Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Jurnal BMW 320d E90 cutie automata - 2005

- - - - -
  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#199
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View Postfilipxxx, on 25 februarie 2019 - 15:13, said:

Nu vorbesc de reprezentanta cu preturi, nu ma intereseaza cu cat vand aia ca de aia ii spun englezii "stealership" nu dealership Posted Image Daca tu crezi ca Amazon UK iti vinde uleiul 5w30 ala la 17 lire in conditiile in care Amazon are probabil cele mai mici preturi de furnizor din lume, iar in targ la Autovit si Emag e acelasi ulei la 30 de lei, ceva nu se leaga si eu nu as pune asa ceva in motor. Diferenta e ca noi suntem aproape de Rusia si cu 100 de euro faci minuni la orice autoritate iar la ei justitia si amenzile sunt pe bune.

Repet, uleiul BMW twin power original costa cam 4,5 euro in Germania cand pleaca de la distribuitor. Apoi ajunge la noi pe la 30-32 de lei. In fine, treaba ta, nu incerc sa conving pe nimeni. Am bagat ulei din asta nasol  in  bmw-urile detinute si nu am avut deloc probleme cu niciunul, rulate cateva sute de mii. Fiecare e liber sa cumpere ce doreste desigur.

#200
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

View Postfilipxxx, on 25 februarie 2019 - 15:13, said:

Nu vorbesc de reprezentanta cu preturi, nu ma intereseaza cu cat vand aia ca de aia ii spun englezii "stealership" nu dealership :) Daca tu crezi ca Amazon UK iti vinde uleiul 5w30 ala la 17 lire in conditiile in care Amazon are probabil cele mai mici preturi de furnizor din lume, iar in targ la Autovit si Emag e acelasi ulei la 30 de lei, ceva nu se leaga si eu nu as pune asa ceva in motor. Diferenta e ca noi suntem aproape de Rusia si cu 100 de euro faci minuni la orice autoritate iar la ei justitia si amenzile sunt pe bune.
tu esti convins ca amazon are cele mai mici preturi..

#201
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
I-am stricat topicul omului cu uleiul asta. Nu ma intereseaza ca Amazon are cel mai mic pret sau nu, ei sunt referinta cand vorbim de la Germania in colo desi preturile variaza serios intre tari, doar nu o sa ma uit la emag care la 75% reducere are pretul cu 10% peste media pietei :) . De curiozitate pe amazon.de uleiul BMW 5w30 e 10.10 Euro acum, mult mai decent decat la englezi pe care vad ca i-au ars bine. In fine, fiecare are mintea lui sa decida ce pune. Eu nu voi pune niciodata in masina mea ulei luat online sau de la butic din colt la pret mai mic decat in Germania, am luat multe lucruri de acolo care au acelasi ambalaj dar produsul e diferit si ochiometric ca sa nu mai zic de teste.

#202
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
Tu esti culmea, ti-am zis cat costa litrul de ulei la producator, am zis de 3 ori, eu nu il iau de la butic, il iau direct de unde il ia si reprezentanta. Hai ca nu se poate cu voi, din auzite toti aveti pareri si expertiza e prea mare pe forum :))
Iti dau eu 1 litru gratis sa il testezi cu cel pe care il iei tu cu 100 de lei si sa postezi apoi rezultatul aici, de acord?

#203
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Am facut pe barba mea "test" cu Castrol luat din Germania din supermarket cand am cumparat masina si Castrol luat de la noi online dupa schimbul aluia original. La ala din Romania mi s-a inrosit bordul sa completez dupa un drum forja de vreo 400 de kilometri, am schimbat jegul din motor care nu avea mai mult de 6000 km uzura si pierderea in 10.000 km e neglijabila dar nu am mai bagat niciodata Castrol, cel mai falsificat ulei din lume. :) Alt test nu prea ma intereseaza, nu sunt atat de pasionat de ulei prec pare :)

#204
valentincr

valentincr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 05.05.2008
https://www.bavauto....uri/83212365933 toti au ulei fals? Pur si simplu ala e pretul. (bavauto are adaos mai mare - autokarma are rulaj mai mare)
Cu Castrol e alta treaba si recomand sa iei doar de la furnizori gen autokarma, epiesa.

#205
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
End of story. Vanduta.
Continuarea, al 2-lea BMW: https://forum.softpe...mw-320d-xdrive/

#206
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
Cu cat l ai dat?

#207
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

 bossake, on 21 martie 2019 - 19:32, said:

Cu cat l ai dat?
probabil la dezmembrari

#208
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Mi l-a cumparat mecanicul meu. I l-am dat la un pret putin mai mic decat piata cat sa nu imi mai bat eu capul cu vinzarea.
Sa vinzi un BMW vechi nu e chiar usor, nu iti vin oameni imbracati la costum, iti vin in mare parte rromi, copii, melteni.

#209
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

 InTech, on 20 mai 2019 - 10:24, said:

Mi l-a cumparat mecanicul meu. I l-am dat la un pret putin mai mic decat piata cat sa nu imi mai bat eu capul cu vinzarea.
Sa vinzi un BMW vechi nu e chiar usor, nu iti vin oameni imbracati la costum, iti vin in mare parte rromi, copii, melteni.
și noua noua achiziție? ai prezentat-o? nu noua daună ci noua noua

#210
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

 bobalex18, on 20 mai 2019 - 10:25, said:


și noua noua achiziție? ai prezentat-o? nu noua daunã ci noua noua
pai are topic deschis

#211
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

 tfmercedez, on 20 mai 2019 - 10:29, said:

pai are topic deschis
mi-a scăpat..am văzut. oricum așa ambițios cu greu găsești. dar măcar la fiecare achiziție tot crește pretențiile în bine

#212
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Acesta se poate inchide.
Continuarea e aici: https://forum.softpe...0-lci-b47-2016/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate