Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Apollo Residence Berceni Apărătorii Patriei.

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#19
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008
Gandiri diferite. Sanatate tie!
Eu nu ma mut la metrou. Iar daca faci 10-15 minute pana la metrou (zonele Damaroaia, soseaua Chitilei, Baneasa sau Aviatiei) nu o vad ca pe o tragedie.

#20
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Uite cateva informatii, distanta de limita prorietate strada Grigore Marin pana la primiul bloc 10m, distanta laterala fata de vecini este de 8m pe ambele parti, distanta dintre blocul 1 si blocul 2 este de 10m, dimensiunea unui bloc este cam de 15m pe 40m. Blocurile sunt cam P+4, demisolul ala este la nivelul solului iar parterul este de fapt primul etaj. Accesul in bloc se face priin demisol. In rest, intrebati ce trebuie sa intrebati ca sa nu fiti dezamagiti la final, sa nu va asteptati la mai mult decat trebuie. Treceti in contracte si data finalizarii spatiilor comune (casa scarii, montarea balustrazii, montarea liftului, etc). Altfel parcarea este cam departe de primele blocuri, dar mai bine decat pe langa blocuri in opinia mea. Inca ceva, eu zic ca preturile se vor marii incepand cu blocul 3, chiar si pentru parcari. Confirm ca rezervarile sunt facute pe relatii si cunostinte in primele 2 blocuri. De aia sunt blocate deja cele mai bune apartamente cand sunt puse in vanzare. Daca nu gasesti un agent bun sunt slabe sanse sa faci o rezervare cu 10000€ in buzunar.

#21
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Nu stiu unde vine exact dar in zona de case la Aparatori, orice apare ca spatiu verde/copaci in randarile alea sunt defapt curtea vecinului, daca nu vreo magazie sau chiar casa :) Si mai e de mers intr-o sambata seara pe acolo sa vezi exact cu cine te invecinezi, ca sa nu ai supriza ca esti vecin cu vre-un clan de colorati care o ard in fiecare weekend pe manele la gratar.

#22
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Cum am zis, sunt 8m de la bloc la gardul vecin pe ambele parti. De la balcon este mai putin fireste. Cine merge sa vada va intelege.

#23
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015
Apollo???
mai bine citit celalte 2-3 post legate de dezvoltatori astia tepari. Daca cumparati de la iei mai bine sa va ghideze un advocat....sunt foarte periculosi, promit si apoi nimic

#24
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017
Eu mi-am rezervat un apartament de 3 camere in blocul 1. Nu ma astept sa fie chiar totul "smooth", dar astept cu nerabdare sa finalizeze macar blocul fara finisaje, sa arunc o privire pe compartimentare.

#25
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

 Lac78, on 10 mai 2017 - 17:11, said:

Uite cateva informatii, distanta de limita prorietate strada Grigore Marin pana la primiul bloc 10m, distanta laterala fata de vecini este de 8m pe ambele parti, distanta dintre blocul 1 si blocul 2 este de 10m, dimensiunea unui bloc este cam de 15m pe 40m.
Eu în schițe am observat o distanță de 5-6 metri față de vecini, care au în general case chiar pe "hotar". Dar după ce se înalță primul bloc ne putem lămuri exact. Pretul pentru 2 camere mi se părea rezonabil (aproape 60.000 E cu tot cu parcare pentru cei cu TVA de 5%, inclus), iar împărțirea camerelor bună. Ce m-a dat înapoi a fost zona (în special cea care trebuie parcursă până la metrou - sunt câteva case mai "neîngrijite" pe acolo...)

#26
andr20

andr20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.05.2017
Salut,

Si eu am rezervat un apartament in blocul 1. Am aflat ca vor sa mai construiasca inca un etaj, si ca asteapta aprobare, iar ca parcarea va fi gata la finalul lui 2018.
Viitori vecini pe aici?

#27
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017

 andr20, on 22 mai 2017 - 16:55, said:

Salut,

Si eu am rezervat un apartament in blocul 1. Am aflat ca vor sa mai construiasca inca un etaj, si ca asteapta aprobare, iar ca parcarea va fi gata la finalul lui 2018.
Viitori vecini pe aici?

Salut, de unde ai aflat ca mai vor sa construiasca inca un etaj?

#28
Wolf_Logan

Wolf_Logan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2017

 andr20, on 22 mai 2017 - 16:55, said:

Salut,

Si eu am rezervat un apartament in blocul 1. Am aflat ca vor sa mai construiasca inca un etaj, si ca asteapta aprobare, iar ca parcarea va fi gata la finalul lui 2018.
Viitori vecini pe aici?

Si eu am rezervat in blocul 2. Partea cu parcarea mi se pare foarte incerta. Pentru a fi gata la finalul lui 2018 ar trebui sa finalizeze tot complexul pana atunci, ceea ce mi se pare cam improbabil.

#29
andr20

andr20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.05.2017
Am aflat de la dezvoltator, in momentul rezervarii, cand a venit la semnat. Nu cred ca vor fi gata cu totul, cred ca se apuca de parcare dupa blocul 2/3..  si a zis ca vor amenaja ceva temporar pt masini. Dar nu stiu unde ar putea sa faca asta, si probabil fiecare vom parca pe stradutele acelea.

#30
Wolf_Logan

Wolf_Logan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2017

 andr20, on 26 mai 2017 - 10:06, said:

Am aflat de la dezvoltator, in momentul rezervarii, cand a venit la semnat. Nu cred ca vor fi gata cu totul, cred ca se apuca de parcare dupa blocul 2/3..  si a zis ca vor amenaja ceva temporar pt masini. Dar nu stiu unde ar putea sa faca asta, si probabil fiecare vom parca pe stradutele acelea.

Asta mi s-a spus si mie. Asa cum ai mentionat si tu cel mai probabil vom parca pe strazile laterale de vreme ce va fi santier cam pe tot lotul pana la finalizarea complexului. I-am intrebat pe unde vor intra cu utilajele, materiale dupa finalizarea primelor blocuri si au spus ca prin ambele capete asa ca nu prea vad unde ar putea amenaja acele locuri de parcare provizorii.

#31
andr20

andr20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.05.2017

 Wolf_Logan, on 26 mai 2017 - 10:14, said:


Asta mi s-a spus si mie. Asa cum ai mentionat si tu cel mai probabil vom parca pe strazile laterale de vreme ce va fi santier cam pe tot lotul pana la finalizarea complexului. I-am intrebat pe unde vor intra cu utilajele, materiale dupa finalizarea primelor blocuri si au spus ca prin ambele capete asa ca nu prea vad unde ar putea amenaja acele locuri de parcare provizorii.

Dar totusi au zis ca gradinile celor de la demisol vor fi amenajate. si ma gandesc ca si pavajul pe portiunea primul bloc... sper..

#32
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017
V-ati luat cu 2 camere sau 3 camere? Stiti cumva daca mai sunt apartamente available in primul bloc?

#33
andr20

andr20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.05.2017

 needtobreathe, on 26 mai 2017 - 12:59, said:

V-ati luat cu 2 camere sau 3 camere? Stiti cumva daca mai sunt apartamente available in primul bloc?

cu 2 camere nu mai sunt nici in blocul 1 nici in 2. cu 3 cred ca mai erau

#34
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015
imi pare rau pentru voi, o sa aveti surprize neplacute Posted Image

#35
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 18.12.2007
Jimbo, poti sa dai si niste informatii mai concrete? Daca nu, suna a trolling ce faci tu aici.

#36
cool_71

cool_71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.06.2017
Am achizitionat si eu un apartament in Apollo Resesidence Aparatotii Patriei, bloc 1...pana acum mi se pare totul ok,,,,am citit comentariilele negative din cealalta locatie...liftul e logic sa nu fie montat si pus in functiune atat timp cat toata lumea isi cara mobila...este gandit, praful s-ar alege de el...are si el o garantie pe care nu ti-o acorda nimeni cat timp il folosesti pentru mutare...ma astept sa nu fie montat foarte repede...in rest, deocamdata nu am obiectii... haideti ca cei interesati sa devenim constructivi: s-a trecut la tragerea firelor si a tevilor...mie nu mi-a venit o idee suplimentara, mi s-au parut destul de bine gandite...prizele mi s-au parut ok pentru amplasare, ventilatia petru baia de serviciu (la trei camere) a fost gandita...probabil va trebui sa mai invsetim si noi,,,un ventilator de extractie...ma gandeam sa vedem daca putem amplasa si o cabina de dus in baia de serviciu, nu cred ca a fost prevazuta in proiect...mai trebuie sa facem ceva plati suplimentare daca vrem mai mult si e bine s-o facem acum, daca putem...idei?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate