Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Koreeni dementi! M-am saturat de ei. Samsung si LG sucks!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Cand credeam ca doar Samsung sunt debili si iarasi fac faza clasica cu o editie "pentru saraci" la pret de iPhone 7 Plus de 128 Gb, adica Note 8 de 64Gb la noi, well, LG vin si ei cu aceeiasi mizerie. V30+ de 128 Gb doar la ei acasa. Serios, eu nu o sa mai cumpar absolut nimic de la taranii astia. Sa vanda la ei in tara daca asta e mentalitatea lor.

So, in China/Koreea o sa existe Note 8 de 64 Gb, 128 Gb si 256 Gb. Iar LG scot V30 de 64 Gb si V30+ de 128 GB.

La noi, piata de mana a doua, np. Note 8 de 64 Gb si LG V30 de 64 GB. Evident, la pretul la care vor vinde la EI versiunea de 128GB. Pentru ca suntem "mai saraci" si nu "ne permitem" versiunile alea "scumpe" Posted Image

Preturile de pe net sunt oricum fum. Acolo la ei, versiunile cu mai mult storage sunt de fapt la pretul la care vand la noi versiunile minime. Vama? Transport? Naiba stie, dar tot aiurea e si frustrant. Nu mai vorbesc de "cadourile" pe care le primesc acolo cand cumpara la preorder. Infinit mai importante decat mizeriile aruncate de la noi in scarba in fiecare an. Asta DACA exista macar.

Toate astea pe langa faptul ca Note 8 e de fapt un S8+ cu 0.1" ecran mai mare, baterie mai mica si un pix useless pentru 90% din cumparatori. Nu ca nu ai vrea sa il folosesti, dar personal m-am convins in anii trecuti ca mare lucru nu poti face cu el oricum. Ok, o sa fie un dual camera dar main camera va fi FIX cea de pe S8...

Eu unul m-am decis sa nu mai cumpar produse de la Samsung si LG. Gata! Mi-a ajuns. Sa vanda acolo in Koreea, China etc. Posted Image
Mi se pare o lipsa de respect incredibila si nu inteleg de ce as vrea sa mai cumpar ceva de la ei. Iar faza cu "iau de pe Ebay", ok, luam, dar iei si teapa. Pentru ca versiunile de Korrea/China nu functioneaza deloc OK aici. Nu vei avea niciodata LTE Voice, WIFI calling si celelalte servicii avansate de retea, NU le poti repara sub nicio forma la Samsung etc.

Stiu asta, am luat teapa cu S8+ de 6GB RAM Posted Image

PS: mai e nevoie sa discutam si de cele 100+ apps bloatware incluse in orice Samsung? Se stie deja... Note 7 FE? Nu la noi. Noi nu putem fi fani. Suntem doar prosti care dau bani!

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Si dupa ce te-ai descarcat, ce faci mai departe?

#3
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Dati bani ca nu aveti ce face cu ei. Rasnita mea de 100E second hand face fix exact acelasi lucru pe care il face si note8 9 10 care o mai fi...

#4
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
God, why are you writing 'coreeni' with 'k' ?

#5
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postneagu_laurentiu, on 23 august 2017 - 06:52, said:

Si dupa ce te-ai descarcat, ce faci mai departe?

Nu mai cumpar de la ei. Posted Image  Asta e tot ce conteaza.

View Postiliketoforkmyself, on 23 august 2017 - 06:56, said:

God, why are you writing 'coreeni' with 'k' ?

Mi s-a parut ca e mai aproape de cuvantul cautat. Posted Image

#6
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Daca nu ai in postare si mesajul

Quote

Sent from my SAMSUNG-XXXXXX using Tapatalk
degeaba  Posted Image

#7
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
https://www.emag.ro/...-samsung-note-8

#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostKyKyKyKy, on 23 august 2017 - 06:59, said:

Adică preorder și restul? Când Dacia era produsă în România nu era muuult mai ieftină decât altele?


Și eu mă întreb de ce „God” încalcă regulamentul și scrie cu deformări ale limbii române. Posted Image
Because he can?

View Postflorinbad, on 23 august 2017 - 07:01, said:

Voi nu ati sesizat ca discutati chiar cu legenda vie a forumului Softpedia?

Nu,noi scriem in Braille.

#9
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postflorinbad, on 23 august 2017 - 07:01, said:

Voi nu ati sesizat ca discutati chiar cu legenda vie a forumului Softpedia?

Noi ne-am dat seama dar stai sa vezi cand se prind kureenii (asta vroiai sa zici nu , God? ) si aia de la Emag.
Parca vad ca apar 4 telefoane cu 512 GB la poarta la Softpedia.

#10
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004

View PostMonitoxus, on 23 august 2017 - 07:01, said:


Attached File  MWSnap011.jpg   20.63K   51 downloads

Abia astept sa primesc voucherul de 30 de lei la eMag. Sau bateria externa de 2,000 mAh.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMonitoxus, on 23 august 2017 - 06:47, said:

So, in China/Koreea o sa existe Note 8 de 64 Gb, 128 Gb si 256 Gb. Iar LG scot V30 de 64 Gb si V30+ de 128 GB.

La noi, piata de mana a doua, np. Note 8 de 64 Gb si LG V30 de 64 GB. Evident, la pretul la care vor vinde la EI versiunea de 128GB. Pentru ca suntem "mai saraci" si nu "ne permitem" versiunile alea "scumpe" Posted Image

Romania e piata de mana a 3-a, clar... Vei da bani multi pe vechea varianta inca cel putin 6 luni pana va apare cea noua, la preturi enorme.
De asta lumea o taie, in masa, din Romania.

#12
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostJammalan-the-Prophet, on 23 august 2017 - 07:04, said:

Noi ne-am dat seama dar stai sa vezi cand se prind kureenii (asta vroiai sa zici nu , God? ) si aia de la Emag.

"noi" sintem de fapt sintem aia care o sa primim marfa pentru chinezi (era pe threadul cu S8 ca la Domo de-ala vind de exemplu). Sa se plinga europenii, lasa-i in pace.

#13
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostMonitoxus, on 23 august 2017 - 06:57, said:


Nu mai cumpar de la ei. Posted Image  Asta e tot ce conteaza.


eu de la samsung nu mai cumpar de mult nimic Mai ales din cauza bloatwar-ului
iar de la Lg cred ca nu am avut nimic, parca un dvd-writer atata.

#14
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Ma asteptam sa vad o poza cu un koreean care iti tine un cutit la gat. Gizas man, exista alternative.

#15
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
În final este vorba de valoarea pieței. Și probabil puțin naționalism și protecționism. Pe undeva normal.

#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,868
  • Înscris: 25.01.2007
Incetul cu incetul se dumiresc tot mai multi ca exista alternative. Si io credeam ca nu exista decat 3 firme, restul sunt petarde.

#17
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Eu aș cotiza pentru un no-name. ;)

#18
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004

View Postslai, on 23 august 2017 - 07:35, said:

Incetul cu incetul se dumiresc tot mai multi ca exista alternative. Si io credeam ca nu exista decat 3 firme, restul sunt petarde.
Exista alternative, insa fiecare are o problema mai mica sau mare, fie ca vorbim de calitate, update-uri, support, etc. Daca fiecare companie mai mica ar invata sa isi respecte clientii si sa speculeze mai bine dezamagirea altora fata de companiile mari, ar avea mult mai mult de castigat.

Iar in ziua de azi, marketingul agresiv pe care il face Samsung inca e foarte eficient, in timp ce companiile mai mici investesc ceva mai putin in zona asta, din motive evidente.

Edited by bgdftw, 23 August 2017 - 07:43.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate