am garantie :D

Edit:

Parca am vazut ceva video de la MKBHD care zicea ca dupa trecerea la PIE nu mai e asa fluid telefonul ca anterior. Si a cumparat 2 bucati si sunt la fel

Edit 2:

Mai exista si varianta de a pune Pixel Xperience ROM pe POCO :))

#2905
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pai am vazut ca ai intrebat de 2 XL... Dar pana sa te avertizez ca erai pe topic de XL (1st version), te-ai prins singur. :)

Nici o reclamatie legata de bootloop (deocamdata). Unii s-au mai plans de display (culori, mai ales din unghi), altii de touch (ca pe muchii n-ar reactiona prompt) sau de sunet (pacaneli sau sunet infundat/ne-echilibrat intre cele 2 difuzoare frontale). Eu nu am ce sa ii reprosez! Posted Image

#2906
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5_5zZnuB71w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2907
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Are un prieten Pixel 2 și l-am butonat și eu puțin. Pe soare puternic te cam chinui să vezi bine pe ecran. Dacă ai și ochelari de soare e mai rău. Eu cu ochelari nu am reușit să fac mai nimic, a trebuit să îi dau jos și să apropii telefonul de ochi. Vine vara, nu e încurajator :)

#2908
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
V-a făcut Conu' Gogu programul pe următoarele luni:
[ https://developer.android.com/images/preview/q-beta-timeline-01.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa.

Pentru cei care sunteți de partea întunecată a interfeței: How to toggle Android Q’s hidden system-wide dark theme.

#2909
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
Dintre cei cu Q a observat cineva intreruperi la datele mobile? Deconectari de cateva minute...sau poate e de la reteaua vodafone, da mi se pare ciudat sa se intample fix azi dupa ce am pus Q:))

#2910
raduverdes

raduverdes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.09.2009
Poate fi o problemă locala la Vodafone, la mine merge perfect Q10-le pe datele mobile iar Wi-Fi-ul pare mai sprinten față de Pie9 🤘

#2911
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Nici o problema pe 'patruge' de la Orange. Posted Image

#2912
cifi

cifi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.01.2008
Nici eu nu mai găsesc dark mode,deșii era activat înainte de update la Q.

#2913
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Se poate activa/dezactiva cu o simpla comanda ADB: https://www.xda-deve...gle-dark-theme/

#2914
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
Acum vad ca e ok semnalul. M'am speriat putin de dimineața, am vrut sa chem un uber pt ca eram in întârziere spre munca si...ciuciu net:)). Sa vedem, monitorizez situația:).

#2915
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 k0r3k7, on 14 martie 2019 - 10:00, said:

Mai exista si varianta de a pune Pixel Xperience ROM pe POCO Posted Image)
go for it. dupa oricum te poti re orienta

#2916
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

 k0r3k7, on 14 martie 2019 - 10:05, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5_5zZnuB71w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In ce ma priveste.... raspunsul corect ar fi sa fac un clip in care sa explic "Why I don't listen to MKBHD anymore!" :) . Pur si simplu omul bate campii in clipul ala. Apropo, puteti sa imi spuneti si mie unde anume arata dovada?

Sa fie clar. Daca asa stateau lucrurile renuntam deja de mult la 2 XL-urile noastre. Am ripostat inca de pe atunci (vehement chiar) pe tema asta (vorbesc pe baza experientei personale - vreo 30 de ani in care m-am jucat cu destule echipamente IT, plus vreo 17 ani de customizare a telefoanelor personale, din care "doar" vreo 9 ani de "chinuit" telefoane cu Android; iar 2 XL am din ianuarie 2018 si... il folosesc nenintrerupt si fara incidente sau scaderi de performanta). Nu am intalnit fenomenul semnalat de el (si nici cei pe care ii cunosc si au 2 XL nu au vazut problema semnalata de MK...). In ce ma priveste... nu am de gand sa renunt la 2 XL pana nu vad si Android R-ul pe el Posted Image . IMHO 2 XL este o investititie buna (inca).

Edited by danmerezeanu, 15 March 2019 - 12:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate