Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sala, Regim sau Sport? Cum pot slabi mai repede?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
BT-OO5

BT-OO5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 06.07.2017
Initiator, fii antena: https://9gag.com/gag/aVMPOyy

#56
tropicalsamurai

tropicalsamurai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.07.2017

View PostBT-OO5, on 11 iulie 2017 - 18:47, said:

Initiator, fii antena: https://9gag.com/gag/aVMPOyy
1. Nu consum alcool, deci Bifat!  
2. Aici da, inca incerc sa lucrez, ca pana si salata sau supa trebuie mancate cu portia+ca va trebui sa mananc carne cel putin o data pe saptamana ca pe vremea lui Nea Nicu si suc natural doar la petreceri.
3. Mai degraba ingrasa, iti spun eu care m-au amagit vreo 6 fete in liceu si in facultate din 2010 incoace.  Mancam de nervi ca nu ma iubeau.  
4. Mersul la Sala- Bifat



Incerc totusi sa evit fetele  si indragosteala o perioada buna.....vreo cativa ani.....si asta cand o sa ajung poate intr-o pozitie de lider de proiect sau manager si o sa am mai mult cascaval.

Pana una alta, la venitul minim pe economie pe care il am si il voi avea in continuare,   mai degraba m-as duce lunar  la prostituate si maseuze (dar din alea inalte de 1,80....faci mai multa gimnastica cu ele si pierzi mai multe calorii intr-o ora decat intr-o saptamana de sala).

Edited by tropicalsamurai, 11 July 2017 - 21:02.


#57
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 02.07.2017

View Posttropicalsamurai, on 09 iulie 2017 - 21:02, said:

glucide(dulciuri, bauturi racoritoare) si amidon  (paine si cartofi)
Ingrasarea vine in principal de la glucide si anumite grasimi. In special paine, aluaturi de tot felul(de ex. foietaj), tot felul de dulciuri. Apoi, chestiile cu mult ulei. Stii de ce ingrasa cartofii pajiti? Sau chipsurile? Fiindca-s imbibate cu ulei(100 ml ulei = 900 kcal). Aici trebuie facute anumite ajustari, inlocuiri. Daca poti sa mananci mai multe paste decat paine, e preferabil, deoarece sunt mai dificil de mancat in cantitati mari.

View PostDigix, on 09 iulie 2017 - 21:11, said:

Elimină definitiv băuturile răcoritoare, redu cu 90-100% dulciurile și pâinea.
Aberatii. Bauturile racoritoare pot fi consumate moderat(cele cu zahar), respectiv inlocuite cu cele cu indulcitori alterntivi(cola, pepsi light, sucuri gen tymbark si altele - desigur, daca nu suferi de conspiratita in urma educatiei de la otv si formula as, cum ca eurile ie rele)

View PostZIGZAG20, on 09 iulie 2017 - 21:17, said:

inlocuiestele cu sucuri naturale cand mai ai pofta si cand zic natural alea la 20RON sau sirop natural din fructe cu apa.Renunta apoi paste si paine.
Aberatii, Ingrasarea nu se datoreaza consumului de sucuri "artificiale" (lol). Si cele "naturale" contin zahar, uneori chiar mai mult, chiar daca sub forma de fructoza. N-are rost sa renunte la paine si mai ales la paste(care sunt ok, cam greu de ingrasat din ele). Mai degraba trebuie evitata painea usor mancabila(gen paine proaspata alba) cu paine mai tare, eventual graham sau cu secara, poate chiar uscata/prajita. Spre exemplu la italieni e foarte popular un tip tare de paine, tocmai datorita faptulu ca se mananca mai greu si te cam auto-limitezi. Cred ca se gasesc chestii similare si-n hypermaketuri la noi.

View Postldpe, on 09 iulie 2017 - 21:39, said:

bauturi racoritoare- bombe pentru organism, inlocuite obligatoriu cu apa plata,
Serios? Dar de ce plata? Aia cu co2 ingrasa?

Edited by IllusiveMan, 11 July 2017 - 21:34.


#58
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
@Initiator

Incepi cu scuze din prima. Asta e un semn.

Te ingrasa caloriile. Daca depasesti 2000 si ceva de calorii, cu siguranta nu vei slabi niciodata, poate doar sa fii la sala non stop.

Ai aplicatia gratuita Myfitness pe google play. Acolo introduci ce alimente mananci si iti spune cate calorii ai mancat pana in acel moment in acea zii. Daca vezi ca ai ajuns deja la 2000 las-o mai moale. baga in tine doar ~1800. Sa vezi cum incepi sa scazi in greutate. Faci cum crezi, dar dupa cum vedem, n'ai vointa deloc. ;)

Sanatate

#59
debate

debate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 03.01.2010
Pe mine m-a ajutat un nutritionist (medic, nu tehnician). Am slabit în ritm de 1kg / săptămână (în majoritatea timpului nu am simtit foamea (e foarte important, altfel cedezi psihic). Treaba a decurs profesionist, cu analize de sânge si discutii detaliate despre stilul de viata. Am făcut si ceva miscare, dar mai mult mers (înainte nu făceam asta regulat).

Edited by debate, 16 July 2017 - 15:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate