Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#3727
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Intradevar nu da semne de stagnare ...Posted Image
La 4,2k a rezistat doar ceva minute, dupa care tot sub 4,2k  e...

LE: Imi mentin linistit ce-am spus:
"Saptamana viitoare iar il vedem cel putin la 3,7k..."

Clar il vad mai rapid sa scada cu 500 decat sa creasca cu 500...

Edited by dorubm, 24 February 2019 - 09:33.


#3728
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
De ce nu ai răbdare?
Studiază graficul dar după anunțul făcut de JP Morgan și o să vezi alt mers/strategie în piața!.
Se observă că nimeni nu mai vinde masiv după un vârf (asta de 4.2K) ci doar așteaptă... altii intra abia acum in piata și asta duce la o ușoară creștere dar constanta. Mă gândesc că are legătură și cu brexit-ul... lira și chiar euro se pot duce în jos destul de serios!

P.S. 4.2K a fost de vreo trei ori în 5 ore iar acum este aprox. 4,1K!
Ether-ul a ajuns și el la 164$ deci va fi a doua moneda care iese din groapa 14/11/2018

Edited by rz, 24 February 2019 - 11:06.


#3729
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Cred că are legătură cum spui, posibil şi cu devalorizarea leului, ce să zic, casele de schimb nu mai au sau nu mai vând euro in aceste zile, lumea a dat busna in bănci să schimbe ron in euro, de ce nu si in btc eth ltc.
Se pare că a spart tavanul parcă, următorul e pe la 4,4. V-am zis că o creştere constantă şi indelungată aduce guşterii.
Cred că e loc de mers până la 5k. Dacă balenii nu-l azvârlu în jos cred că e loc de revenit schema incă de acum iar intr-un an să ajungă pe la 8-10k. Visul balenilor probabil e indeplinit, au acaparat mult şi pot varia ei preţu (şi cu boţii) suficient cât să-ţi asigure viaţa de boier fără să muncească. Nici unii dintre noi foşti baleni nu am crezut unde se duce preţul şi am cântat prohodul de câteva ori in 10 ani după ce vindeam aproape totul şi ne gândeam că am dat lovitura supremă şi vom merge la muncă ptr relaxare sau ca un hobby. Hai că mi-am amintit că spuneam că mă bucur ptr câştigurile nvidiei si amd-ului, dar hai să punem şi lamborghini şi alţii din grupul vag de fapt la câştigători. Iar lumea e încă debusolată ca la ath-ul precedent. Lumea are acum inerţia gândirii că încă merge la 2-1k aşa cum la ath avea inerţia că merge la 50k. Posibil se vor trezi în faţa faptului împlinit, şi atunci vor plăti iar mult suind si mai mult preţul. Eu mă simt aruncat şi acum în urmă cu ani 2014, 2012, 2010 când exact atmosfera lafel era deşi preţuri mult mai mici, pshihicul lafel gândea, 11 dolari fiind enorm ptr un coin atunci provenit din nimic ptr mulţi dintre noi, 1k fiind enorm fie că cumpăram sau minam non stop cu cu un dual core şi o placă video scumpă care se amortiza rapid. Însă de data asta m-a prins revenirea fără btc ltc si eth că le-am dat demult, am însă alturi ieftine si proaste, unele deja delistate pe la unii probabil viitoare deadcoins. Nu am avut inspiratia să păstrez de atunci btc deloc că doge a fost mai cool doar că săracul murise sau intrase in starea in care multi cred că ajung toate celelate.

Toată mizeria acestor coinuri este că în virtutea lor s-au putut face mii de excrocherii înşelăciuni ilegalităţi în toată lumea, începând cu răscumpărări şi platit asasinate până la exchangeuri scam şi hack-uri de exchangeuri şi walette. Evident într-o lume globală responsabilă astea ar fi motive suficiente de oprit schema şi interzis. Dar cui îi pasă, oile trebuie să aibe ocupaţii de tot felul, altfel s-ar răzvrăti ptr orice altceva, inclusiv din plictiseală. Uite şi cu coinfluxul citeam că nici măcar licenţă de trading nu aveau, erau de fapt nişte mici hoţi ce fentau legile. Poate motivul invocat ar fi că statul dragnean nu-i bun şi vrem unul ca afară, doar că poanta e că afară legea e mai dură şi obligatorie. Nu-i verifica nimeni acolo la Cluj autorităţile fiind probabil mituite sau incapabile şi bucuroase că curg banii către ei, dând bine şi la statisticile economico financiare în lupta cu Bucureştiul. Acelaşi motiv ptr care Timişoara e raiul infracţionalităţii.

Edited by cipri2bau, 24 February 2019 - 11:18.


#3730
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,082
  • Înscris: 10.04.2006
De ce nu schimbă lumea ron în ltc in loc să schimbe în euro ?
Tu chiar scrii așa ceva?
Tu chiar crezi așa ceva?
Wow ce rupți de realitate sunt unii

#3731
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017

 Nenea Zap, on 24 februarie 2019 - 11:17, said:

De ce nu schimbă lumea ron în ltc in loc să schimbe în euro ?

de "sigură" ce e piaţa cripto. Normal că euro e bossul. Plus că 90% nu stiu ce e cripto asa că de ce să se bage. Şi unde să schimbe? la deadul coinflux? sau la automatele care sunt lafel de sigure ca si blocurile cu bulină la cutremur. Să schimbi ron in cripto in românia e ca şi cum ai schimba pe stradă la tgani valuţisti şi apoi ai constata că ai primit hârtie de ziar in loc de euro. Şi n-or să stea moşii să-şi facă cont la kraken sau la revolut sau să ia cu cardul de la alţii. Este nesigur faţă de o bancă.

Edited by cipri2bau, 24 February 2019 - 11:24.


#3732
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Dar despre posibila criza din Germania, Franța, Italia ai auzit cumva? (asta apropo de realitate).
Foarte sigura va fi moneda euro la apariția crizei in Europa... cea mai sigura de pe planeta!.

Edited by rz, 24 February 2019 - 11:29.


#3733
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Ei dacă ăia o dau in criză ce să luăm? dolari? dacă trump vorbeşte prostii nici ăla nu ştim unde se duce.
Şi atunci hai cu oile la bitcoin, unde anonimii din spatele ecranelor iau banii oilor când au nevoie şi aştepti apoi 4 ani să recuperezi. Timp in care albeşti la păr citind zilnic ce mai indrugă jp morgan bitmaiinu si alţii

Eu nu mai cumpăr cripto decât dacă ar ajunge sub 1k si asta putin probabil, ce mai am acolo shituri (sau stifturi mai bine zis) pot să-mi amintească de vremurile vechi. Consider că toti ar trebui să fim mai responsabili şi să informăm lumea. Cred că cei care vor lua doar sathosi si litoşi la preţ de maşină peste 4-7 ani vor avea toate ingredientele de sinucidere la ce pierderi vor avea după spargerea bulei de atunci.

Edited by cipri2bau, 24 February 2019 - 11:34.


#3734
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
S-a dovedit că dolarul rezista cel mai bine in criza (chiar daca și el a avut momente grele)... depind de el cam toți de pe planeta (inclusiv China, la exporturi).
Pentru unii, crypto este un refugiu pe timp de criza - evident cu riscul de rigoare dar cei care baga masiv în piața  știu și își asumă asta.


#3735
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Sunt șanse mari să mai urce încă o treapta dar asta săptămână viitoare... este abia începutul celei de-a treia treaptă... a patra va fi pe la aprox. 4.5K!
Până atunci, ar fi de dorit să rămână la 4,1 sau 4,2K!

Attached Files


Edited by rz, 24 February 2019 - 12:15.


#3736
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,082
  • Înscris: 10.04.2006
Cum să fie crypto refugiu pe timp de criză?

Numai aberații pe aici.

Crypto e primul care se duce în timp de criză că e cel mai riscant asset.

Habar n aveți dar țipați în gura mare

#3737
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011

 rz, on 24 februarie 2019 - 12:08, said:

Sunt șanse mari să mai urce încă o treapta dar asta săptămână viitoare... este abia începutul celei de-a treia treaptă... a patra va fi pe la aprox. 4.5K!
Până atunci, ar fi de dorit să rămână la 4,1 sau 4,2K!

A patra treapta  e in jos, o sa vezi Posted Image

Edited by dorubm, 24 February 2019 - 13:26.


#3738
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Da, l-au aruncat acum puțin în jos însă este tot in zona 4K... am pus un grafic să vedeți cum este acum fata de ce a fost înainte de anunțul JP Morgan. Așadar, este prima coborare de după evenimentul menționat

Attached Files


Edited by rz, 24 February 2019 - 17:07.


#3739
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
clar mai jos de atat nu se duce... cred ca asta e cea mai buna perioada de achizitii

regret ca nu am cumparat cand era jos de tot

cat de curand btc o sa depasesca din nou pragul de 4k ....

Edited by truthwarrior, 24 February 2019 - 16:44.


#3740
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
S-au băgat toţi in tether ca soarecii. Cred că are un record nou tether după mai mult timp.
Toată lumea a avut order la 4,15-4,17 cred. Iar la 4,13 balenul a aruncat plasa.
Deci e tavan pe la 4,1-4,2.
Au scăzut ălea in 40 de minute si cu 10% unele.

Edited by cipri2bau, 24 February 2019 - 16:48.


#3741
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011

 dorubm, on 24 februarie 2019 - 13:26, said:

A patra treapta  e in jos, o sa vezi Posted Image

Zîsu v-am?

https://forum.softpe...8#entry24297058

LE:
Si iar o balena o facut bani pe spatele fraierilor ce au pus botu...
Bine, daca puneau botu mai multi... nu scotea inca , dar cum sunt din ce in ce mai putini...se multumeste si cu mai putin ...

LE2: Si inca n-a scos tot ,...deci cum se mai umfla un pic cum scoate transa 2...
LE3: In tabelul atasat ...treapta cu verde =momeala pt naivi

Attached Files


Edited by dorubm, 24 February 2019 - 17:18.


#3742
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
de ce trebuie sa scoti?  ... de ce sa nu astepti sa-si revina piata? ... de ce sa nu scoti la 5k spre ex?

de ce sa vinzi in pierdere ca prostul?

Edited by truthwarrior, 24 February 2019 - 17:18.


#3743
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nici nu s-a "construit" treapta 4... a picat practic de pe 3 pe 2 dar acum se reface din nou!
Probabil că au vândut cate ceva și cei ce au luat la 3.2 sau 3.3K.
Important este faptul că are susținere în zona 4K... au încercat să-l doboare dar uite că la câteva zeci de minute după căzătură și-a reluat încet creșterea.

#3744
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
retardati .... lesinati de foame

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate