Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Google Pixel 2 XL "Taimen" (LG)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
3474 replies to this topic

#2917
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Apropo, asa cum am spus si atunci... comparatia nu e corecta! 2 XL are procesorul mai vechi decat OP6! Normal ca animatiile vor fi (un pic) mai rapide pe OP6... Dar asta nu inseamna ca 2 XL a incetinit... Nici pe departe! Apropo, in meniul de dezvoltator poti sa accelerezi animatiile pana la a le suspenda de tot. Sa vezi atunci viteza... Conteaza deci si cum folosesti telefonul si ce te astepti de la el (chiar nu dau doi bani pe animatii, desi le las in pace caci le inteleg rolul si nu ma incurca - cand ma vor deranja le voi dezactiva pur si simplu si gata - functia inaintea formei! :) ).

#2918
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Nu stiu daca s-a inteles mesajul.

Nu e vorba de cat de rapide si de incete sunt telefoanele sau animatiile. Cu totii stim ca se pot dezactiva.

E vorba ca de ex pe un telefon ruleaza la 15-20-30 FPS-uri iar pe altele la mai mult.

De ex cum la iOS merg la aproximativ la ~60 FPS iar acest lucru este evident in comparatie cu orice alt telefon

#2919
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Din cate am văzut eu (butonat câteva ore), fps-urile sunt mai mari puțin decât la alte telefoane cu Android

#2920
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
In fiecare saptamana mai apare cate un articol gen "x motive pt care nu cumpar/folosesc pixel.."
Mesajul s-a inteles foarte bine. Ideea este ca daca te plictisesti repede de telefoane, ia-ti ce-ti pica in mana ca oricum il vinzi si iei altceva, nu? Pixelul cred ca se devalorizeaza mai greu.
Eu am un Pixel XL care inca bate la dos alte telefoane noi si e luat in Decembrie 2016). Chiar si Nexus 6P sotiei merge de sfaraie.
Poco, Huawei, Redmi si alte chestii le las pentru altii, nu sunt interesat in dinamitarea brandurilor consacrate ca pana la urma tot eu ca final user am de suferit.

Edited by geekos, 15 March 2019 - 20:51.


#2921
raduverdes

raduverdes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.09.2009
@cifi  Dark mode apare cu battery saver-ul activat, in schimb se pierd functiile "lift to check phone" si "double tap to wake screen" 😒

Edited by raduverdes, 16 March 2019 - 05:07.


#2922
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu nu am pierdut NIMIC (functioneaza si lift to check, si DTW, si Google Now cu tema dark), doar ici colo (in special in Photos) afisarea este alandala... Photos il deschid doar ocazional, face backup singurel in background.
Vorba lui Marius, dupa un reset, de la atata alb simti ca orbesti. Desi inainte, (pe Oreo si Pie) nu ma deranja atat de tare! Posted Image

Ahh, te referi ca le pierzi daca stai pe Battery Saver? Asta n-am testat. Posted Image
Bateria rezista surprinzator de bine pentru o versiune Alfa, doar AdGuard-ul consuma mult pentru ca ruleaza non-stop. Hai cu root si pentru 2 XL!

Apropo de root, John Wu a reusit sa rezolve root-ul pentru Pixel/Pixel XL si Pixel 2 (verificati topicul Magisk de pe XDA - deocamdata pe canal Canary, soon in versiune noua de Magisk). 2 XL si 3/3 XL au suferit niste modificari mai mari si inca mai are de lucrat la ele.

Android Q beta for the Google Pixel and Pixel 2 can now be rooted.

Si totusi, in articol este mentionat si 2 XL-ul: "If you have a Pixel, Pixel XL, Pixel 2, or Pixel 2 XL, you can root your phone by switching to the Magisk Canary channel."
Eu vazusem postarea lui John Wu pe Tweeter si a scris doar Pixel 2...

Edited by Lesbianu, 16 March 2019 - 09:47.


#2923
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Merge si pe 2 XL. Gata, l-am rezolvat pe fraier! Posted Image

Attached File  2019-03-16 at 10.31.05.jpeg   69.95K   32 downloadsAttached File  2019-03-16 at 10.58.36.jpeg   58.85K   27 downloadsAttached File  2019-03-16 at 10.58.37.jpeg   65.93K   30 downloads

Edited by Lesbianu, 16 March 2019 - 11:01.


#2924
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
:)

@geekos: Cam in acelasi spirit era scris si mesajul meu. Nexus/Pixel rules.... (si inca functioneaza fara lag - pot proba asta pe viu cu Nexus 4, 5, 6, 6P (asta insa e beteag - merge doar in 4 nuclee acum) si Pixel 2XL; cate alte Samsung-uri se pot lauda ca la 2-7 ani de la lansare mai sunt in functiune cu performante rezonabile si remarcabile? )

#2925
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
ce se intampla de nu se mai gaseste pixel 2 xl de cumparat la magazine serioase?Pe pcgarage si evomag nu mai sunt disponibile.

#2926
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Vad ca si cel.ro a renuntat la ele, iar pe price.ro gasesti tot mai putine magazine online cu Pixeli la vanzare. Or fi terminat 'stocurile' sau nu au avut vanzare atat de buna incat sa il mai tina pe site. Vezi eMag (vandut de ei, nu de altii), vezi Amazon.de (unde il mai prinzi 'la oferta'), etc...  Nu este panica! :)

#2927
cifi

cifi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.01.2008

View Postraduverdes, on 16 martie 2019 - 05:01, said:

@cifi  Dark mode apare cu battery saver-ul activat, in schimb se pierd functiile "lift to check phone" si "double tap to wake screen" ��
Am observat,este destul de ciudat oricum,unele aplicații nu mai funcționeză,altele se blochează,ecranul la fel se blochează din senin.

#2928
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
la mine merge perfect. nu folosesc battery saver ca sa am dark mode

#2929
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostFantasy89, on 18 martie 2019 - 11:11, said:

ce se intampla de nu se mai gaseste pixel 2 xl de cumparat la magazine serioase?Pe pcgarage si evomag nu mai sunt disponibile.
pai urmeaza sa apara variantele light ale seriei 3. probabil acesta e motivul.

#2930
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Nu stiam de varianta lite de la pixel 3.Acum depinde de pretul de lansare,daca merita cumparat.Se zvoneste de 500 usd, dar cum in Romania se face conversia la euro + tva 19% ajungem la un pret mult prea mare.Sper sa ma insel.
Eu vreau pixel 2 xl,dar nu se mai gaseste nou in magazine serioase,doar resigilat.

#2931
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Urmareste preturile de pe Amazon.de, cu livrare rapida il ai la usa in 2-3 zile. De foarte multe ori l-am gasit la pret mai bun fata de magazinele online de la noi. Ah, si era vandut direct de Amazon, nu de catre terti... :)

#2932
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Si cu garantia ce fac?

#2933
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
N-am testat-o personal, dar am auzit numai lucruri bune despre ei. N-a fost nevoie sa apelez la garantie pana acum, dar de fiecare data cand am avut alte probleme, cei de la support au fost foarte prompti. Urmareste preturile si daca ai nelamuriri, baga o sesiune de chat cu ei.

P.S. - Bag mana in foc ca garantia lor este mai serioasa decat cele de la noi, 'facute' la Depanero sau altii de genul asta. ;)

#2934
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Garanția la Amazon.de este fără niciun fel de emoție. Sunt prompți și serioși

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate