Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 

Samsung galaxy j5(2017) vs Huawei p10 lite vs Asus zenfone 3

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,980
  • Înscris: 06.01.2006
Rezolutie full hd la ecran de 5-6 inchi e o exagerare de marketing. Faptul ca unii pun botul e treaba lor.
Daca vrei calitate mergi pe ecran amoled, dupa cateva zile de utilizare nu o sa te mai poti intoarce niciodata la IPS-uri spalacite.

#20
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 15.11.2006
Ips pe Huawei este spalacit si are culori cu viraj mult spre albastru sau verzui, am vazut la p8lite si la honor. Dar eu am o tableta asus memo pad hd7, ale carei culori sunt chiar mai realiste decat a5 2016 sau j5 2016 (pe care le avem in familie), chiar daca negrul nu este ultimul racnet, insa daca nu te uiti pe intuneric absolut, chiar nu conteaza. Ma indoiesc totusi ca Huawei sa produca ecrane de o asemenea calitate, la ei conteaza cifrele din specificatii.

#21
poseidon07

poseidon07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 11.07.2017
Cubot s550 pro nu merge ?

#22
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Asus Zenfone 3, clar!

#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Post[i_unit], on 23 iulie 2017 - 17:57, said:

Ips pe Huawei este spalacit si are culori cu viraj mult spre albastru sau verzui, am vazut la p8lite si la honor. Dar eu am o tableta asus memo pad hd7, ale carei culori sunt chiar mai realiste decat a5 2016 sau j5 2016 (pe care le avem in familie), chiar daca negrul nu este ultimul racnet, insa daca nu te uiti pe intuneric absolut, chiar nu conteaza. Ma indoiesc totusi ca Huawei sa produca ecrane de o asemenea calitate, la ei conteaza cifrele din specificatii.

Nu ma leg de culori la IPS, culorile sint ok. Faptul ca are backlighting ma supara. Dar e chestie de gust. Fiecaruia cum ii place. Daca n-as fi avut obsesia asta cu negrul negru, as fi avut acum telefon fain la pret modic. Iar Samsung face si full HD cu ecran AMOLED daca asta e problema (chiar mai mare de 1920 x 1080), dar trebuie sa scoti mai mult din buzunar.

#24
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,685
  • Înscris: 24.10.2015

View PostIon_de_la_Raion, on 23 iulie 2017 - 14:54, said:



Cuvantul magic e AMOLED. Eu de ex. nu suport IPS. Am renuntat la telefoane care dealtfel erau grozave, doar pentru ca aveau ecran IPS. Atat.

Din caza asta, se pare , nu ma puteam obisnui la inceput cu noul huawei p9 lite dupa lumia 735. Acum m-am obisnuit dar cand mai scot lumia din sertar vad imediat diferenta.

Am scris o data pe aici ca huawei are ecran spalacit si mi-au raspuns ca probabil am nimerit un exemplar cu defect. Dar nu are niciun defect telefonul, asa-i el.

Edited by vinciun, 24 July 2017 - 13:54.


#25
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
P 9 Lite am si eu, petarda de telefon, ecran slab, baterie slaba, daca treci telefonul pe ecran automat nu mai vezi nimic in soare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate