Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Apollo Residence Berceni Apărătorii Patriei.

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#217
FlorinMihai

FlorinMihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 19.04.2012
Salutare,

Am fost si eu interesat de acest complex in vara anului trecut. Mi-a placut modelul cu 3 camere.
Pana la urma m-am mutat la un duplex, nu foarte departe de bloc si trec foarte des pe acolo. Ba chiar, prin septembrie-octombrie am parcat masina acolo, chiar pe stradutele alea de langa bloc, aproape de gura de metrou.

Mi se pare ca blocul arata frumos, insa va atrag atentia asupra a cateva aspecte importante referitoare la locatie:
- strada fix din fata, care duce la metrou (Ristea Ion), este plina de rromi (inclusiv case rromesti cu turnulete) si covoare pe garduri, pe afara..
- daca vreti sa parcati in afara complexului, o sa fiti primiti cu stergatoare rupte, pana de cauciuc, oglinzi rupte etc. Oamenii de la case de acolo cred ca sunt stapanii absoluti ai zonei si orice masina straina este considerata dusmanul de moarte. Eu am renuntat sa mai parchez acolo dupa ce am fost sunat de cateva ori sa vin sa mut masina ca sa nu o gasesc pe butuci (era parcata fara sa deranjeze, fara sa blocheze porti etc) si intr-un final am avut norocul sa gasesc bratul stergatorului din partea soferului rupt total, de unde se prinde in caroserie. Aia mi-a pus capac.
- de multe ori, si dimineata si seara miroase urat...foarte urat. Nu stiu de unde e mirosul, dar pare sa fie de la canalizare;
- nu exista spatii verzi in apropiere sau macar in zona. Daca vreti sa iesiti la o plimbare seara veti lua metroul pana la brancoveanu sau tineretului....alta varianta nu prea exista
- scoli / gradinite sunt foarte putine si foarte slab cotate.

My 2 cents...

#218
BogdanBurebista

BogdanBurebista

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2017
Am simiti si eu un miros dubios zilele trecute...sper sa rezolvam cumva

#219
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Protan,groapa de gunoi Glina...nu scapati prea curand de miros..

#220
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View PostGroh, on 14 februarie 2018 - 20:03, said:

Protan,groapa de gunoi Glina...nu scapati prea curand de miros..

Mirosul Glina nu se simte la Apărătorii Patriei și nici măcar Dimitrie Leonida.

#221
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Nu zau..stai acolo sau doar vorbesti?Eu acolo am apartament si iti spun ca miroase.

#222
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View PostGroh, on 14 februarie 2018 - 21:21, said:

Nu zau..stai acolo sau doar vorbesti?Eu acolo am apartament si iti spun ca miroase.

Hai să fim serioși, până să-ți miroasă a Glina la Dimitrie Leonida îți pute a canalizare.
La Apărătorii Patriei zero miros de la Glina.

#223
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Este o statie de metrou intre Leonida si Aparatori.
Impresia ta este ca mirosul se opreste la Leonida,ca este o bariera invizibila sau cum?
Asta nu inseamna ca este zilnic mirosul.
Eu il simteam de 3-4 ori pe luna poate iar vara poate inca cateva zile in plus.
Ca o fi Glina sau Protan..tot miros urat este.


#224
chester_619

chester_619

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 06.10.2007
Referitor la mirosul neplacut care se simtea fix in intersectia dintre Nicolae florescu si Marin Grigore (fix unde e bloc 1) este o situatie de la un locuitor din zona, in luna octombrie 2017, un vecin de-al meu a inaintat o sesizare la politia locala ptr identificare si verificare a proprietatii de unde vine mirosul neplacut(nu o pot atasa din motive evidente de confidentialitate). Trec in fiecare zi pe acolo, de minim 2 ori, la diferite ore si pot confirma ca cel putin in sezonul rece nu a mai mirosit. Este posibil sa se fi remediat, vedem cand se incalzeste.

Miros de la Glina nu ajunge in zona, vara am stat cu geamurile deschise ptr ca nu am inca aer conditionat montat si nu s-a simti nici macar o data.

rromi sunt, putini comparativ cu alte zone si sunt super ok. Prietena mea vine zilnic de la metrou pe nicolae florescu, seara si nu s-a intamplat nici macar o data sa se uite ciudat inspre ea cineva. Strazile sunt pline cu copii care se joaca vara, ca in vremurile bune. Deci eu unul ma simt in siguranta pe acele strazi.

#225
FlorinMihai

FlorinMihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 19.04.2012
Va confirm si eu ca mirosul nu este de la Glina sau Protan. Este ceva local...
Totusi, am trecut chiar aseara cu masina pe acolo si mirosea. Poate sunt eu ghinionist si prind fix momentele alea proaste.

#226
BogdanBurebista

BogdanBurebista

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2017
Chester_619 tu unde stai? Banuiesc ca nu in primul bloc pentru ca abia s au terminat ap si s a mutat lumea.

#227
chester_619

chester_619

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 06.10.2007
Nu stau in acest complex. Stau undeva foarte aproape. Insa un prieten de-al meu este interesat de un ap de 2 camere aici. Am fost ieri cu el sa vedem un ap cu 2 camere. Compartimentarile sunt super ok.

#228
d_ragos

d_ragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2009
Salut. Au inceput lucrarile la blocul 3.

#229
bestman1

bestman1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2012
Neata, doream sa achizitionez un apartament in bl. 5, dupa ce am citit toate discutiile de aici, sunt in dubii 😂.

Parerei ale celor care locuiesc in bl. 1 & 2? Plusuri, minusuri?

#230
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Mergi sa vezi. Daca-ti place cumperi, daca nu-ti place nu cumperi. Sau cumperi unul vechi din zona si-l faci cum iti doresti tu, cu muncitoriii tai.

Edited by Lac78, 06 May 2018 - 10:02.


#231
bestman1

bestman1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2012

View PostLac78, on 06 mai 2018 - 10:01, said:

Mergi sa vezi. Daca-ti place cumperi, daca nu-ti place nu cumperi. Sau cumperi unul vechi din zona si-l faci cum iti doresti tu, cu muncitoriii tai.


Am vizitat astazi, in Popesti locuiesc, nu vreau sa mai aud in viata mea de ghetoul acela :D .
Astept sa se puna in vanzare bl. 5

#232
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Ma refeream la un apartament vechi, facut de Ceausescu, din S4.

#233
sky82

sky82

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.05.2018
Buna.As dori sa achizitionez un apartament.Sincer...nu mi permit alte zone.Cum nu sunt din Bucuresti....nu prea am pe cine sa intreb.
Daca ar fi sa alegeg intre Rahova si Berceni...ce m-ati sfatui sa aleg?
Multumesc


#234
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,550
  • Înscris: 09.09.2017
Berceni, ca ai metrou, si metroul e sfant in Bucuresti.
Daca nu vrei sa-ti blestemi zilele in trafic, alegi un bloc cu statie de metrou aproape.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate