Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Apollo Residence Berceni Apărătorii Patriei.

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#55
cool_71

cool_71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.06.2017

 king__arthur, on 16 iunie 2017 - 12:07, said:

Am intrebat cu gandul ca e mai rezistent in timp cu cat e mai gros.. si gen pentru sufragerie ca e circulata mai des, sa fie unul mai bun Posted Image
Nu cred ca este mare diferenta de pret intre 8 mm si 12 mm...parchetul laminat nu este prea scump. Daca este mai scump o fi si de calitate mai buna... de vazut ce-o fi acolo, nu stiu...la finisaje este partea cea mai grea...

#56
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

 king__arthur, on 16 iunie 2017 - 12:07, said:

Am intrebat cu gandul ca e mai rezistent in timp cu cat e mai gros.. si gen pentru sufragerie ca e circulata mai des, sa fie unul mai bun :D
Off topic:Așa cum există prejudecăți in orice domeniu bineînțeles că există prejudecăți și în cazul caselor.
De pe această arie pot fi adunate o serie de postări ce pot fi încadrate lejer la capitolul:Copiii spun lucruri traznite.
On topic: parchetul ăsta melaminat nu este nimic altceva decat un surogat modern.
Având în vedere că planeta are resurse limitate pentru noi e foarte bun și parchetul melaminat.

#57
king__arthur

king__arthur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.06.2017

 Dreamspace, on 14 iunie 2017 - 17:42, said:


Salut,

Saptamana trecuta montasera deja ramele de la termopane la demisol. Da, sunt albe. Acoperisul nu-l incepusera pentru ca asteapta aprobare pentru inca un nivel. Eu am apartament la parter iar partea electrica si tevile de instalatii sunt deja facute. Ieri am fost contactat sa merg in showroom cat mai repede pentru a alege gresia si faianta iar astazi am trecut pe acolo si sunt multumit gama disponibila in buget. Sunt inclusiv cateva modele de gresie si faianta la 58 ron / mp care sunt incluse in bugetul alocat de ei. Daca doresti ceva mai scump nu e problema, doar ca vei plati tu diferenta. De asemenea, daca alegi ceva ce depaseste bugetul, cei de la showroom iti acorda un discount de 10%. Doamna de la showroom mi-a spus ca deja a mai fost contactata de inca 7 persoane pentru alegerea finisajelor.

Salut, showroom-ul este Delta Studio? cel de prin militari?

#58
Dreamspace

Dreamspace

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.05.2015

 king__arthur, on 20 iunie 2017 - 11:23, said:

Salut, showroom-ul este Delta Studio? cel de prin militari?

Salut,

Nu chiar, este Delta Studio de pe str Progresului:

https://www.deltastu...zoare-bucuresti

#59
leeo

leeo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.11.2009
ce parere aveti de apartamentele de la parter ? cele de 2 camere cu gradina din blocul 2 ?

#60
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Dacă îți ajung cele două camere atunci e perfect.
Curtea e magică.
Ai să vezi!

#61
leeo

leeo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.11.2009
Am fost astazi la vizionare si mi-a placut.
Mi-as dori 3 camere dar costa 85.500..depaseste cu mult bugetul si rata la fel :))
Curtea doar mi-am imaginat-o..baietii erau in constructii..blocul se termina in mai.
Va astept pe toti la gratar :))

#62
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

 leeo, on 06 iulie 2017 - 22:23, said:

Va astept pe toti la gratar :))
Eu zic să te mai gândești cu privire la grătar în curte!
Ce faci cu vecinii de la etaje?
Le dai fum în nas și le afumi rufele puse la uscat.
Vezi că și ei sunt cetățeni europeni și au drepturi iar unii chiar și le apară cu ajutorul organelor statului sau în instanță.


#63
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015

 leeo, on 06 iulie 2017 - 22:23, said:


Va astept pe toti la gratar Posted Image)

Hai să nu. Când s-or mai civiliza românii și or renunța la țopârlănismele astea cu grătarul?
Că nu ai curte la casă, ci la bloc, adică nu trântești grătar când ai tu chef și nimeni n-are datoria să-ți suporte fumul și mirosul de mici și ceafă de porc.

#64
cool_71

cool_71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.06.2017
Ma amuza cum ati sarit pe "leoo". Omul a fost dragut si a vrut sa-si manifeste bucuria ca s-a hotarat sa-si ia apartamentul care are si un pic de curte (o terasa mai mare). Nu s-a apucat sa faca gratarul si nici nu a strans toata lumea la el! Lasa leoo ca venim la o cafea sau la o bere!... Sa nu fim rai fara motiv! Daca vrem sa ne folosim drepturile de cetateni europeni s-ar putea s-o tinem tot intr-un scandal cu vecinii. Nu numai gratarul deranjeaza atunci cand locuiesti la bloc! Ma gandeam ce este mai neplacut? Fumul de la gratar sau niste vecini ciufuti si vejnic nemultumiti?

#65
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Ierati-ma ca ma bag, desi nu stau acolo. Dar stau intr-o zona in care fumul de gratar persista din mai, pana in septembrie. Cand fac 2-3, mai e cum mai e. Dar cand astia 2-3 deranjeaza cu fumul un bloc sau doua, e ok? Dar n-ai ce face. Romanul e frate cu gratarul. :) Asa e si cu bucataria open space. Ne uitam cu un aer de superioritate la aia din tarile cu "apa calda", ca aleg asa ceva. Ce faci daca gatesti ciorba sau sarmale? Aia nu prea isi pun problema asa. Pentru ca sunt mai civilizati si sunt si mai departe decat noi. In multe. De exemplu prefera sa manance mancare mai usoara si mai sanatoasa (salate, paste, supe etc.) Dar ce stiu ei?! Niste fraieri. :D

#66
cool_71

cool_71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.06.2017
Corect! Problema poate sa apara de oriunde! Chiar si din curtile alaturate sau de la vecinul de jos care scoate fel de fel de mirosuri pe burlanul hotei! Asta tine de bunul simt al fiecaruia! Unde locuiesc acum, am vecini care pretind ca se hranesc sanatos si nu pot sa descriu mirosurile care le ies pe burlan. Habar nu am cum pot sa le obtina! Sa nu mai vorbesc de un miros greu de peste (presupun ca este congelat!)! Mai avem si boxe ca sa-si plimbe unii varza murata (cu mirosuri ciudate...habar nu am cum o mureaza de miroase asa), pe casa scarii! Cei din alte tari gatesc mai putin pentru ca isi permit sa manance in restaurante! Nu stiu daca neaparat este mai sanatos! Inainte de a cumpara apartamentul asta, m-am gandit la o vila intr-un ansamblu rezidential, tocmai pentru curte si gratar! Apoi, mi-am dat seama ca intr-un ansamblu, mirosul si fumul este la fel de deranjant ca si la bloc! Nu sunt curti suficient de mari, ca la tara! Am intervenit in apararea celui care se gandea la gratar in ideea ca a facut-o intr-un prim impuls de bucurie, nu neaparat cu o convingere ferma! Asta este viata la bloc, daca sunt oameni cu bun simt pot sa-si dea seama atunci cand gresesc. Ne suportam unii pe altii, cu bune si rele! Daca este sa discutam despre alte tari, imi povestea cineva care isi inchiriase casa in Anglia cum se simtea cand copiii lui faceaui zgomote infernale si de la vecini, desi aveau 4 copii, nu se auzea nici musca!

#67
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Eu nu stiu de ce spuneti ca afara este totul open space.
Ca si in Romania,unele ansambluri au open space,altele bucatarie inchisa.
Sunt in Germania si pe unde am fost,ma refer la locuinte  normale nu vrea magaoaie de 300mp,deci aproape fiecare apartament avea bucatarie inchisa.
Nu toti sunt fani open space.
Si din moment ce imi caut o locuinta,am vazut si blocuri noi si blocuri vechi.

#68
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Cred ca trebuie spus si ca, de multe ori, un apartament cu bucataria inchisa e mai scump. Iar cand banii sunt la limita, inevitabil ajungi la open space cu 3 camere, in loc de doua camere, dar cu bucatarie inchisa.

#69
king__arthur

king__arthur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.06.2017
@all
Ati mai fost pe la bloc? in ce stadiu au ajuns? Au montat sanitarele pentru prezentare?

#70
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017
A apucat cineva sa discute cu baiatul de la parchet (am inteles ca ar fi in Mihai Bravu)? Dar despre sanitare a apucat cineva sa vorbeasca? Eu am vazut azi ceva sanitare marca DALET neinstalate. Nu am gasit opinii pe net legate de calitate.

#71
king__arthur

king__arthur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.06.2017

 needtobreathe, on 21 iulie 2017 - 12:18, said:

A apucat cineva sa discute cu baiatul de la parchet (am inteles ca ar fi in Mihai Bravu)? Dar despre sanitare a apucat cineva sa vorbeasca? Eu am vazut azi ceva sanitare marca DALET neinstalate. Nu am gasit opinii pe net legate de calitate.

Nu, asteptam sa sune. in ce stadiu mai este blocul?

#72
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017
Cam la fel, asteapta autorizatia pentru etaj 4. Au ajuns la parter cu bloc 2. Azi era un agent de la SudRezidential care ii prezenta unuia ca blocurile sunt P+4       :))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate